נומרולוגית פנג שואי

numerology-2הקוסמולוגיה הסינית מייחסת חשיבות מרובה לחוכמת המספרים. עבורם, מספרים לא נועדו רק לחישובים לוגיים וליניאריים אלא טומנים בחובם גם ידע קסום ורטט אנרגטי העשוי להשפיע על גורלו של האדם. 
"קצב פעימות הלב של הטבע" החבוי במספרים יצר את החיבור הטבעי בין פנג שואי לנומרולוגיה. 

מספרים של היקום 

בפנג שואי מספרים מיוצגים על ידי חמשת הטרנספורמציות של היקום : מים, אש, מתכת, עץ ואדמה כביטויים בתשעת כיווני השמיים ובתשעת הכוכבים של דיאגראמת הלו שו. 
שילוב בין המספרים השונים בתוכנו ומסביבנו יוצר מערכת יחסים של גירוי – תגובה כאשר כל ספרה מגיבה אחרת למספר אחר, לרטט אנרגטי אחר ויחד הם יוצרים טרנספורמציה המולידה מבנה אנרגטי חדש. 
על פי הקוסמולוגיה הסינית והפנג שואי, היין והינג הולידו תשעה מספרים: 

1- מים ינג 
2- אדמה יין 
3- עץ ינג 
4- עץ יין 
5- אדמה יין וינג 
6- מתכת ינג 
7- מתכת יין 
8- אדמה ינג 
9- אש יין 

מספרים אנושיים

כל ספרה משויכת לאדם על פי תאריך הלידה שלו ושופכת אור על מאפייניו הרגשיים, הפיזיים, הרגשיים והמנטליים ומאפשרים את יכולת חיזוי התנהגותו ועתידו של האדם. 
לדוגמה: גבר שנולד לתוך נוסחת המספרים של שנת 1954 משויך באופן כללי לספרה 1 המאופיינת בעצמאות, באינדיבידואליות, בבדידות, ברצינות, בתלות , ברגישות באזור הכליות, בשלפוחית שתן, בתקשורת, בפחדים וכד'. 
כל אדם מורכב ממספר צירופים של מספרי יין וינג דרך שיטות בנומרולוגיה ובאסטרולוגיה סינית המלמדים על פועלו של האדם במצבים שונים בחייו, הכרתיים ותת הכרתיים. מספרים נוספים המאובחנים על פי יום, שעה, חודש ושנת הלידה נותנים מידע רב על נקודות החוזק והחולשה, יחסים עם הכלכליות, הזוגיות והבריאות בחייו. 

מספרים ויחסים 

כאשר אדם אחד נמצא בקשר עם אדם שני נוצר מארג אנרגטי חדש היוצר חיבור מספרי ייחודי בין שניהם נינוח או מאתגר. אדם השייך לספרה 3 (ינג עץ) הנמצא בקשר עם אדם השייך לספרה 6 (מתכת ינג), למשל, יחוש שהביטוי הספונטני והקליל המאפיין אותו בדרך כלל נפגע יחד עם התסכול הרב בגלל חוסר היכולת שלו לקבל משוב רגשי לצרכים הרומנטים שלו מבן זוגו המאופק והקושי לקבל ממנו פקודות. 
מערכת יחסים מאתגרת זו דומה לאלמנטים המוכרים מהטבע הגרזן (השייך ליסוד המתכת) הכורת את העץ (השייך ליסוד העץ) עלול לגרום למותו, להאיץ את צמיחתו או ליצור ממנו רהיט חדש. מערכת יחסים של בקרה ובניה מבוטאים ביחסים גם בין בני אדם. 
עם זאת, ייתכן שאותם אנשים החווים מספרים זהים בתת ההכרה שלהם ינהלו מערכת יחסים שיש בה הבנה הדדית עמוקה האחת לצרכים השונים של השני יחד עם יכולת טובה לתפקד במצבים של משבר וחוסר איזון. דיאלוג מספרי זה מיושם כדי לבדוק התאמות בין בני זוג, הורים וילדים, אדם וחברו ושל האדם עם עצמו. 

מספרים של מבנה 

הצירופים האישיים שלנו כבני אדם מחוברים למודל המספרי הקיים במבנה בו אנו חיים ועובדים. תשעת הכוכבים שוהים באופן סמוי גם במבנה וחדריו. אם אדם המשויך לספרה 1,למשל, יגור בחדר דרום-מערבי שלו אפיונים של הספרה 2 הוא יחוש עייפות רבה, יאמץ חשיבה שלילית, ילקה בבעיות עיכול, או חלילה בסרטן שהחדר עלול לעורר אצלו לעומת אדם השייך למספר 7, למשל. 

מספרים של זמן 

מארג מספרי זה נתון להשפעות של זמן: כך שבכל עשר שנים, שנה, חודש יום או שעתיים אנו יכולים לחזות בהשפעות שונות על התנהגותו של האדם בד בבד עם היכולת לחזות את עתידו הכלכלי, הזוגי והבריאותי. גם מבנה מושפע באותה מידה מן הזמן, ואבחון מקצועי מאפשר לחזות את ההשפעות של החדר על עתידו של האדם הישן או עובד בו. אדם עם איכות אנרגטית של הספרה 3 הישן בחדר דרומי הנושא איכות של המספר 6 בשנת 2007 עלול לחוש כאבים ברגליים,למשל, שהיו נחסכים ממנו לו שהה בחדר אחר באותה שנה. 

מספרים יוצרים מערך אנרגטי המחבר בין אדם עם עצמו, עם סביבתו , עם ביתו ועם כל דבר ביקום…הכל אחד. 
הבנה זו על פי התפיסה הדאואיסטית מאפשרת לכל אחד מאיתנו להיות אחד עם הכל