להקשיב לבית: פנג שואי שמקשיב לנשמה

לפעמים כשאנחנו נכנסים למקום מסוים אנחנו מרגישים אותו ויודעים אם נעים לנו או פחות להיות בו. כך זה עובד גם עם הפנג שואי – מעבר לחישובים שעושים המומחים הם גם מקשיבים ללב. שרונה פומס מסבירה, פורסם ב ynet


בית, בדומה ל"בליינד דייט", הוא תמיד הפתעה נעימה כשאני פוגשת בו ובדייריו לראשונה. לפני שאני פותחת בנוסחאות או מודדת עם המצפן, אני מניחה לעצמי לחוש את המקום ונהנית לשחק ולראות עד כמה הנוסחאות תואמות את מה שחשתי או בהתאמה למידע שקיבלתי מהלקוחות ובעיקר לראות עד כמה התרחבתי.

בדרכי לייעוץ אני יכולה לראות כבר את זרימת האנרגיה של הבית ואת הכוכבים השונים המאבחנים את איכות האנרגיה, למה הזמינו אותי ומה מאזן את הבית. איך זה נעשה? אני פשוט מניחה לתשובות להגיע. "מסתכלת" לבית בעיניים ויודעת שכמו שאנשים הם הרבה יותר מהמפה האסטרולוגית שלהם כך בית הוא הרבה יותר ממה שהוא נראה.

יועצים מאבחנים בית על פי נוסחאות נלמדות שנקבעו מראש וזו אכן דרך מצוינת לאמוד אנרגיה, אך נוכל, אם נרצה, לקבל מידע נוסף לגבי הבית מעבר למה שניבט מהקירות הדוממים כשנחבור באמת לבית.

לעיתים גם שיטת הפנאי רוצה חופש מתפיסות נוקשות, סיסמאות ונוסחאות המגיעות מתפיסות מנטליות, משפע שיטות המודדות אנרגיה באופן טכני. פנג שואי היא יותר משיטה – היא פועלת גם על בסיס היכרות עם אינספור צורות אנרגיה המשתקפות בכל. יועצים מקצועיים מכירים באמצעותה ביטויים של אנרגיה, זורמת, מתנגדת, תקועה, נינוחה, רדומה, מלאת חיים, ישנה, רעננה וכדומה. היכרות המאפשרת התרחבות למי שבוחר להתרחב וחוש מעבר לנוסחאות המנחות.

לפני מספר ימים הוזמנתי לתת יעוץ בתכנון ובנייה של בית בהרחבה של אחד המושבים. השטח שנבחר היה מאתגר ותשובת הליבה לשאלה היכן החזית של הבית שיבנה הייתה מאוד משמעותית לגבי התכנון של הבית. לשטח ריק יש איכות אנרגטית שמבקשת לבוא לידי ביטוי ולהתייחסות. כשאני רואה את השטח אני, למעשה, רואה ואף חשה את הבית ואת הדיירים המתגוררים בו והתמונה נעשית רב שכבתית עוד לפני שהבית קם.

השאלה שמנחה אותי היא "מה יתמוך בזרימה נינוחה של אנרגיה במבנה כדי להביא קלות והרמוניה בחיים של דיירי הבית?" – זאת בהתייחס לטופוגרפיה הטבעית הנתונה מראש, הפונקציות של האזורים השונים בבית, שיקולים של זמן ומעבר לזמן וכמובן הדיירים עצמם.

בזמן שבחנתי את האפשרות שהחזית של הבית תפנה לכביש נתקלתי בתכנון מאתגר במיוחד והפרדה שנוצרה בין האזור הציבורי, המביא הזדמנויות טובות מבחינה כלכלית ולטווח ארוך,לבין אזורי השינה התומכים בבריאות, יחסים ואיכות חיים. התוכנית העלתה קשיים בתכנון ודרשה יצירתיות רבה מידי לתכנון זורם.

הנחתי לתוכנית הלכתי להכין לי קפה וכששבתי התוכנית הנפלאה של הבית הגיחה מתוך הנייר באופן הרמוני. כשהחזית הייתה לכיוון הנוף הפתוח כל האזורים הצבורים של הבית, אזורי השינה, כוכבי הזמן והמרחב הותאמו לטופוגרפיה, לבני הבית ולחלוקה פנימית זורמת, כמו כפפה. ידעתי מיד שזה מה שהבית ביקש. פשוט הקשבתי לו, ללא מאבק. כמה פשוט לזרום עם הצ'י, עם הנוסחאות ומעבר.

כשנניח ללב להיפתח ולמידע הצלול לעבור דרכנו באופן ישיר. פנג שואי יכול להוציא אותנו לחופש אם נבחר.