"פצצת אנרגיה" בטבחה – על ימת הכינרת

5_whהאנרגיה של האדמה היא כמו כדור מרץ אם משתמשים בה נכון, הכיצד? כתב : רצרד בן ישי

ריצרד בן ישי מהנדס וגאוביולוג חוקר את מה שאנו לא רואים בעין ,אלא ,נמצא עמוק מתחת לפני האדמה. תחום מחקר זה, בדומה לפנג שואי חוקר את עוצמת השפעתה האנרגטית של אימא אדמה על אדם ומקום. ענף הגאוביולוגיה, מתוכו יוצא מאמר זה, וענף הפנג שואי שניהם עוסקים באותו נושא כל אחד ממקום אחר. 

היום שיקולים בבניית מבנה קשורים בעיקר אל מה שנמצא על פני הקרקע: גודל השטח, רווחיותו, נוחיות גאוגרפית וכד'. 
בעבר, לא התייחסו רק למה שנמצא מעל פני הקרקע , אלא בעיקר למה שנמצא מתחת כדי ליצור הרמוניה בין הקוסמוס לאדמה ולהקנות למקום ולסביבה (ברדיוס של כ-500 600 מ'ר יכולה הסביבה להנות ממקום שיש בו אנרגיה טובה) עוצמה אנרגטית. 
התייחסו ל: זרימת מיים תת קרקעיים שהנם מוליכי אנרגיה עקריים אל המבנה, סדקים באדמה, חלל האדמה, בדקו קווים אנרגטים חיוביים או שליליים, (כדוגמת קווי קרי וקווי הרטמן) , זוויות, כיווני שמיים, אמה, כיווני אור השמש, זמן פעילות השמש,(היום הארוך בשנה ,למשל). 
כך בנו את STONE HEDGE באנגליה, את מרכז הריפוי בעיר LOURD בצרפת, הנהנה ממיים טעונים אנרגיה בעוצמה גבוהה לריפוי (אנשים חולים המגיעים אל המקום יוצאים ממנו ,כלאחר נס, בריאים, מייחסים למקום אנרגיה של קדושה.)את הקתדרלה בשטרסבורג (נבנתה על חתך הזהב, השתמשו בבנייתה בזוויות שהשתמשו בהם בפירמידות (51/51 ). 
כך אף נבנתה הכנסייה העתיקה בטבחה שנהרסה ונבנתה מחדש. 
טבחה נבנתה כולה סביב אבן ,שישו, כך מאמינים, הניח על הקרקע. מספרים שעל האבן הוא הניח מעט דגים ולחם והאכיל בהם אלפי אנשים. האבן הטעונה באנרגיה חזקה הונחה על נחל המתעל את האנרגיה לסביבה כולה באמצעות סדק תת קרקעי היוצר חיבור אנרגטי בין המים מוליכי האנרגיה למקום עצמו. 
היום כאשר אנו חשים נטולי אנרגיה אנו לוקחים תמריצים, וויטמינים וכד' בעבר אנשים השתמשו בכוחות הטבע כדי להיטען אנרגטית. ביקור באתר טעון אנרגטית הציף את האנשים באנרגיה המרוממת את הגוף ואת הנפש. 
בתי הכנסת המודרניים הנבנים היום ,אינם מותירים עוצמה על אנשים כפעם, אנשים דוחפים, מזיעים, צפוץ. הכנסיות העתיקות , כקתדרלות העתיקות בנויות כך שאדם שנכנס אל המקום , יש שם שקט, תקרה גבוהה, חישוב האור ומרחב עושה סיבוב מיוחד המטעין אותו באנרגיה לקראת מקום התפילה מרומם את הנפש. 
אולי האנשים הפשוטים שחיו בעבר לא היו פרימיטיבים כמו שאנחנו, בני הקידמה נוטים לחשוב? 
מהו אם כך מקום עם תמריץ אנרגטי? על כך בכתבה של ריצרד. 

המאמר הזה הוא ראשון בסדרה ממאמרים מסוגו, המפורסמים בישראל. בדרך כלל מאמרים על אתרים היסטוריים דנים בהיסטוריה ובמבנה הפיזי של האתר. במאמר הזה אנחנו דנים בפן האנרגטי של טבחה, שהיא כנסייה עתיקה. מיפוי אנרגטי משלב מחקר ומדידה של אנרגיות האדמה ושימושן בבנייה. 

הסברים אודות רמות אנרגיה

בוביס (Bovis) – יחידה להערכת חיוניות, עם 12,000 B שהוא מיקום נייטרלי.מספרים רגילים בבתים נעים בטווח שבין 1,000 B (מאד שלילי) ועד ל- 35- 40 אלף. 
צבע – הוא או שלב חשמלי (שלילי עבור הבריאות שלנו ) או מגנטי ( חיובי עבורנו ). לכל צבע יש משמעות. 
יחס C/T (Cosmos Telluric ) הוא היחס של הקוסמוס (מלמעלה) ל-טלורי (מתחת). אם היחס שווה לאחד (7/7 6/66 12/12 1/1 וכו' ) , אז האנרגיות מושוות והאתר הוא אנרגטי. 
מישור רטט (תנודה) – מקביל לגופי תאורה, החל במישור הפיזי ( 1-7 ) וכלה במישור האלוהי ( 43 – 49 ). 

