משחקי כוח באסטרולוגיה הסינית

אפשר לקרוא לפוסט הזה גם בשם: כוח/ה של האסטרולוגיה הסינית. הפוסט הזה הוא לא על פוליטיקה או על ביבי נתניהו הוא על אסטרולוגיה סינית.
אין לי שום עניין טוב או רע לומר לגבי אף אדם כי זה לא באמת חשוב או אמיתי.   
עם זאת,  מעניין לראות את חוכמת האסטרולוגיה הסינית, את השפעת תאריך הלידה על ההתנהלות האנושית ואיך אנשים עושים שימוש באנרגיה כדי להתנסות במציאות.

אסטרולוגיה סינית בעיני היא הקינוח הטעים ביותר של עולם המטאפיסיקה הסינית כי היא לא רק נותנת מידע מגוון רב מאוד  על האדם ועל סביבתו, אפשר גם  לראות באיזה בית אדם יבחר לגור, מתוך הבנה אנרגטית שהבית לא באמת נבחר באקראי .
בדיוק אמש חגגנו סיום  של קורס גורמה להכשרת יועצי פנג שואי ,אסטרולוגיה ומטאפיסיקה סינית.
האסטרולוגיה הסינית הרחיבה את יכולות ההבנה, החקירה והעומק …כדי כך שהיה רצון מצד הסטודנטים לעוד מפגשים כאלה וזה הזכיר לי עד כמה אני אוהבת את התחום הזה בכל מאודי, וכמה נחמה  היא העניקה לי בתקופות מאתגרות.
המפה של בנימין נתניהו 21.10.49 , כנראה שעת התרנגול
שנה
חודש
יום
שעה
עשור
ין אדמה
ינג עץ
ינג עץ
ין מים
ינג אש
שור
כלב
קוף
תרנגול
נמר
 
דמיינו תמונה מהטבע  בה עץ חסון ,חזק ולא גמיש עומד חשוף ופגיע בקור הסתווי , מושפע מרוחות של שינוי, עליו לא רק משנים צבעים הם גם נושרים. זו תמונה מטאפורית המייצגת כנקודת פתיחה כללית את בנימין נתניהו- עץ יאנג.  
דמיינו את אותו העץ יושב על מתכת (קוף) המבקשת לחתוך את שורשיו . העמודה ינג עץ קוף מאפיינת  אדם עם  יכולת ביטוי ורטוריקה נהדרת יחד עם הצורך שלו בתמיכה של אנשים אחרים וצורך בתנועה ובדינמיקה מתמדת.
העמודה ינג עץ קוף משמעותית במיוחד ויש תפיסה האומרת, שכל מה שצריך וחשוב במפה אסטרולוגית זה  את עמודת היום ועמודת החודש כדי לבחון  את האנרגיה של המפה.
ינג עץ קוף, באופן מטאפורי, מתאר אומץ, הרפתקנות, מעמד, הצלחה והישגים בצד פגיעות פנימית מתמשכת שעה שהמתכת מאיימת לכרות את שורשי העץ. 
זו עמודה של מאבקים עליות  ומורדות עם העצמי, המתקשה לסמוך על אחרים ובוחר לשלוט, כדי להגן על עצמו.
ינג עץ קוף יש גם לבריטני ספירס והיה גם לאלביס פרסלי, שגם הם ביקשו לחוות חיים דינאמיים ויש בוודאי לרבים אחרים אך השילוב של כל הנתונים יחד יוצר מבנה אישי וייחודי לבעל המפה.
כוח זו אנרגיה ממכרת והיא מופיעה כדפוס, שגדל עם השנים בשל אופיו המתפתח של הקוף, במפה של נתניהו.
הכוח הזה לא מבוטא רק ביחסים של בעל המפה עם עצמו , לא רק מופנה כלפי אחרים הוא גם נמצא במערכות היחסים האינטימיות והאישיות שלו .  כוכב הכוח הדיסהרמוני הנמצא בעמודת הזוגיות גם מייצג את הילד, הקרוב אליו במיוחד.
שעת הלידה של נתניהו שעה של תרנגול מחזקת  בצד כריזמה את אלמנט הכוח.
מצד אחד שליטה ומגבלות שהוא שם על עצמו עם כוכבי הכוח ההרמוני והשפע ההרמוני.
מצד שני, חוסר יציבות  בין כוח הרמוני וכוח דיסהרמוני בין שפע הרמוני ושפע דיסהרמוני. זה בא לידי ביטוי מצד אחד ברצון למחויבויות ואחריות, צדק, מסגרת, חוקים ומצד שני  רצון לשבור את כל הכלים, לשבור את החוקים ,לנצח בכל מחיר.  
זו גם הסיבה, שאפשר למצוא הצהרות ותפיסות מנוגדות הבאות   לידי ביטוי בתקשורת. זו מפה לא יציבה גם עבור האדם עם עצמו.
זה בא להסביר איך האדם, שהכירו כשקול, חד וכדומה (מהתכונות של הכוכבים השמרניים במפה) משתנה ואיך הכוכבים הלא הרמוניים מעצימים את הכוח היוצא מאיזון יותר ויותר.
 
