משנה מקום כבר לא משנה מזל

moving-clip-art-moving-clipart-11-gif-l1mlEf-clipartשוב ושוב אני מוצאת שאנשים פוחדים לעבור לבית חדש שהם קנו, חוששים, מתלבטים אם ומתי  להתחיל לבנות בשטח שמחכה להיוולד.

לקוחה שהשקיעה זמן רב במציאת בית על פי עקרונות פנג שואי, לאחר שבתים רבים נפסלו בדרך, חוששת לעבור לבית חדש שהותאם ועוצב על פי עקרונות השיטה. הדירה המטיבה והתומכת  מחכה ריקה תקופה ארוכה עד שבעלת הבית תעזוב את ביתה הישן והעייף מקירות סדוקים ודואגים ותואיל להתחדש.

לקוחה שרכשה שטח במקום פסטורלי ונעים  והייתה שותפה לאחר חשיבה מרובה לתכנון  הבית על פי עקרונות הפנג שואי דחתה שלוש שנים את הקמת הבית החדש מסיבות שונות שמאחוריהן התחבאה מפלצת ששמה "פחד מהחדש".  השטח הסמוך לביתה חיכה לגאולה ורק לאחרונה, לאחר שסייעתי בשינוי תפיסתי, התוכנית יצאה סוף סוף לדרך.

בית חדש הוא הגשמה של חלום שנוצר בזיק אחד של תקווה לחיים חדשים, לשינוי ולרעננות אך ככל שהזמן עובר עייפות ודאגות של חיי היום יום  משכיחים את הניצוץ הראשוני שהביא  להחלטה לעשות זאת.

סיפורים כאלה יש למכביר אך מעניין לראות שבעוד שרבים יהיו קצרי סבלנות לעבור לבית חדש רבים אחרים פוחדים ממעברים.

מעבר לבית חדשה נתפס כשינוי מאוד משמעותי עבור רבים מהלקוחות שהזמינו אותי ליעוץ פנג שואי. התפיסה הידועה "משנה מקום משנה מזל" משורשת בתודעה של אנשים החוששים שמזלם אכן ישתנה. גם אם מצבם הנוכחי רחוק מלהיות משביע רצון הוא לפחות מוכר.  

התפיסה הזאת מבקשת לצאת לחופש!

אנשים לא סומכים על הבית שלהם ולא סומכים על עצמם ומבקשים ממני שאבטיח להם שהבית יפתור את הבעיות שיש להם, שיביא בריאות לאנשים חולים, זוגיות טובה וכסף ויושיע אותם סוף סוף מכל הפחדים והדאגות ושאעודד אותם  שאכן כדאי לעשות את השינוי.

כשהם פונים אלי שוב אני מזכירה להם את התשוקה וההתלהבות  כשהם ביקשו לראשונה לעבור בית ומה עמד מאחורי הבחירה  להתחדש אך ככל שעובר הזמן ההתלהבות שוככת, הנסיבות וההצדקות  מדוע לא מתגברים ומעצימים את הספק.

לכל מבנה, לכל חדר יש אנרגיה ייחודית, שונה ומשתנה. בית זו ישות חיה המתעוררת לחיים ומהדהדת לחיים של הדיירים.

כאשר אנשים עוברים לבית חדש השאלה היא האם הם לוקחים איתם את התפיסות הישנות, הדאגות, המחלות, הקונפליקטים, הפחדים והקושי לסמוך על עצמם גם לבית החדש?

אנרגיה של  בית חדש תהיה הרבה יותר רעננה אך עם הזמן גם זה יתפוגג אם אנשים יתנגדו לשינוי.

הוזמנתי לאחרונה לתת יעוץ פנג שואי למשפחה שעזבה עבודה מסודרת ועברה לעיר חדשה מלווה בשלושה ילדים  העוברים לבית ספר חדש. המעבר לווה באופן טבעי בהתרגשות רבה.

הפחד משינוי התגלה במצפן שהוא בעיני הסטטוסקופ של הבית. הג'י פי אס שמחשב את עצמו מחדש שוב ושוב כשהוא לא שקט  עד שהוא מוצא את הכיוון אחרי שהחזית נבחרה. לקח זמן עד שהוא התייצב על מעלות שאפשר לסמוך עליהם בחזית, בעורף ובצדדים. בלי לדבר עם האנשים אני רואה את ההתרגשות, אני חשה בלחץ הניבט במצפן.

התפקיד שלי הוא להרגיע את המצפן, את בני הבית וליצור מרחב בטוח התומך בשינוי. יעוץ שאין בו אג'נדה עשוי להטמיר אנרגיה של מבנה.

בעלת הבית שיתפה שהתעקשה לקחת את הבית הספציפי הזה מתוך כמה אופציות  ואכן הבית הלם את השינויים את המעבר המשמעותי ממקום אחד לשני .כוכב 5 בדלת כניסה באופן גורלי מדבר על טרנספורמציה  וכוכב 3 שנתי מחזק את זה.

הבית ללא ספק משקף את השינוי , תומך ודוחף את בני הבית להתקדם, כפי שהם אכן ביקשו.

העולם מאיץ יותר מאי פעם  ומשתנה ללא הרף. היקום דוחף את כולנו לעשות שינויים ויותר מאי פעם להניח לישן ולהתקדם לאנרגיה חדשה.
אנשים רוצים שינוי אך לא רוצים להשתנות.
אך אם רוצים או לא המציאות משתנה

ובית לבדו יותר מאי פעם כבר לא יכול לספק את הביטחון שהיה בהתאמה לעולם הבטוח והמוגבל שיצרנו בעבר.
לא מספיק יותר ! לשנות מקום כדי להשתנות

בפנג שואי מסתכלים על מקום אך גם על זמן ועל אנשים 
שעה שהתפיסה לגבי מזל אף היא משתנה
אם היא בכלל עוד קיימת

ככל שנזרום עם השינויים יקל על כולנו. ייטב אם נוריד את המשא הישן והעייף  ונעבור, אם נבחר, לבית עם לב פתוח לכל מה שיבוא .
נשחרר את התפיסה שמשהו חיצוני ישנה את המזל שלנו

כדי לשוב באמת הביתה.