ששת המתודות

18269-מאמרעקרונות היעוץ פנג שואי מקצועי. בעולם הפנג שואי הקלאסי מייחסים חשיבות רבה ביותר לשיטות השואן קונג . לימוד השואן קונג עוסק במיקום ,כוון וזמן באמצעות רשת רחבה ומעמיקה של נושאים חלקםידועים וחלקם מתקדמים ביותר שטרם זכו לחשיפה רחבה במערב כדלקמן:

שואן קונג FEI XING כוכבים מעופפים (השיטה הפופולרית במערב)
שואן קונג דה גואה- 64 ההקסגרמות (נלמדת בשנה ב') 
שואן קונג דה גואה-בחירת ימים מיטיבים (נלמדת בשנה ב')
שואן קונג LIU FA ששת השיטות (נחשפה לאחרונה)
שואן קונג –מגילות לבן סגול (נלמדת בשנה ג')

שיטת "הכוכבים המעופפים" נחשבת הפופולרית מכולם. למקום מכובד במערב אף זכתה "שיטת הדה גואה" המקנה כלים מעמיקים ויעילים לשימוש בייעוץ מקצועי. עם זאת, מידע יעיל וחשוב לא פחות טרם זכה לחשיפה בעיקר במערב כנראה לצורך השגת יתרון בייעוץ מקצועי ובעיקר בשל הכסף הרב ששלמו כדי לרכשו במזרח. כזו למשל היא "שיטת שואן קונג ששת המתודות"

שיטת "שואן קונג ששת המתודות"- מהי

שיטה זו הטמונה בחשיבה הסינית חושפת את ההיגיון והמדע העומדים מאחורי השימוש בלוח השמש. היא משלבת את עקרונות היי-ג'ינג ואת סדר הטראגרמות של השמים המאוחרים והשמים המוקדמים. כשמה כן היא נחלקת לשישה חלקים אם כי יש הכרח הוליסטי לעשות שימוש בכל המתודות יחד בשילוב שואן קונג כוכבים מעופפים ו"ארבעת עמודי הגורל"(אסטרולוגיה סינית") השיטות עוסקות בצ'י של האדמה ובצורות של צ'י כאשר השימושית מכולן ההיא שיטת הכוכב AIXING . סוד קסמה של השיטה הוא בהזדמנויות העל טבעיות בהשגת שגשוג שאין בכוחה של המדע להסביר .כזה הוא גם סוד קסמה של תורת הפנג שואי.

ששת המתודות

AIXING – כוכב 

מבוססת על 9 כוכבים הנוצרים על ידי שינוי קווי הטראגרמות. כל טראגרמה מייצגת הר אחד מתוך 24 הרים המופיעים במצפן הלו פן. נוסף על 8 טראגרמות המייצגות 8 מתוך 24הרים.כיון ש 8 הרים אלו משויכים ל2 טראגרמות יש הסוברים שהשיטה עושה שימוש ב32 טבעות הלו פן. למעשה קיימים 24 סקטורים בטבעות הלו פן אך רק 32 טבעות משויכות אליהם 8 הסקטורים בעלי 2 הרים כל אחדבעוד כל אחד מ 16 הנותרים בעל הר בודד.עבור כל עידן מבנה של 32 הרים שונה. המשתמשים בשיטה עובדים עם מצפן השייך לעידן 8.

JINILONG – דרקון זהב

הכוונה לכוכב 5 צהוב מתוך 9 כוכבים

XUAN KONG זמן ומרחב

נקודת ההתייחסות היא לאדם הנמצא במרכז המבנה. בדומה לשימוש בדה גואה משתמשים ב2 מחזורי זמן ובשמונה תקופות במקום בשלושה עדנים ובשלושה מחזורים של זמן . מתוך 9 מספרי הלו שו מספר 5 הוא דרקון הזהב. כמו בדה גואה עושים שימוש בלינג זן וזן שן. במקרה זה דרקון הזהב או לינג שן זקוק למים כדי לשרוד.

CHENG MEN –שער הטירה

אחת הנוסחאות הסודיות והחשובות ביותר בשיטה עוסקת בשלוב בין נוסחת שמין מוקדמים ומאוחרים במיקום חזית הדלת בהתייחס לדרקון ההר,מיקום חזית ועורף כדי להביא שגשוג למבנה. שיטה זו דומה לשיטת "חמשת הרוחות נושאות שפע" ולדה גואה. ההבדל הוא בחלוקה לשניים: שער הטירה להר ושער הטירה למים.

