פנג שואי ואנרגיות הבית

פנג שואי עוסק באנרגיות,  אין סוף אנרגיות..מי סופר?


לאחרונה הוזמנתי לייעץ בבית שהיה מעט שונה מבתים אחרים, שבדקתי. נקודת המוצא היא שלכל בית יש באופן טבעי טון ותדרים משלו. חוסר השקט שליווה אותי מיד כשנכנסתי לבית נותר באוויר זמן ממושך למדי במהלך הייעוץ , באופן יחסי.  זה ניכר בתחושה הפנימית חסרת השקט, הלא מוכרת שעלתה בי ובקושי למדוד ולאבחן את כיווני הבית עם המצפן המקצועי ובעצם עם שני מצפנים. עליתי שוב ושוב לכל קומה ירדתי, נכנסתי, יצאתי, הלכתי לחזית ולעורף הבית ובכל פעם המדידה הייתה שונה.

המצפן שבמקרים דומים מתייצב מהר, סירב להירגע.

הנחתי למדידה כדי לעסוק בנושאים אחרים הקשורים ליעוץ וגם כששבתי לאחר זמן לאבחן ולמדוד המצפן סירב להתייצב.. לבסוף הרפתי מהמדידה בתוך ומחוץ לבית, יצאתי להלך בשכונה וברחוב והצלחתי לקבל מדידה יציבה ובוטחת כהרף עין.

האנרגיה בתוך הבית הותמרה בהדרגה ונרגעה. אז גם הובהר לי שחוסר השקט בבית לא היה רק בשל המשבר אליו נקלעו בני הבית  וההצפה הרגשית שבאה בעקבותיו, אלא גם בשל המאבקים, המשפטים, צרות העין של השכנים ועוד שפקדו את הבית בתהליך הבניה.  
לבית יש אינסוף אנרגיות ומבלי לדעת הן משפיעות ומושפעות ..וזו רק ההתחלה

 

כשאנחנו פותחים את הדלת לעולם הגדול

אנו פוגשים באנרגיות של אנשים : משפחה, חברים, אחים, הורים, בני זוג וכדומה  ומשחקים בעולם עם אינספור נושאים טעוני אנרגיה  כמו : פוליטיקה, עבודה, זוגיות, שפע, בריאות ועוד.
מאחוריהן אנרגיות נראות ועוד אנרגיות המוסיפות לעלות ולהתגלות שלא הבחנו או הדחקנו. כי מי היה מאמין שמאחורי כסות מכובדת של פוליטיקאים, אנשי ציבור, יידועי שם וכל אדם יש עולם (כמוס) ומלואו.

קיבלנו ארגז כלים עצום להתנהל עם הכל אך היה קל להתייחס לפיזי, לנראה וזה כשלעצמו …ארגז מכביד ועצום מידי..

כשאנחנו פותחים דלת של כל בית אנחנו פוגשים, למשל, את המטבח, הסלון, התמונות, הצבעים העיצוב, הרצפה, החלונות  עוד לפני שפגשנו את השכנים ואת הדרך המובילה אל הבית עצמו.

 

אך יש עוד הרבה אנרגיות חבויות המחכות שנבחין בהשפעתן.

 

ביעוץ פנג שואי אחר כשפתחתי את דלת הכניסה הדרום מזרחית של הבית לא פתחתי רק דלת ישנה מעץ בקומה ראשונה בבניין שנבנה בשנות ה90 , פתחתי גם דלת המובילה לעולם של יצירתיות, ביטוי ייחודי,  אומנות, תנועה ונסיעות. בני הבית אכן נוסעים ובאים, יכולת הביטוי של כל בני הבית גבוהה ויצירות אומנות של בעלת הבית קשטו את הבית.

הסלון ופינת האוכל , הספה הכריות, הספרייה והשולחן מעץ  עם המפה הלבנה והפרחים על השולחן נראו לכל מי שפותח את הדלת אך אנשים לא ראו עד כמה המקום שוקק רעיונות, דעות, וויכוחים, התלהמות, עניינים של תקשורת שנחוו באזור והשפיעו על הנוכחים.

במטבח המעוצב ארונות עץ פשוטים נמצא הלב השוקק של הבית, וניחוחות של תבשילים העולים מהמטבח  מניעים הזדמנויות כלכליות ויציבות  מקצועית.

כשנכנסים לחדר העבודה הפשוט ובו שולחן, מחשב ארון  וכיסא חווים אנרגיה של מערכת יחסים הרמונית, שלווה, קידום מקצועי ועוד.
ניתן לראות את השפעת האנרגיות על בני הבית, לחוש ולאבחן  אותם באמצעות כלים של פנג שואי.  

חדר אחד מיוחד בבית שמשך את שימת ליבי היה חדר של בנות הבית. חדר פשוט עם שתי מיטות וארון אך שרתה בו  אנרגיה מעודנת, המעודדת  ביטוי ייחודי ורגישות רבה.  החדר התומך בתפיסה מרדנית ניכר בהשפעתו על בנות החדר שלקחו מסלול שונה  בחברה מסורתית דתית.

 

האנרגיות נועדו לשרת אותנו ,לאפשר לנו לחוות ,להתנסות עדלא ידע ועד בלי די.

 

עם זאת, קורה לעיתים קרובות למדי שהאנרגיות המגיעות מבחוץ, מהסביבה ומהבית מתחילות  להגביל את בני הבית.  כאשר אנשים מתקשים להבחין מה הם האנרגיות שלהם ומהם האנרגיות של הבית , מה האנרגיות של אנשים מבחוץ ומה שלהם, נוצר ניתוק בין בית לאנשים, בין פנים לחוץ ובין אנשים לבין עצמם.

נבקש כלים חדשים להבחין באנרגיות השונות,

מה שלנו ומה לא, מה עובד ומה לא

כדי להיות בעולם בלי לתת לעולם להגביל אותנו

כך גם לגבי בית.

 

מידע על לימודי העשרה והכשרת  
יועצי פנג שואי ,אסטרולוגיה ומטאפיסיקה סינית- עידן 9