סאגה משפחתית ופנג שואי

סאגה משפחתית ופנג שואיהקשר בין שלד של בית, סאגה משפחתית ופנג שואי

כל הדרך ליעוץ פנג שואי שהתקיים בצפון הארץ שיתפה הלקוחה על מאורעות הבית מאז היותו שטח בוסרי נטרלי ועד שהגיע להיות מי שהוא היום שלד מרהיב אך "פגוע".
איך הקבלן הראשון  שנבחר בקפידה רבה, בניגוד להמלצת ההורים חלה ונטש ואיך הריהוט שנסעו להביא מסין התגלה לא בהתאמה למחיר ולטעם בנוסף לכיתות רגליים רציני ועלויות טיסה. כיצד מעצבת הפנים שנבחרה בניגוד להמלצת המשפחה לא הבינה את נפש לקוחותיה, נבחרה מתוך החלטה שגויה שאם היא היקרה מכולם באופן משמעותי היא הטובה מכולם…ולא הותירה  כסף לרכישת רהוט שבחרה בעצמה כי היה יקר  במיוחד כדי להרוויח עוד עמלות. ..הסאגה הסתבכה כאשר האבא של הלקוחה ניצח על הפרויקט כאדריכל רב ניסיון מחד ומאידך  השתתף בתזמורת כמהנדס בעל שם אבא של בעלה  וכל אחד מתוך ניסיון וכוונה טובה  משיא עצות לזוג הצעיר חסר הניסיון. עד שמגיעה מעצבת הפנים ופוסלת את כל חמשת התוכניות שהאבא האדריכל הציע  כולל עצות של האבא המהנדס ובתווך האמא משיאה עצות בין בתה לבעלה בעד ונגד…  
אפשר לנחש כמה דרמות, מלחמות של אגו, לילות ללא שינה, בזבוז כסף, התלבטויות ועוד התלבטויות כדי להגיע לרגע הזה שבו ניצבתי מול הבית.

"האם יש משהו שתוכלי לעשות כדי לסייע למרות שהשלד של הבית כבר מוכן?" שאלה הלקוחה "אעשה כדי להוציא את המיטב מהבית" עניתי כתמיד. כשראיתי את הבית  הבנתי  שלא אוכל להסתפק בציוד ה"כבד" הזה שבאמתחתי הנקרא פנג שואי אלא עלי  להיות זו שמסתכלת על התמונה הגדולה בהיעדר מעורבות רגשית כדי לפשר ולהרגיע את הנפשות הפועלות, לשכך מצבים דיסהרמוניים בבית, להטיב עם התהליך ועם השהות בבית.

הבית בעיצובו הקולוניאלי המרשים לא נתן רמז לדרמה רבת השלוחות, שהתרחשה במקום ולוותה בעניים טרוטות שינה וחוטים חסרי שלווה  שהסתעפה לאנשים רבים כל כך בבתים בילתי נראים.

אז מה היה בבית?

אתחיל מהדברים הטובים: בהיבט של הפנג שואי:  הנוף הפתוח, צורת המבנה או המעטפת שהייתה שלמה, התקרה הגבוהה, חדרי הילדים שהיו טובים לבריאות, יחסים, חברים  והצלחה בלימודים ואופי הבית שהראה על מוניטין, שם טוב והזדמנויות בעבודה.

מה לא עבד ? באופן לא מפתיע הבית בשפה מעודנת היה מאתגר במיוחד.

בפנג שואי לפני הכל מסתכלים על טופוגרפיה:  
מיקום של כביש בחזית ובעורף אינו מומלץ לבריאות ,יחסים הרמוניים ושלווה, כמו גם ירידה משמעותית אל הבית מהכביש.

מתוך שלושת עקרונות הליבה המעידים על איכות הבית : מיקום דלת כניסה, מטבח וחדר שינה הורים אף לא אחד מהם ענה לקריטריונים.

דלת הכניסה פנתה לכיוונים בעייתיים במיוחד עבור בני הבית ובעיקר בעל הבית, כוכב 2 שנכח במקום הנו כוכב המביא לרגישות בריאותית פיזית ומנטלית, דאגות ועיכובים לכד באופן בלתי נראה את דלת הכניסה והשפיע על הבית כולו.

