נוסחאות הרים ומים

46514-הרים ומים מעודכן

 

רבים מכירים בצ'י הנמצא במבנים . מעטים יודעים מהיכן הצ'י הזה באמת מגיע. החשיפה לנוסחאות המים במערב גדלה ובכך תרומתה להיכרות בצ'י של הסביבה . אך אין די בכך. נקודת המוצא של המטאפיסיקה הסינית היא שאין חיים לינג ללא היין לצורכי שינוי והמשכיות.
טוב להסתכל על נוסחאות מים אך ללא נוסחאות של הרים המידע אינו שלם.

כל הקיום שלנו על פני האדמה,מעוצב ונשלט על ידי צ'י (אנרגית חיים). מהנקודה הגבוהה ביותר בפסגות ההרים עד לקרקעית העמוקה של האוקיינוס ,הצ'י זורם ומתפתל.

לפני שהסתיימה שרשרת ההרים לאורך קילומטרים רבים בכניסה למינכן ידענו, קבוצה של מומחי פנג שואי בהנחיית ג'ואי יאפ , שמקורות המים יגיעו והיכן. מדהים היה לראות שהיכן שיש הרים יש מים וההפך. כך זה בטבע. מי שלא מכיר את צורות ההרים ולא את נוסחאות המים עובדים יחד בסביבה יקשה עליו להכיר מהו צי' של סביבה וכיצד אפשר להתמגנט אליו בצורה מיטיבה.

הרים ממונים על בריאות ויחסים  – מים ממונים על שפע ופעילות

מים בצורה מטפורית מדומים לדם הדרקון. בעוד מים הם ינג הרים הם יין. בעוד מים מייצגים שפע הרים ממונים על בריאות ויחסים. על פי הקלאסיקה בשניהם יין וינג נושאים שנג צ'י (אנרגיה מטיבה). אחד מכיל את השני.
הרים למראית עין הם יינים אך בגודלם ועוצמתם הם ינגים. מים בתנועתם התמידית הם ינגים אך בתנועתם הרכה והגמישה הם מכילים איכויות ייניות. כאשר השילוב בין הרים ומים נוצר יש הרמוניה או שנג צ'י.

חשיבות הנושא בהכרה ובהתבוננות בסביבת המגורים של כל אחד מאיתנו כדי לגלות הרים ומים. מידע זה חשוב למבקשים להתמחות במקרו פנג שואי לצורכי בחירה והקמה של מבנה, שכונה או עיר.

הנגישות לנוסחאות קלה יחסית .ספרים רבים נכתבו אודותם במזרח. המומחיות היא בבחירה בין הנוסחאות השימושיות לאלה הלא רלבנטיות וביישום שלהן.

נוסחאות מים

אחד מהנושאים העיקריים של הצ'י הוא מים. התעניינות גדולה בנוסחאות של מיים לנוכח העובדה שמיים טובים בסביבת המבנה תורמים לשגשוג כלכלי.
מעניין לראות את מיקום נהר התמזה החוצה את לונדון, את המים הממוקמים בהונג קונג ולראות כיצד מיקום נכון מביא שפע. הבתים של עשירי העיר גרים בצד ובכוון הנכון ביחס למיקום המים בעוד עניים יותר גרים באזור הראוי פחות. רואים את זה בהונג קונג, מינכן ,פריז, פרנקפורט ובכל עיר שנבנתה באמצעות השימוש הנכון בחוקיות של הטבע.

אחד מתפקידיו העיקריים של יועץ פנג שוואי הוא לאבחן מיקום וכיוון זרימה של מים אל הנכס ובנכס עצמו. בסינית קוראים לזה SHUI WEI.

מים מהווים מקור עקרי לצ'י ינגי. ידוע ששנג צ'י (אנרגיה מבורכת) נולד על ידי צ'י ייני להיות צ'י ינג כך הסביר גיאנג דה הונג (JIANG DA HONG) שחי בזמן שושלת צינג (QING) בספרו הקלאסי "DI LI BIAN ZHENG" .

מים בהיותם גמישים יכולים להיות שקטים (ייניים) או שוצפים (ינגים) . מים הנמצאים בתנועה נחשבים המקור לשנג צ'י.