חשוב להבין שכוח קשור לכסף ולדת וזה מאוד נוכח במפה.

חיזוק לכך קיבלתי באסטרולוגית " הקיסר הסגול" כוכב העצמי (מינג) נסיעות (אנשים סביבו) קריירה ושפע כמו גם משולש הקרמה המשפיע על המצב הרגשי פוגש בעשור הזה פעמיים את הכוכב המאתגר JI 48, ההשפעה עליו פנימית ואישית והיא לא בהכרח פוגעת במשאבים המקצועיים שלו.

סקרנות הביאה אותי להציץ במפה של יאיר נתניהו, נראה שהמבנה הקוטבי הזה עבר אליו בירושה.
חודש– ין עץ כבשה ויום – ין אש תרנגול . שתי העמודות נושאות אנרגיה קוטבית:
עץ מול אדמה, אש מול מתכת.
ין אש תרנגול -האש הממיסה את המתכת זו אנרגיה של שפע ויכולת דיבור/ביטוי  המושכת אליה חברים, שהם לא חברי אמת. בסופו של דבר זו מפה עם  רגישות גבוהה והיא תבוא לידי ביטוי בשנה המאתגרת הזאת עבורו –  שנת ין מים  ארנבת.
נתניהו נכנס עכשיו לעשור רגיש במיוחד מבחינה אישית נמר וקוף שני האלמנטים החזקים האלה והמנוגדים זה לזה  לא מוסיפים שלווה…העשור שהחל עכשיו מזכיר את האנרגיה של שנת 2022.
חשוב לראות איך האסטרולוגיה הסינית מתייחסת לניגודים הללו .
היא מכנה את המאבקים בין שתי  איכויות מנוגדות קלאש.
היא מראה שכוח שאדם מפעיל כלפי אחרים הוא אשליה כי בסופו של דבר הכוח חוזר אליו (כמו בתמונה שבחרתי לפוסט : כפפות אגרוף אדומות שאדם מפנה אל עצמו). 
אין מה  להתלונן, להפגין או למחות  על מבנה כזה או אחר או מדוע אדם עם מפה כזאת מנהל את המדינה. ביבי מייצג את התודעה של מי שבחר בו. ככל שאנשים נותנים לו יותר כוח וחושבים שהוא בעל הכוח כך הוא סבור שהוא משיג אפילו יותר כוח.
אני זוכרת שברגע אינטימי שהיה לי עם ג'ואי יאפ ( המורה שהעניק לי תעודת דיפלומה באסטרולוגיה) כשטיילנו  ב2006 בכפר של מאו צ'ה טונג בסין הוא הראה לי מפה אסטרולוגית ושאל אותי לפתע : "למי לדעתך היא שייכת ? " 
"זו מפה של קיסר"  השבתי מיד.

ג'ואי יאפ הופתע מהתשובה המהירה שלי, איך ידעת ?  הוא שאל   
"כסף וכוח" השבתי.
מה עושים? כלום
מבינים שאנשים בוחרים באדם עם כוח המשקף  כוח שיש בתוכם או  שאולי הם חוששים מהכוח בתוך עצמם?
מפות שיש בהן הרבה כוח אין בהן באמת חופש.
אנשים מדברים על חופש אבל בסופו של דבר רבים  מכורים לאנרגיה עוצמתית של כוח והיא גם זאת שתוריד אותם.

בסופו של דבר  כוח מוביל  להרס עצמי.

האם שמתם לב, שאנשים האוחזים  בכוח לא מדברים על חופש? 

בידיעות אחרונות ב27.3.23 כתבה לימור ליבנת  "נתניהו איתו עבדתי שנים ארוכות  כבר אינו אותו נתניהו. מה קרה לו? אפשר לנחש, אבל ברור שביבי איבד את זה" 

עבור כל אחד מאתנו זה על לבחור למי לתת את הכוח שלו :
לכוח מזויף או לחופש אמיתי?
בסופו של דבר נבין ש"כוח" אמיתי,
אין לו שום קשר עם שליטה אלא עם ריבונות עצמאית
הוא לא מגיע מבחוץ, אלא מתוכנו פנימה .