עובדים מהבית עם פנג שואי

ב2014 עברתי לעבוד מהבית. בדיוק כשהבנתי שהעולם הולך לשינוי עמוק, שעלי לשנות את התפיסות שלי, לעזוב את מה שהכרתי ולעצור!
אחרי תנופת עשייה, אחרי שלימדתי יותר מעשור במרכז נהדר בתל אביב הרגשתי שזהו..עוברת לכפר סבא. גם כשזה הפך רחוק לחלק מהסטודנטים, שהתרגלו למיקום קרוב ונוח, גמלה בי החלטה שמה שלא יהיה אני עוזבת ומי שחשוב לו יבוא…וכך קרה. באופן משעשע באותו יום גם באו להודיע לי מאותו מרכז בו לימדתי, שאין להם יותר חדרים פנויים להשכרה.

הצעד, שהיה נראה לי אז מוזר אך הכרחי לא רק תיגמל אותי, הוא  גם הוכיח לי שוב איך האינטואיציה משרתת אותי.  בהסכמה שלי לזרום ולהתחדש, גיליתי בהמשך יותר ויותר,  כיצד הידיעה הפנימית  מכוונת אותי לחוות ולאמץ שינויים, שרבים עוד יחוו בהמשך.

השבוע התקשרה לקוחה, שעשיתי לה יעוץ פנג שואי למעלה מעשור. היא שיתפה שהיא אוהבת את הבית, חווה פריחה אישית, יחסים הרמוניים במשפחתה וכעת מסיימת תואר שני ומבקשת יעוץ לתכנון קומה שניה בבית כדי למקם את המשרד שלה ושל בן זוגה.

הסקיצה הראשונית שהיא עשתה עם האדריכלית הייתה רחוקה מתוכנית התומכת במשרדים בעלי אופי עסקי המיועדים לפרנסת המשפחה. נדרש תכנון מחודש של הקומה השנייה כדי להוציא את המיטב מזרימה מטיבה של אנרגיה, אור, אזורים בהם האנרגיה משרתת את צרכי העסק, את בעליו ועוד.

השבוע גם שוחחתי עם סטודנטית בעלת משרד אדריכלים מצליח למעלה מ20 שנה שמיד בסגר הראשון ב2020 בחרה באומץ לעזוב את משרדה המכובד והמצליח ולעבוד בבית עם בעל, שני ילדים וכמה תרנגולים בחצר. בצד  הסתגלות לשינוי היה גם צורך למצוא את המקום היעיל והנוח עבורה לעבוד ובעת ובעונה אחת גם להישאר קשובה לצרכיה האישיים ולצרכי משפחתה.

לקוחה אחרת שיתפה שמאז 2020 נדרש להוסיף  אזור עבודה ומחשב עם זום לכל ילד.  במקרה שלה דובר  בשלושה ילדים בגילאים שונים. 2020 נתנה הקדמה ודחיפה לכך, שלימוד ביתי יהפוך בשנים הבאות שכיח יותר ויותר. הלימוד יותאם לכל ילד באמצעות בינה מלאכותית והצורך להגיע לבית ספר ככל הנראה יפחת.

תארו לעצמיכם  מרכז לימודים בבית או משרד בקלות ובפשטות בבית, מה שכרגע נעשה בחדר השינה, במטבח או במסדרון בזכות טכנולוגיה חדשה ומדפסת תלת מימד.
תארו לעצמיכם אינטראקציה עם קולגות ורובוטים לבושים בתחתונים מבלי לזוז מהכיסא.
איך זה מרגיש כשמפגשים פיזיים יפחתו והפסקות הצהריים עם חברים לעבודה ישתנו.               
איך בכלל מרגיש כשסביבת העבודה מתנהלת בבית.

הכל הולך להשתנות חינוך, עסקים, כלכלה ואין תחום שלא יידרש למפנה תודעתי ויצירתי.
רוב האנשים  בעולם בעיקר במערב לא יעזבו יותר את הבית כדי ללכת לעבודה. בעולם החדש נידרש להיערכות חדשה, אינטראקציות חדשות וטרנדים חדשים כדי לאפשר  לכל אחד מרחב פשוט וקל התומך ביעילות ובנינוחות אישית ומקצועית.

פנג שואי מסייע להביא כלים של הרמוניה למבנה ומחבר אותו עם אנשים, עם זמן ,מרחב ומפות לידה. 
פנג שואי מבחין בין אנרגיה התומכת בעסקים ובפעילות כלכלית, לבין אזור התומך בריכוז והצלחה בלימודים ובתוך כל אלו יש את המיקום והכיוון התומכים בכל אחד באופן אישי.

מה שמחבר את הכל זו זרימה של אנרגיה היוצרת את התקשורת בין כל חלקי הבית מבפנים ומבחוץ ועם כולם.

האם אתם מוכנים ופתוחים  להיערך לחדש?