בתי ספר שונים לפנג שואי (סאן יואן לעומת סאן אה) מציעים שיטות שונות לאבחון, מיקום ויישום מים בסביבה.
נוסחאות מים פופולריות הן: חמשת הרוחות נושאות השפע, שואן קונג דה גואה ועוד.

עם זאת, כמעט כל השיטות אינן חולקות על כך שבאבחון כיוון ומיקום של מים יש לצפות ב:

• איכות המיים
• צורה וזרימה
• נקודות יציאה וכניסה אל הנכס
• מיקום המים ביחס להר או מבנה
• בחירה של נוסחת מים ביחס לסביבה ובהתאם למה שרוצים לקדם

באין מים משתמשים במידע זה לאבחן כבישים אל ומהנכס.

נוסחאות הרים

אחד מהעקרונות החשובים בסאן אה פנג שואי הוא לימוד האדמה או בסינית LUAN TOU .
בימים קדומים יועצים הלכו בהרים ימים וחודשים וככל הנדרש כדי לבחור סביבה ראויה לקבורה או למגורים. בקלאסיקה של הפנג שואי קראו לזה RU DI YAN ׁ(כניסה לעיני ההר).

במטאפיסיקה הסינית הרים נוצרו על ידי כוכבים בשמים. מומחים יודעים להראות על פי אופי האנשים מהם ההרים המקיפים אותם. אנשי TANG בסין נקראים כך בגלל ההרים המקיפים אותם. אופי וצורת ההרים כמו גם מיקום המבנים ביחס אליהם כולה להצביע על הצלחה או כישלון של מקום. בזכות איכות ההרים המקיפים את העיירה FAIZO יצאו ממנה באלף שנים האחרונות שרים ונשיאים. מידע זה הופיע כבר בקלאסיקה הסינית. לא בכדי מאותה עיירה יצא גם מצפן הלו פן הראשון.

בבחירת אדמה איכותית כדי להקים עליו מבנה יש לתור בראש ובראשונה אחר ההרים בולטים או רחוקים.
כשמהלכים וחווים את עוצמת הגודל בשטחה של סין, ערים לנוף המגוון,המתוחכם, מרובה ההרים מבינים מדוע חקרו ועסקו בצ'י של סביבה דווקא שם.
כאשר מצאתי עצמי עומדת מול הר בסין לבדוק פנג שואי של סביבה לא יכולתי להסתפק בהוצאת מצפן הלו פן עם נוסחאות הסאן אה כדי ל למדוד מעלות של הרים ביחס למיקום של נכס. מדידה כזו היא השלב הסופי.

לפני כן היה עלי לטפס אל ההר כיוון שמה שרואים משם לא רואים מכאן.

כשמדובר בהרים על מה מסתכלים?

• יש לאבחן האם מדובר בסביבה הררית במיוחד או חלקית.
• בדיקת רמת הדרקון- במילה דרקון הכוונה לשרשרת הרים בשלוש רמות גבוהה בנונית ונמוכה.
• אופי ומספר שכבות ההרים
• ערוצי ועורקי הדרקון כמו גם מציאת המרידיאן המרכזי של ההר
• צורות ואפיוני ההרים ( הר גמל, הר עפרון וכד')
• אבחון כוכבי ההרים
• סוג ואיכות הדרקונים מתוך 12 סוגים של דרקונים משגשגים ,חזקים או חולים
• תנועה מול יציבות ההרים קובעים את איכות ההגנה של הר
• דרקון מול נמר- מיקום ההרים אחד ביחס לשני מימין ומשמאל
• ההתאמה והקשר של דרקוני ההרים אחד עם השני
• מיקום ואיכות המיים היוצאים מן ההרים
• התאמת מעלות ההרים לתאריך הלידה של האדם בבחירת חזית ודלת כניסה למבנה.

באין הרים משתמשים בנוסחאות הללו על מבנים בסביבה.

בהרים עולים לפסגה פעמיים פעם אחת כשמודדים את הנוסחה ובפעם השנייה כשמגלים איך הכל מתחבר ועובד.

נוסחאות הרים ומים נלמדים בתוכנית לימודים- מומחים (שנה ב') .