צ'י, אנרגיה חדשה ופנג שואי

כל כך הרבה מידע על אנרגיה מופיע באינטרנט אך האם מישהו באמת יודע מהי האנרגיה ומהיכן היא באמת מגיעה?

במקום אחד כתוב שאנרגיה היא הדבר המניע את חיינו – היכולת לזוז, להזיז דברים אחרים, לשנות את צורתם את מצב הצבירה ואפילו את הטמפרטורה שלהם. תיאור מדעי בסיסי של אנרגיה הוא "כוח או כוח מאוחסן (פוטנציאל)".

מה אפשר להבין מזה?

תיאור אחר הוא "תנועה או פוטנציאל לזוז". במחקרים מעמיקים היא מתוארת כ"נישאת על ידי משהו". השאלה מי נושא אותה? על גבו?  או האם אלו הם חוטים בקירות שמאפשרים למחשב לעבוד?

אחד הפיזיקאים תאר את האנרגיה כנובעת מתנודות ואקום קוונטיות, מה שלא הופך מובן יותר.

התברר  שאריסטו במאה ה4 לפנה"ס היה המתועד הראשון שהשתמש במונח "אנרגיה" כדי לתאר פוטנציאל, כגון פוטנציאל להיות חלש או חזק.

מאוחר יותר, האנרגיה באה לידי ביטוי כמו "עבודה" או "כוח" אבל במובן יומיומי ולא מדעי. בשנת  1800 המוקדמות   תומאס יאנג התחיל לדבר על אנרגיה במונחים של פיזיקה. אלברט איינשטיין הביא אנרגיה לחזית בתחילת המאה ה -20 עם הנוסחה הקלאסית שלו, E = mc2.

בעוד מודעות האנשים לאנרגיה קיימת כ200 שנה מסתבר שעד היום אין באמת ידיעה מה זה.

מידע רב יש על צ'י במטאפיסיקה הסינית ורבים מאנשי המערב בתוכם מדענים, פילוסופים, מטפלים ועוד  סברו בטעות שצ'י זה אנרגיה אך מתבהר במחקר שנעשה בנושא על ידי  פרופ' ZHANG DAINIAN שלא באמת ניתן להגדיר את המילה צ'י בפחות מעשרת אלפים פרשנויות  ושאין פירוש למילה צ'י באף מילון מערבי שאנו מכירים. מסתבר שהמילה צ'י לא  הביאה את ההבנה של התרבות הסינית למערב ושהיא משתנה לא רק במהות שלה אלא גם הפרשנויות שלה משתנות בהתאם להתפתחות ולתודעה של אנשים. בדומה לשינוי שאנו רואים במבנה של משפחה או שינויים של  טכנולוגיה.

מתברר שאף אחד לא יודע מה זה באמת צ'י או אנרגיה, איך היא באמת עובדת ומהיכן היא מגיעה.

רבים מהאנשים העוסקים בטיפול מכנים את עצמם 'עובדי אנרגיה':  אנרגיה של גוף, של נפש, אנרגיה של בית. מבלי לדעת מהי באמת. רבים סבורים שצריך לדעת כיצד לעבוד עם אנרגיה העניין שאנרגיה אין לה קשר באמת עם עבודה. 'עובדי האנרגיה' נהגו לדחוף ללקוחות שלהם אנרגיה שהגיעה מבחוץ ומסתבר שזה עזר לזמן קצר בלבד עד שהלקוח חזר שוב למצב של חוסר איזון תוך מספר ימים.   

אנרגיה מגיעה מהתשוקה של התודעה והיא יוצרת אינטגרציה ותקשורת עם הכל. אינטליגנציה אלוהית של מיזוג  מחברת את כולנו מפעילה את שואב האבק, מניעה את המכוניות, מחברת בין ההרים למים, בין עצים לפרפרים, מתקשרת ומסנכרנת בין אנשים ומצבים באופן מדויק להפליא.

הסינים כינו את הצ'י אנרגיית החיים או כוח החיים ,מסתבר שזה לא על כוח ,זה רק על מיזוג.

סברנו שאנו זקוקים להרבה אנרגיה וחיפשנו אותה בחוץ, באוכל, בחומר, באנשים, בטיפולים מתמשכים  מסתבר שאנרגיה מגיעה ממקום אחר, מהמנגינה של הנשמה,  ואין לנו צורך כלל בהרבה אנרגיה.

כמו החמצן שאנו נושמים ושואפים המגיע בכמות הנדרשת בדיוק מתי שאנו צריכים.

שעה שאני כותבת את הפוסט הזה, מופיע  שיתוף של תלמידה על צג הטלפון המעורר השראה לנושא עליו אני כותבת  והזמן עומד לרשותי בדיוק מתי שיש לי בו צורך ואני פשוט מופיעה כדי למזג את הכל. אמש התנאים לא היו בשלים לכתוב את המאמר כמו עכשיו.

כיועצי פנג שואי חשבנו שנוכל לעשות מניפולציה לאנרגיה, להקטין, לתקן, לווסת כדי  לקבל הרבה יותר אך מסתבר שזה דורש עבודה רבה, בדומה למאבק בתחנות רוח.

כשאנו מתעוררים לתודעה חדשה אנו מניחים לאנרגיה לעבוד עבורנו באופן שלא תארנו או למדנו . כל מאבק ביקש עוד ועוד אנרגיה אך כשאנו יודעים כיצד אנרגיה נבראה, כיצד היא עובדת ומהיכן היא מגיעה אנחנו יכולים ללכת לטייל, לישון בחדרים השונים בבית ,ללא חשש ,ללא מאמץ.

 לראשונה אנו הופכים מעובדי אנרגיה למעבידי אנרגיה. מניחים לה לעבוד עבורנו .

האנרגיה לא באמת תלך לעבוד בשבילנו, תכסח את הדשא  או תנקה את הבית אך היא תופיע בסנכרון ובתאום של קונצרט מתי ואיך שהיא תופיע לשרת אותנו.

שעה שאנשים קמים בבוקר ,נשארים לעבוד שעות ארוכות במשרד כדי להספיק עוד ולקבל עוד ועוד אנרגיה, או כרבים אחרים עושים ספורט, אוכלים אוכל בריא כדי לקבל עוד אנרגיה.
 

אנחנו חוברים בלא מאמץ לאנרגיה חדשה שלראשונה מזה עידנים  מופיעה לפתחנו כדי לשרת אותנו.

כשזה קורה הסנכרון מתחיל לעבוד כך למשל,  אמש בזמן השיעור  אבחנו דירה שכורה של תלמידה בהתאמה למפת הלידה שלה  כדי לראות אם מתאים לה לחדש את החוזה בדירה בה היא מתגוררת בשנתיים האחרונות כיון שבעל הדירה ביקש להכפיל את סכום השכירות כמעט במחצית.  ביקשנו לראות היכן וכיצד הבית יכול לתמוך בה. בסוף האבחון התלמידה יכלה לראות שהבית לבחירתה יכול לעבוד עבורה ונושא הכסף הפך רלבנטי פחות כשהכל בסדר בבית ובכלל. למחרת השיעור בצהריים היא שלחה לי הודעה על כך שהיא קיבלה בונוס בעבודה באופן שהפתיע! אותה כיון שהיה הסכום המדויק שנדרש ממנה להוסיף כדי לחדש את החוזה של הדירה.

כשנעבוד עם האנרגיה החדשה , הבית שלנו באמת יהיה בלב.