שלום בית

580599-fdsfdssdעקרונות תצורה וטופוגרפיה בפנג שואי כוללים שלושה מרכיבים עיקריים:סביבה חיצונית גדולה,סביבה חיצונית קטנה,סביבה פנימית. בסביבה חיצונית גדולה מתכוונים לצורה ואיכות של תצורות נוף טבעיות, הרים ומים בהתייחס למבנה. על פי התפיסה מקרו פנג שואי במרכיבי התמונה הגדולה הנו בעל ההשפעה הגדולה ביותר על איכות המבנה.
 
בסביבה חיצונית קטנה מתכוונים לצורה ולאיכות של המבואה המקיפה את הבית וביכולת שלה לקבל את אותם דפוסים גדולים בדגם ממוזער יותר. בדומה לעץ הבונסאי המוקטן שמהווה תחליף לטבע בסביבה עירונית. כמו שעקרונות של סביבה משפיעים על שגשוג או דלות ,חולי או בריאות ואיכות חיים על תושבי העיר או השכונה כך דפוס שיקולים זהה נבחן  במבואת הכניסה לבית, באיכות השטח ועוד בסביבה הפנימית של הבית עצמו.
הסינים מדברים על איכות וזרימה של צ'י (אנרגיה) כשמדובר בהזדמנויות לשגשוג ,יחסים ,בריאות ואיכות חיים.
בשלב הבא נוודא שנכנס אלינו הביתה צ'י באיכות טובה. במקרה זה המבואה הפנימית, מיקום  הפתחים ,החלוקה הפנימית של החדרים והמיקום בהם משפיעים על איכות חיי הדיירים.
בהיותנו מושפעים מחוק הקוטביות והמחזוריות של היקום שקלו  כשם שהבית הוא הגוף החיצוני הגדול שלנו כך הגוף הפיסי שלנו הוא הסביבה החיצונית הקטנה שלנו. 
מה שבחרנו להזין את הגוף שלנו בוודאי משפיע על איכות החיים שלנו, הבריאות הפיסית, הבהירות המחשבתית ,החיוניות ועוד. ניתן להבחין בתחושה המתקבלת או בדחיסות הצ'י בין המבורגר כפול עם מיונז וקטשופ עם קולה וציפס לבין סלט ירקות עם קינואה.
חשבו שהסביבה הפנימית הקטנה זה המיינד שלנו שיושב על הפתחים ומחליט מי איזה מידע יכנס ובעיקר לא נותן למידע הזה שנמצא אצלנו כבר אלפי שנים לצאת החוצה. בדרך כלל המוח אוגר מידע ישן או חדש אך לא מאפשר לנו להרגיש או להיכנס אל הלב. הוא האוצר המצוי בסביבה הפנימית הקטנה שלנו.
תשקלו שהמיינד הוא דלת הכניסה לתחושות הפנימיות שלנו.  

אנו כבני אדם מושפעים מהמיינד ומהסביבה (בית, הורים, חינוך…)

 בזמן שאני כותבת את הכתבה חברה התקשרה לספר לי שהיא פוטרה מעבודתה הניהולית לאחר שנים רבות . מתוך תחושה של חסר והישרדות היא מצאה עבודת אין ברירה ושוב היא לא מרוצה בדיוק כפי שקרה בשנים האחרונות לפני שפוטרה. המוח באופן אוטומטי נתפס לדפוסי ההישרדות והצורך להימצא  בפעולה . אותם דפוסים שקיימים במשך שנים שולטים במוח ,יש להניח, הגיעו מבית הוריה  ובוודאי גם עברו לילדים . 
תשקלי, המלצתי, לעצור ולבחור מתוך בהירות מחשבתית ותשוקה של הלב.
אנשים מתקשים בדרך כלל לעבור את מבואת המיינד. הוא ישכנע אתכם במסע שיווקי מטורף שהוא יודע מה נכון או לא נכון עבורך. רוב האנשים לא יודעים שמבואת הכניסה של הבית הפנימי שלהם חסומה ונדרש מאמץ אם בכלל כדי להיכנס ללב הממוקם אי שם במסדרון חשוך ללא אור, חלונותיו מוגפים בבריח ולו רק כדי לפתוח שם את האור.
הלא מודע יושב בכניסה לבית . בחדר השינה הפנימי מאפשר המודע להיות בהארה ובבהירות.
הבית שלי משפיע על הגוף שלי שמשפיע על המיינד שלי שמשפיע על הלב.
כשאני בהרמוניה עם כל זה עם המקרו והמיקרו, החוץ והפנים, המודע והתת מודע

גם הלב שלי נפתח