ארכיון הקטגוריה: פנג שואי

בעמוד זה תמצאו מגוון מאמרים בנושא פנג שואי, ייעוץ פנג שואי, עיצוב פנג שואי, פנג שואי ופוריות, פנג שואי וזוגיות ועוד. המאמרים המפורסמים בתקשורת על ידי שרונה פומס, מנחת סדנאות פנג שואי, יועצת פנג שואי בשלל תחומים ומנהלת את "בית הספר לפנג שואי "-מרכז ייעוץ והכשרת מומחים. שרונה פומס כותבת מאמרים בנושא פנג שואי ואסטרולוגיה סינית באמצעי התקשורת השונים, מספקת ייעוץ פנג שואי מקצועי ועוד.

בתים חדשים ופנג שואי

עכשיו כשהעולם משתנה והאור גדל מיום ליום יותר ויותר אפשר כבר לראות שינויים בבתים, במבנים ציבוריים…

להלן כמה נקודות שהסבו את שימת ליבי

 • עזבתי את גרמניה, לאחר שהתגוררתי בשטוטגרט ובהמבורג כשנה וחצי, כמה חודשים לפני שחומת ברלין  נפלה והפגישה את המזרח עם המערב.
  בחודש נובמבר שנת 1989 ישבתי בבית קפה במינכן ולפתע!! ראיתי שרבים מתגודדים סביב הטלוויזיה כמו צופים במשחק כדורגל לצפות ברגע הסטורי, בפלא קריסת החומה.

  החומה, שקרסה באופן סמלי ובאורח פלא ללא רעש וללא מלחמה סימלה את סיום העולם הישן. וזה היה  מרגש!

  לימים הבת שלי עברה לגור בברלין והבתים של מזרח גרמניה החלו להתאכלס בחלוצים צעירים  מלאי תשוקה. באופן דומה למה שקרה בדרום תל אביב. צעירים במקומות רבים בעולם באו לרענן ולהחיות את האזורים המוזנחים, הקימו בתי קפה מיוחדים ועוד.
  כשהתארחתי בדירה כזאת של הבת, שאהבה את האווירה הצעירה, המסעדות הטבעוניות ואת המחירים הזולים, יכולתי לראות את השוני בין אז להיום, בין מזרח למערב.
  בדירה שהבת שכרה והייתה שכיחה לאזור כמעט לא נכנס אור. חלון קטן שהספיק להכניס קנה של רובה, היה החלון של המטבח. החדרים היו דחוסים וכבדים והחלונות קטנים עד קטנים מאוד. הבתים הותאמו לתודעה של אנשים בזמן המלחמה, שביקשו הגנה ופרטיות.    
  בסופו של דבר היא עברה לדירה מוארת יותר עם מרפסת
  ודברים השתנו אך מעניין לראות איך  דירות משקפות את התודעה.

 • בביקורים רבים שלי  בדירות ובבתים חדשים אני יכולה לראות איך יותר  ויותר מחיצות נשברות, קירות נופלים והשקיפות גדולה מאי פעם בחוץ ובפנים. שקיפות דומה באה לידי ביטוי בשינויים שאנחנו עוברים. יותר מאי פעם הרבה עולה לחזית: מגוון רחב ושונה של דעות, תפיסות, אמונות, דברים שאהבנו ולא אהבנו. שקיפות כזאת דורשת אמון, ובעיקר לסמוך על עצמנו.
 • דבר נוסף שהבחנתי בו הוא ההפרדה בין הפרטי לציבורי. בשנים הבאות יותר ויותר אנשים יגורו בבניינים גבוהים כי יהיו פחות ופחות גינות זמינות לבתים.
  בסין העתיקה ובבתים של פעם החצר האמצעית הייתה המרחב הציבורי והוא היה מוקף בחדרים פרטיים. בבניינים גבוהים המרחב הציבורי נמצא בקומה הראשונה ומדהים לראות ,למשל, איך נבנות קהילות בבניינים השונים, לצד משפחות חדשות, השותפות לתפיסה קיבוצית מודרנית .
  למשל, "פרוייקט פארק צפון" בניין חדש שנבנה בין תל אביב לרמת השרון  דירות מוארות בשקיפות משלבות חללים משותפים: חלל עבודה, חדר משחקים, מטבח משותף, חדר אירוח, חדר כושר, חדר מוזיקה, חדר יוגה, בריכה ..והכל משותף לצד פארק אקולוגי. 
 • הבתים עוד ישתנו ויהפכו יותר ויותר קלים, נזילים, ניידים, מעוצבים ויחודיים, בשילוב עם הטבע שיהיה בכל מקום על הגג, על הקיר, על התקרה וכדומה.  אפשר יהיה להעביר את הבתים ממקום למקום, לסובב אותם ,לשחק איתם איך שנרצה…
  בתים עוד יבנו למשפחות חדשות בכל הרכב שרק נוכל לדמיין, נשואים גרושים, חד הוריים, בניין עבור חברים שלמדו יחד בבית הספר או נלחמו בצבא, בניין עבור עובדי המשרד שאוהבים להיות יחד גם אחרי שעות העבודה
  ועוד ועוד