TAI SUI (שליט השנה)

טאי סוי עוסק בניבוי של זמן על פי השילוב של שלושת הקומבינציות: סאן אה,קלש ועונש כדי לקבוע אלו אירועים מבורכים או לא יתרחשו בהתבסס על הנאמר עד כה ועל "ארבעת עמודי הגורל" . חלק זה עוסק בחישובי זמן ומרחב בהתחשב בצורות הסביבה או LUAN TU

CIXIONG גבר ואישה

השיטה עוסקת בקשר בין ציאן הגבר לקון האישה כמייצגים ין וינג והקשרם לדרקוני הרים ומים בהשגת מבנה משגשג.

יישום השיטה

למרות הרצון לשמור על השיטה בסוד .היא נחשפה באמצעות שאלה שהפנה מסטר TAN ב24.9.1946 למסטר LI DAO –KE . השאלת והתשובה חושפת את השימוש בשיטה, אם כי יש לציין שמקצועיותה של התשובה שנויה במחלוקת. כדלקמן:

"הנכס ממוקם על סיטינג סון- נחש (דרום מזרח) חזית צייאן /חזיר –צפון מערב עם עורף יציב וחזית פתוחה
זרם המים זורם מקון (דרום מערב) חוצה את הבית לגן (צפון מזרח). 
בחזית הבית יש שתי גבעות . מנקודת מבט של תוואי הקרקע מקומן טוב".
כן הוסיף "בעל הבית הוא אדם עם מוסרי ונדיב. עם זאת בשלוש ארבע השנים האחרונות משפחתו חוותה בעיות רבות וחוסר מזל. הוריו ובנו הצעיר נפטרו, אישה במשפחה נישאה בשנית ומישהו טבע. אחרים סבלו מבעיית עור חריפה לאור כל זאת האדם בזבז את כל חסכונותיו".

עצתו של מסטר ינג כדלקמן:

חזית צפון מערבית בעידן 4 גורמת לקונפליקט בין יין לינג הגורמים לבעיות בריאות.
בשנת 1946- שנת ינג אש כלב ובשנה הבאה שנה של ין אש חזיר הטאי סוי ימוקם בחזית ובעיות יוחרפו.
אין לעשות שימוש כלל בדלת הראשית .יש לנעול אותה ולהשתמש רק בדלת הצדדית באזור הצפון מזרחי (בצד של קאן) 
מומלץ לפתוח את החלונות של האזור הדרום מזרחי לקבל צי טוב ויש לסדר את המיטות כך שיפנו לדרום מזרח.
יש להקפיד על המלצות אלו עד כניסת עידן 6 בשנת 1954. אז מומלץ יהיה לפתוח את הדלת הראשית כדי לאפשר לבני הבית בריאות, שגשוג ופריחה מחודשת.

שלושת העקרונות של JIN LUNG (דרקון הזהב)

העיקרון הראשון של השואן קונג : בעידן 4 דרקון ההר (ין) נמצא בצפון מערב ודרקון המים (ינג) נמצא בדרום מזרח
העקרון השני CIXIONG (גבר,אישה) מצא שהבית יושב על דרקון המים הינגי במקום לשבת על דרקון ההר הייני. קונפליקט המפר את עקרון יין וינג.
על פי העקרון השישי של הטאי סוי (יופיטר) בשנים של חזיר וכלב ממוקם במערב-צפון מערב.לכן חזית הבית לכיוון הטאי סוי אינה מבורכת.
המלצתו של מסטר טאן אודות שינוי מיקום הדלת מבוססת על העקרון החמישי של CHENG MEN (נוסחת שער הטירה) המציעה אלטרנטיבה נוספת. מסתבר שלבית הייתה דלת נוספת בצפון מזרח.כיוון שמיקום הדלת הראשית לא היה מבורך ההמלצה היתה להשתמש בדלת השניה כדי להפעיל את המים.
אזור דרום מזרח הממוקם מול הטאי סוי הוא גם אזור המים של עידן 4 לכן מוטב שיהיה פעיל ופתוח.
עם זאת,בעידן 6 דרקון המים נמצא בצפון מערב המתאים לסדור המקורי של הבית. הדלת הראשית יכולה להיפתח שוב בעידן 8.
יש לציין שהשינויים במיקום הדלת לקחו בחשבון את נוסחת "שוד שבעת הכוכבים"(7STARS ROBBERY) הנו חלק מיישום העיקרון הרביעי של AI XING (חלופי כוכבים).
עבור עידן 4 הSAN PAN GUA הוא 1-4-7 לכן מסטר טאן המליץ להעביר את הדלת לקאן (1) ולפתוח פתח בדרום מזרח. למעשה לא הייתה שום דרך אחרת להפעיל את כוכב 7.

ניתוח זה ממחיש את השימוש בששת המתודות כפי שהובן מתוך ספריו של המסטר הגדול מכולם YANG YUN SONG .מסתבר שתורת הפנג שואי מביאה מידע מורכב ורחב הרבה יותר מהמוכר והשימושי במערב. התמחות דורשת ניסיון וזמן אך היא חוסכת מאמץ ובוודאי משתלמת.