סאן יואן פנג שואי

פנג שואי ללא כוכבים מעופפים – הייתם מאמינים?

40916-סאן יואן 1

לפני מספר חודשים התקשרה אלי אישה שהתעניינה בייעוץ פנג שואי. אותה אישה מייד הוסיפה שאין לה מושג מתי נבנה הבית כיוון שהוא מהראשונים שנבנו בירושלים, ושאלה אם אוכל בהעדר מידע חיוני זה לבוא לאבחן את הבית שלה. אותה אישה התפלאה לשמוע שנענתי לאתגר בחיוב למרות מידע חסר אודות זמן בניית הבית..הכיצד?

בפנג שואי קיימות מספר שיטות לאבחון: "שמונה אחוזות", "הכוכבים מעופפים" וה-"סאן יואן פנג שואי". אל זו האחרונה התוודעתי לראשונה בברלין בקורס שהעביר מסטר האם (G .HAM). תוך שהוא חושף לראשונה, בפני קומץ תלמידים במערב, את שיטת קי מנדנג'יה הוא שלף שפן נוסף מכובעו החדשני: את שיטת סאן יואן.

 

שימושי השיטה

 

בהונג-קונג משתייכים למעלה מ-1500 חברים לשושלת גרנד מסטר לאו, מייצג השיטה. מסטר לאו הוא לא רק המסטר המפורסם והעסוק ביותר בהונג קונג בכל הקשור ליין פנג שואי (70% מאתרי הקבורה של הונג קונג זכו לקבל את עצתו), אלא הוא גם מפורסם לא פחות בייעוץ פנג שואי למגורי ינג. הבנק המפורסם :HANG BANK בהונג קונג, היה הראשון שהשתמש, על פי עצתו, בשתי דלתות כניסה בעת ובעונה אחת. רשת בתי הקפה הבינלאומי-קורל וחברת התצוגות הגדולה, קמפפייר, ועוד עסקים אחרים יישמו גם הם את שיטת "סאן יואן" פנג שואי. חברות אלו, יש לציין, השתמשו בייעוץ פנג שואי לפני שהפכו מרושתות ומצליחות.

 

מקורות השיטה

 

שיטת סאן יואן הינה שיטה עתיקה שנולדה לצד שיטת הסאן אה וכמוה היא יוצאת מתוך הפנג שואי הקלאסי. תורת הפנג שואי מכילה מידע רב ,חלק נכבד ממנו נחשף בכתובים שהופצו מאז 1800 אך חלק אחר נשמר בקפדנות על ידי בתי ספר שונים או על ידי מורים נציגי שושלות עתיקות השומרים בקנאות על מידע שהועבר להם ממורים אחרים. שושלת סאן יואן החלה להתגבש בשלהי שושלת HAN ,לאחר שריפת הספרים הגדולה בפקודת הקיסר די, על ידי מורים שביקשו לשחזר מידע שאבד. מי ששחזר את השיטה וביסס אותה היה מסטר YANG JUN SONG שהעביר את המידע לנציגי השושלת היום. לאחר מלחמת האזרחים בסין בשנת 1949 ארבעים ואחד מומחי השיטה עזבו את סין ,היחיד שנותר בחיים ללמד ,דור שני לשושלת הוא מסטר לאו.

 

פופולריות השיטה

 

בעוד שיטות כמו "שמונה אחוזות" ו"כוכבים מעופפים" פופולריות בעקבות חשיפתן הרבה על גבי הכתובים ובהיותן קלות לשימוש. שיטת סאן יואן מוכרת פחות לקהל המערבי כיוון שהיא נשמרה בקפדנות ועברה אך ורק מפה לאוזן, כיוון שהיא מורכבת יותר אך בעיקר בגלל שמסטר לאו פשוט לא יודע אנגלית.

 

מה היא שיטת סאן יואן

 

בשל בעיות הגייה רבים קושרים את "סאן יואן" עם שיטת ה"כוכבים מעופפים", אך מדובר בעצם בשתי שיטות נפרדות. המילה סאן יואן מתייחסת בכוכבים מעופפים לשלושת העידנים (גבוה, בנוני ונמוך) ואילו תורת הסאן יואן מתייחסת לזמן בהקשר שונה לחלוטין.

השיטה מחשבת את הצ'י באמצעות שלושה פרמטרים עיקריים :

זמן- כמות ואיכות של צ'י המשתנה במקום ובמרחב בתקופות זמן שונות.•

מיקום- מיקום וכיוון של מבנה ואנשים.•

יין וינג- התייחסות לסביבה בה יש עודף או חוסר של צ'י ומתוך זה לאדם כדי לאפשר לו איזון והרמוניה.•

 

במה שיטה זו שונה משיטות אחרות?ב"כוכבים מעופפים" עוסקים בזמינות ושימושיות כוכבי הר ומים טובים או בעייתיים באמצעות נוסחת שמיים מאוחרים. ,שיטת הסאן יואן, להבדיל ממנה, עושה שימוש מאתגר ומרתק בשיטה לחישוב איכות של צ'י על פי שמיים מוקדמים ולו שו. מרתק לראות כיצד גם דרך שמיים מוקדמים הצ'י מתחבר אל נוסחאות הלו שו ,זמן ואדם.

הבדל חשוב נוסף הוא בחלוקה חדשה של המבנה ל-24 הרים הנותנים מידע מפורט יותר אודות מיקום וכיוון ומסייעים באבחון מדויק יותר של בעיות בריאות, הצלחה כלכלית ועסקית ועוד.

בנוסף , זו השיטה היחידה בה חוברים יחד תאריך הלידה של דיירי הבית על פי ארבעת עמודי הגורל, הקסגרמות היי-ג'ינג וחלוקה ל-24 הרים של המבנה.
בניגוד לשיטות אחרות בהן האסטרולוגיה הסינית חוברת אליהן בזכות האפשרות לתת מידע נוסף בייעוץ כאן הנה חלק בלתי נפרד מהשיטה והינה תנאי לשימוש בה.

אסכם ואומר שייחודה של השיטה הוא בחשיבות הגדולה במיוחד שהיא מעניקה להתאמת צ'י האדם לצ'י של המבנה.

המטאפיסיקה הסינית חושפת רובד אחר רובד המתגלה,אני מאמינה, בזמן ובמקום הראויים לו. המעמיקים בשיטה יראו במידע החדש שי צנוע, מתנת היקום בעוד שאת האחרים הוא יבלבל….כזה הוא גם הצ'י. 
אולי בזמן שאני כותבת מאמר זה שושלות נוספות עומדות לחשוף מידע נוסף…מי יודע? 

 

שיטה מרתקת זו הנה חלק מתוכנית הכשרת מומחים -פנג שואי -במתכונת וירטואלית