מי שמכיר את עקרונות פנג שואי הבסיסיים בוודאי יסכים שמיקום דלת כניסה בקו ישר ומידי מול מדרגות רחבות לא מוסיפות כלל  בהקשר הזה.

המטבח מוקם באזור הצפון מערבי שאינו מומלץ באופן כללי על פי השיטה, עם כוכב 7 שפג תוקפו באיכותו הנמוכה והמאתגרת והחלשת כוכב 9, כוכב הבריאות העתידי.  מיקום הכיריים באזור הצמוד בצירוף הכוכבים 88  יכול לסייע ולו במעט ..בכל מקרה בשני המקרים מיקום מטבח לא אידאלי.

חדר שינה הורים בקומה השנייה קיבל את כוכב 7 הר המביא לבעיות אי אמון, תסכול ועוד מיני דברים שכבר לא…

למזלי היו באמתחתי המלצות לשדרוג הבית כמו הזזת דלת הכניסה כך שלא תמוקם בקו ישר מול המדרגות לסקטור צמוד עם כוכב מים 9 המביא להזדמנויות כלכליות ולבית מבורך כלכלית עם כל שנה שעוברת .
ההמלצות הציעו שני ציפורים במכה אחת : גם שפע וגם זרימה הרמונית של אנרגיה.

חדר שינה הורים אם יועבר לסקטור המערבי ויוחלף עם חדרי הילדים הזוכים לצירוף  88 באזור הבריאות של הבית יזכה לקבל בנוסף לבריאות יחסים הרמוניים , הזדמנויות טובות בעבודה וכיוון שינה מערב התומך בשני בני הזוג.

החלפת חדר שינה ילדים עם חדר הורים עדיפה כי פנג שואי ממליץ לתת את המיקום הטוב ביותר להורים. כן יתרונות כמו כיוון שינה ועוד אפשריים עבור הילדים בחדר של ההורים שאינו אפשרי עבור ההורים הישנים לכיוון שאינו תומך בהם כלל .

מרכז הבית  או מה שאנו מכנים לב הבית חסום ואינו תומך בזרימה הרמונית ובבריאות.
אך את זה לא ניתן לשנות בשלב זה  ועושים את מה שאפשר וכשאי אפשר המלצות בנוגע לצבעים, צורות וחומרים עושים גם הם כדי למתן ולאזן את הבית.
סאגה משפחתית ופנג שואי

 

 

 

 

 

 

 

(בתמונה) יחסים דיסהרמוניים נוכחים בבית בין דלת, מרכז, מדרגות וכוכב 2

יהיה מיותר אם אציין שהבית היה עם פנג שואי משובח לפני שמעצבת הפנים שינתה את התוכניות. דלת הכניסה היתה בגובה הכביש עם כוכב מים 8 פונה לכיוון מערב הפונה בבני הבית..מה שהוסיף  אש לקלחת . התחושה שהבית היה טוב יותר קודם הורגשה גם על ידי הנוגעים בדבר טרם הגעתי.

לטובתו של הבית אפשר לומר שמ2024 האיכות של הבית תשתפר מעט כאשר כוכב 2, הכוכב העתידי יביא מהאיכות הטובות שלו..אך נדרשת לזה סבלנות רבה מידי…

מפות הלידה של בני הזוג הראו כצפוי רגישות בריאותית בתקופה בה הם עוברים אל הבית..אין ספק שהבית מהדהד באופן קרמתי לדייריו.

בריאות וקרמה ,בית ואנשים, מלחמות על צדק, עניינים רגשיים ודרמות, הכל קשור להכל! כולם משתתפים בסאגה המשפחתית הזו גם לא במודע וגם כשזה לא נראה לעין.

אז יעוץ פנג שואי משדרג, ממתן  ואם מבינים את הרגישות אז הוא גם מרגיע שהכל בסדר! כי בכל זאת בית  זה לא הכל ואת זה מבינים אפילו יותר בהיעדר מעורבות רגשית, קבלת פרופורציות והסתכלות על התמונה הרחבה.

דמיינו לעצמיכם עולם חדש בלי סאגות משפחתיות מורכבות, רגשי אשם, תסכול, כעס, ספקות ולילות ללא שינה שניהלו  בני האדם במשך אלפי שנים וכמה בזבוז אנרגיה…אצל כולנו  במודע ולא במודע …העולם משתנה, זה מתחיל עכשיו יותר ויותר כי באמת די!