כנסייה זו הפשוטה למראה, הממוקמת על גדותיה הצפוניים של ימת הכנרת, עשירה באירועים היסטוריים (ראה תרשים 1 ). המבנה הנוכחי המודרני נבנה סביב סלע גדול, שעליו, כך מסופר, ישו שטח את ככרות הלחם והדגים שחילק אותם לאלפים. 

הכנסייה הראשונה נבנתה בערך ב- 350 לספה"נ ולאחר כ-50 שנים, נבנתה בזיליקה מעל ליסודות המקוריים . לאחר מכן, בשנת 614 לספירה, הכנסייה נהרסה על ידי פרסים ואבניה שימשו לבניית בתים באזור. משנת 670 נשארו רק חורבות. 

יותר ממאה שנים עברו ובשנת 808, הוקמה כנסייה על ידי עשרה נזירים. שלוש עשרה מאות חלפו לפני שמישהו החל בחפירות באתר של הכנסייה המקורית. לאחר מספר שנים של עבודות שימור, החלו בבנייה ובמאי 1980, הונחה אבן הפינה לכנסייה הנוכחית. 

10900-טבחה (1)בציור: טבחה וימת הכינרת 

הפן האנרגטי של טבחה
 
כאשר נכנסים לשטח, הדבר הראשון שרואים הוא אבן גדולה, עגולה, ששימשה לאגן טבילה ( או אגן ) למטרות טקסי טבילה . אגן זה מוקם מעל לשבר גיאולוגי וזרם מים תת קרקעי.. 

הנחל נמצא בעומק כ-4 מטר ויש לו שטף זרימה של כמעט 2 מ"ק לשעה. שתי סדרות של הצלבות מרוכזות מעל לאגן: קווי הרטמן וקווי קורי (Curry). 
מדידות אנרגיה שבוצעו היו גבוהות למדי. 
באופן מפורט: 280,000 בוביס (B- Bovis ), 100 HLV (highly vibrating location – מיקום בעל תנודה גבוהה ), מישור אתרי (11), 
רמת תנודה גבוהה, יחס מאוזן של קוסמו/ טלורי של 6/6 , תנודת צבע של מגנטי / אינדיגו, 35 על הסולם המגנטי וורטקס (ארובה) שמסתובבת ב-50 סיבובים נגד כוון השעון, עוצר והופך את הכוון ל-70 סיבובים עם כוון השעון. מאד סביר שרמת העוצמה האנרגטית הוגברה מעבר לכך על ידי מזמורים ותפילות במהלך טקסי טבילה. 

מבנה הכנסייה המחודש עשוי משכבת אבן לבנה וסביר להניח שנבנה באמצעים מודרניים רגילים של לבני בטון , עם ציפוי דק של אבן. ישנם חלונות בקצה של החזית הראשית, ככל הנראה לסמל את השילוש הקדוש. 

עם הכניסה לכנסייה, מדדנו את רמת האנרגיה ליד הדלת: 7000 B  , עם מספר קווי הרטמן שנופלים בקבוצה הדוקה מאד. מתחת לאמצע הכנסייה, נחל ברוחב של 30 ס"מ זורם ממערב למזרח, ביחד עם סדק. 

ישנו מעמד של מים קדושים מייד בכניסה לכנסייה  . המעמד הזה, מוצב מעל לסדק / מים ומעל לקו הרטמן וקו קורי ( חצייה כפולה ). כאשר מדדנו, הויברציות של מעמד המים היו 1.25 מיליון בוביס (Bovis ) , עם צבע של אנידיגו / מגנטי , עם יחס של קוסמוס / טלורי (Cosmos/Telluric) של 2/2 ורמת אנרגיה בטווח המנטלי של 25 . 

במיקום המרכזי בכנסייה, המזבח הראשי  בנוי מעל לאבן המקודשת שהוזכרה קודם; האבן הזו הוזזה ממיקומה המקורי ( האבן הייתה בעלת 1.3 מיליון בוביס ). ליד האבן המקודשת אפשר לראות את הרצפה המקורית של הכנסייה  , שתיארכתי החל מ – 440 לספירה. הרצפה העתיקה מציגה רמת אנרגיה מאד גבוהה: 2.6 מיליון בוביס. מישור התנודה הוא בטווח הרוחני הטהור, עם רמה של 39 ו- 100% שדה מגנטי. יחס הקוסמוס / טלורי הוא 2/2 וצבע התנודה הוא על-סגול, מגנטי. יש גם זרם מים הזורם מצפון לדרום, ממש מתחת למזבח. זרם זה, יחד עם הזרם הראשי הזורם מהכניסה עד למזבח (מזרח למערב ) , חוצה ממש מתחת למזבח. 

מעניין לציין שחלק מהקיר המקורי עדיין עומד לשמאלו של המזבח , יש שם אבנים בעלי אנרגיה מקוטבת: חיובית בתוך הכנסייה ושלילית מחוצה לה. המאפיין הזה אינו מופיע בשאר המבנה המודרני. 

המאמר הזה הוכן על ידי ריצ'רד בן ישי, מהנדס וגיאוביולוג.
www.geobiology.co.il/HEB/