פנג שואי חגיגי

פנג שואי חגיגילכבוד החגים הבאים עלינו לטובה ובכל זמן  

אווירה חגיגית, חמה ומשפחתית מצויה בבית עם פנג שואי טוב.  בארוחה המשפחתית , באווירה הביתית  או מיד בדלת הכניסה תוכלו כבר לחוש את האנרגיה הביתית הלבבית והחמה המתפשטת מקירות הבית ללב המשתתפים והמוזמנים.

בית עם פנג שואי טוב, לטעמי הוא בית שיש בו ..פשטות ואהבה.

בית בלי  מלאכותיות, הפנמות, הדחקות, סודות , כזה שאין דורכים בו על יבלות , בית בו אני מרגישה נוח בתפקוד היומיומי ונוח להיות מי שאני.

עבורי זה לרקוד בסלון כאילו אף אחד לא רואה ולשיר כאילו אף אחד לא שומע ,זה להרגיש בנוח כפי שחשתי בסלון בית ילדותי ונערותי, פחות בבית נישואי והיום בבית בשלותי יותר מתמיד.

בית עם פנג שואי טוב הוא כזה שיש בו בעיקר קירות וירטואליים וגג שקוף המאפשר לי לפרוח ולהיות מי שאני ובאותו הבית גם מאפשר לכל אחד לחוש את זה לגבי עצמו ולגבי כולם.

הוורד צ'וי אדריכל סיני גרמני מומחה לפנג שואי אמר לעיתונאית בראיון שנערך עמו אודות התפיסה של פנג שואי באדריכלות המודרנית: "באסתטיקה של הפנג שואי אנו מנסים להימנע מדברים שהם מוקצנים, לא מאוזנים או מלאכותיים. אנו מעדיפים דברים מאוזנים והולמים את הנסיבות בדרך טבעית. הסינים עושים שימוש במילה זיראן כלומר לא מוגזם, לא מלאכותי ,לא מעמיד פנים ולא דיסהרמוני.

את בוודאי תניחי שזו אדריכלות משעממת אך האמת שלא פשוט כלל:  להיות פשוט ולא פשטני להיות אלגנטי ולא מינימליסטי. לא פשוט למצוא את האיזון בין דברי המודרניסט  ואן דר רואה: "מעט זה הרבה"  לבין דברי מודרני בשם רוברט ונטורי שאמר אחריו – "מעט זה משעמם" אך בדיוק על זה מתבססת אדריכלות פנג שואי בין האמצע של הקיצוני

אם לעשות שימוש במטאפורה של מוזיקה אנו מתעניינים במיוחד בשקט בין הצלילים יותר מאשר בצלילים עצמם וזה גם ההבדל המשמעותי בין המוזיקה הסינית למערבית.

תשובה חגיגית  לא פחות מתקבלת מצ'וי כשהוא נשאל מהו לדעתך המודל של הבית האידיאלי?

"הבית האידיאלי עבורי מבוסס על איזון בין ין ליאנג בין  שמים אדם ואדמה לכן עליו להיות יעיל, משביע רצון רגשית וגם  ב"סדר הריטואלי"  הנכון  באותו הזמן.  במילים "סדר ריטואלי" כוונתי למקום מואר רוחנית אך לא מקום  שנותן תחושה דתית, אלא  מקום בון יש תחושה שכל החלקים בו מחוברים אחד עם השני ובהרמוניה. זה תיאור אידאלי של בית אך באופן מעשי חשוב לי שיהיה לו את מודל הכורסא עם ארבעת החיות כשהחזית שלו מופנית לשמש חמה ,הבית זוכה להגנה בעורף וחיבוק משני הצדדים של צ'י (אנרגית החיים) הנאסף מן הקרקע עבור בני הבית."

חשוב שתהייה היררכיה ברורה בין אזור צי