מקום עם מזל וברכה

328152-xhiכל עיר הייתה שמחה לקבל והקשר לפנג שמהי הברכה שואי. בכל שנה ניתן לראות ברכות בדרך כלל בצבע אדום משני צידי דלתות ושערים בסין כולה מבתים של עשירים עד עניים כמו גם בכניסה לעיר העתיקה JING WAI FANLING . למרות שצמד הברכות שכיח מסתתר מאחוריו סיפור הקשור במסורת ובפנג שואי של עיר .

מקור קברי האבות

לפני מאות שנים ,מייסד העיר PANG KWAI GON חי בתנאים מחפירים של עוני. בחפשו אחר חיים טובים יותר עבר עם בנו DIK YIN באזור הדרומי כדי לחפש אחר אזור טוב יותר להתיישב בו. בתחילה הם התיישבו באזור שנקרא היום LUNG YEUK TOU וחיו כחקלאים אך תנאי המחיה הפכו להיות קשים עם הזמן . באמצעים שעמדו לרשותם הם יכלו לבנות בית מקש ולגדל באדמה הלא מעובדת מגוון של ירקות, פירות חיטה ומעט תרנגולות. בסופו של דבר היה בזה די כדי לספק באופן ממוצע את צרכי מחייתם.

האגדה מספרת שמר KWAI GON ובנו היו ידועים באדיבותם ובאופיים הנוח. יום אחד הם הזמינו יועץ פנג שואי להתלוות אליהם בזמן נסיעה. כהוקרת תודה על נדיבותם הרבה הציע היועץ לסייע להם לבחור אתר קבורה טוב שיביא שפע לצאצאים . שאל היועץ את KWAI GON "למה אתה מייחל, האם לשגשוג כספי או לשגשוג באנשים? KWAI GON בכנות האמין שמזל נעשה בידי אנשים ושגשוג של אנשים יביא באופן טבעי לשגשוג כספי. לכן הוא ענה "שגשוג של אנשים,כמובן" . יועץ הפנג שואי נענה לבקשתו ומצא למר KWAI GON אתר קבורה המבורך ביכולתו להביא שגשוג של אנשים וציין שאתר זה יברך את צאצאיו. לאחר זמן KWAI GON בנו ושלושת בניו נקברו בקבר המומלץ באזור המכונה TIN LUNG BUI.

המקור של JING WAI FANLING

דברים החלו לרקום עור וגידים באתר שעליו המליץ יועץ פנג שואי וצאצאיו של KWAI GON בעזרתו של יועץ פנג שואי אחר בקשו להתיישב באזור הקבורה.
אזור FAN BIK LENG היה של אדמה שטוחה עם מישור פתוח באופן נדיר. צבע של האדמה היה לבן אפרפר,הסביבה היתה יפיפיה ואדים טבעיים עברו דרכה. בזמן השקיעה האור המשתקף על השטח היה נדמה כירקן לבן. (אבן יקרה). 
לדבריו של היועץ האדמה בורכה בשמה "אדמה בצורה של פניקס" . יועץ הפנג שואי הציע תוכנית לתכנון הכפר. בנוסף המליץ היועץ שעם כל הרחבה עתידית שהבתים הממוקמים באזור הצפוני של הכפר חזיתם תהייה לדרום ובתים באזור הדרומי של הכפר חזיתם תהיה לצפון כדי להקנות מפנג שואי מיטיב. בצער רב לא כל ההמלצות מולאו במלואן על ידי הדור שהיגיע מאוחר יותר.

328155-xxx (1)

באופן מקורי נבנו 42 בתים בכפר ללא קירות שיגנו על הכפר וללא דרך גישה שהובילה אל הכפר. הכפר התקיים במתכונת כפרית ,מבלי שיד אדם פגעה בנוף הטבעי של האדמה השטוחה שהקיפה אותו.
רק בשלב מאוחר יותר האוכלוסיה גדלה ושגשגה וקירות החלו להקיף את הכפר להגנה. לאורך השנים יצאו מהכפר אנשים חשובים כ: PENG YUE –מלך ממלכת LIANG, PENG XUAN ראש ממשלה וכד'
עד היום ניתן למצוא את 42 הבתים הראשונים שנותרו באזור. באופן מעניין הצאצאים של KWAI GON לא המשיכו להשתתף בבניית הכפר. חברי הכפר הבוגרים אמרו שהם עברו להתגורר מצפון לכפר.

98550-Untitled-2 (1)

בימים קדומים באופן מסורתי מציאת מיקום טוב להקים בו כפר על פי עקרונות פנג שואי היה עניין שכיח . לאחר שבנו את הקירות החיצוניים של הכפר נהג יועץ פנג שואי מפורסם לזהות את הפוטנציאל התכנוני שנועד לקדם הרמוניה בקרב התושבים. 
מומחים בפנג שואי מצאו ששני נושאים מרכזיים אפשרו לכפר זה לשגשג הראשון הוא מיקום באזור שצורתו פניקס הפונה ישירות לרשת הרי NGAI TOU . המילה NGAI פרושה באזור קנטון בסין נשרים והיא באה בסתירה לצורת הפניקס. כדי לפתור בעיה זו הוצע להקים שלושה רכסים מעוגלים כדי למתן את האנרגיה האגרסיבית שהיגיעה מהרי NGAI TOU. בנוסף האבות הקדמונים קבלו עצה כ"מינחה" לפניקס לבנות בריכת דגים הממוקמת עד היום בכניסה לכפר. עניין נוסף הוא שהמלצת יועץ פנג שואי כדי למתן הרים אגרסיביים שהגיעו מגבעות של דרקון הייתה לשתול עצים כדי לנטרל את האנרגיה. התוצאה היא שעצי ליצ'י רבים נשתלו ל"תקן" את הבעיה ולספק פירות קיץ לכפר.
על פי הפנג שואי הכפר ממוקם בצורה טובה וזוכה להגנה משני הצדדים. במושגי פנג שואי מצד שמאל ממוקם הדרקון הירוק (GAI LENG) או גבעות הפניקס ומימין הנמר הלבן (DAI WONG YEAH SAN) . בהליכה רגלית מגיעים למנזר הזוכה לפופולאריות רבה.

328154-Untitled-3

להבנת חשיבות הפנג שואי בכפר יש לציין שלא אישרו לבנות אף בניין עם גג בחזית של הכפר עד 1950.

ואילו היום מה שהיה בעבר אזור כפרי התחלף בבניינים גבוהים אך מגמות עיקריות בפנג שואי ממשיכות להישמר כמילים המבורכות החקוקות משני צידי הדלת בכניסה לכפר:

"בחזית שוכן לו פניקס המים
ומאחור גבעות הדרקון"

כיתוב זה המציג נוסחה מבורכת בעקרונות פנג שואי הפך סימבול מבורך בסין עד היום.