  ועם זאת עקרונות  פנג שואי הם נצחיים
  כי הם לא  עוסקים רק בכיוון, במיקום ובזמן
  הם בעיקר עוסקים בזרימה ובתנועה של אנרגיה טבעית
  ויחד עם  הרבה יותר אור והרבה יותר מודעות ..זו חגיגה.

  התמונות בהשראת AI
  התמונה למטה מראה מבנים המקיפים מרכז ציבורי פתוח, כפי שהיה שבנו בסין העתיקה 

הבית המושלם

הגעתי ליעוץ ב"בית מושלם"  במרכז הארץ.
הבית הפרטי שעמד בשקט בסוף שורת בתים התגלה כפנינת גן עדן.
רק כשנכנסים פנימה מגלים שהבית מוקף גינה גדולה, בית משחקים על העץ כמו פעם ומרחב פתוח לרווחה שלא יבנה בעתיד. הבית מואר, פתוח, מעוצב והאנרגיה מזמינה גם עבור רגישה כמוני.
בעלת הבית הזמינה יעוץ כיון שהיא מבקשת לשפץ אותו, לשבור קירות להעביר את המטבח ועוד
בבית שלדבריה הוא מושלם.

בבית מתגוררים משפחה: זוג נשוי ושלושה ילדים, שרכשו את הבית ממשפחה מאושרת אחרת ובעשר השנים האחרונות גם הם חווים בו בהנאה גדולה.
זה לא שדחוף לשפץ, זה לא שמישהו  חוץ מבעלת הבית מבקש את זה , זה לא שיש משהו לא בסדר, פשוט להתחדש, לתת יותר פרטיות לילדים. Continue reading

האם הבית שלכם מוכן לעידן 9?

בשנת 2005 השתתפתי במפגש של מומחים בינלאומיים בתחום הפנג שואי, שנערך בלונדון (תמונה מטושטשת שנותרה למזכרת)  המפגש הייחודי והנדיר עסק בהיערכות של מבנים לעידן 8 .  גו'אי יאפ, מומחה בינלאומי, מורה  שלי במשך שנים רבות,  ניהל את הדיון  שנערך מסביב לשולחן עגול גדול , עם ארוחת ערב מפוארת במלון מפואר. אני אז ישבתי ליד ג'ון סנדיפר שאוציא לאור ספר בנושא פנג שואי ואסטרולוגיה כבר ב1997 ושני כיסאות ממני ישב סטפן סקינר, אחד המאסטרים לפנג שואי שהיה בעל ידע ניכר בנושא למרות היותו מערבי, שממש לאחרונה אוציא מצפן לו פן מפואר ועשיר. Continue reading

להרוס ולהיבנות

אמש אצל השיננית הקבועה היא שבה להזכיר לי, שהורסים את בניין המרפאה היפה הזה ליד כיכר המדינה ושהיא נאלצת לעבור למקום אחר, הוסיפה שהיא שונאת את האווירה בעיר, רוכבי האופניים על המדרכות, מנופים ומחסומים, בעיות חנייה שנוספו ללקוחות שלה וכדומה (ושהיתה רוצה לרדת מהארץ …"מה מונע ממך עכשיו"? שאלתי בעבר אלה היו הילדים והאם תמצא עבודה ועכשיו שביטוח הבריאות מאוד יקר באנגליה) Continue reading

סוף עידן הדאו

הלכנו דרך ארוכה, עבורנו לקח אלפי שנים בליוני שנה ועבור הנשמה זה כהרף עין. בדרך הארוכה ידענו עליות ומורדות, הרים ותהומות בכל תחום שאי פעם הכרנו , גם בתוכנו גם סביבנו, אהבנו, נאהבנו נפגענו, פגענו, חלינו, החלמנו, הוצאנו כסף קיבלנו כסף הפסדנו כסף וכל הזמן הזה הייתה הכוונה גורלית, נשמתית עד שהגענו להיכן שאנחנו נמצאים כעת Continue reading