מספרים של בתים ומה שביניהם

images (11)שרונה פומס מראיינת את האסטרולוג ירון לבנה, לרגל צאתו לאור (בימים אלה) של ספרו השלישי על מספרים של בתים. המפגש המספרי בין מזרח ומערב בין הקיסר הצהוב לאיינשטיין ואיך זה משפיע עליכם בבית בו אתם גרים? 

ירון, היכן החל הקשר בין בתים למספרים? 

"המסע שלי מוביל מהפירמידות במצרים ועד ימינו אנו. על הדרך נוסף עולם הנומרולוגיה. לכל ספרור יש משמעות. מספרים ניתנים ליישום על כל דבר: מספר אישי בצבא משפיע על המסלול הצבאי שלך, מספר מכונית, מספר תעודת הזהות וכד'. כן יישום של עולם נומרולוגי שהוא עולם כוכבי: שמש 1 ירח 2 יופיטר 3 אוראנוס 4 ,נפטון 7 שבתאי 8 וכד'. יישום של עולם מספרים לעניין הבתים הוא סוג של מטריציה. כאשר בית מקבל ספרור הוא מקבל קורדינציה של זמן מרחב. מספר הופך לכור התוך אטומי ענק של אירועים כיוון שהוא מתווך בין זמן למרחב, מחבר בין אחדות לריבוי, בין סופי לאין סופי. 
איך הוא עושה זאת? פשוט מאוד: אם הוא 5 הוא מקפל בתוכו יחידה בודדת המקפל בתוכו רעיון של 5 יחידות . כלומר, מניח שיש לפניו 4 וכן טור מספרים שיבואו אחריו 6, 7, 8 וכן הלאה. 
מספר מקפל בתוכו את הגלוי והנסתר. בתור גלוי הוא פשוט 5, ובתור נסתר הוא משלב בתוכו אין סוף משמעויות וכוחות. עוצמתו וכוחו של כל מספר מפורט לעומק בספר. 
בית העומד בין בתים ונמצא בסיטואציה מרחבית כיוון שיש בתים לפניו ואחריו והוא נכנס לתהליך סדרתי . 
כמו שהזמן הוא כלי קיבול לאירועים, מרחב הוא כלי קיבול לעצמים. לכן בית הוא שותף בעולם אבסטרקטי מתמטי שלם. 
מספרים זו מטריצת על. אין דבר שאין לו ספרור. גם בית שלכאורה אין לו מספר, אפילו לאוהל בכפר הבדואי, בתוך רצף של בתים אחרים או בתוך מרחב של דירות נוספות ניתן לתת מספר והמספר הזה יתן את הפרשנות לחיים של הגרים בו. 
כל הבתים בעולם, באופן בסיסי משתייכים לתשע קבוצות המספרים: קבוצת ה-1, ה-2, ה-3 וכן הלאה. בית מספר 20 יהיה שייך לקבוצת ה-2. מכאן מתחילה הדרך לחישוב המספרים ומשמעותם הגלויה והסמויה. 

איך הגעת לידע הזה ולהחלטה לכתוב את הספר? 

"בחוויה מיסטית" אומר ירון. "יום אחד בעודי נוסע בירידה מירושלים באזור שער הגיא, כמנהגי שלוש פעמים בשבוע כששידרתי ברדיו ירושלים, ולפתע אמר לי קול פנימי: כתוב! כתוב את זה! כתוב ספר! הבנת את הסיפור." 

איך בדקת שזה עובד? 

"באין סוף של בדיקות. לדוגמה, לקוחה שמספרת לי שהיא גרה בבית שמספרו 36. לפי המספר אני יכול לדעת מה קרה לה כשהגיעה לבית, למה היא אוהבת אותו, או לחילופין למה יש לה תחושה שהוא גדול מידי. המספר 36 טומן בחובו שני מספרי 4. 4 מייצג את הכוכב אוראנוס המצביע על בעיה עם חללים. 
מספרים הם מושגים מופשטים, וככל שהם מופשטים יותר כך העוצמה שלהם גדולה יותר. גם האסטרולוגיה עוסקת במופשט, אך יש בה יותר גוונים, לדוגמה: בני מזל גדי הם קשים וביקורתיים – מופשט לא? מספרים קודמים לאסטרולוגיה. מספר זו לולאה איינשטיינית. מספר של בית מכיל נשמה בדומה לשם של אדם. הסופר האירי ג'יימס גויס אמר ש"שם זו מהלומה שלא מתאוששים ממנה בחיים". בית לא מתאושש מהמספר אלא אם אתה מאושש אותו מהמספר. 

בעולם האסטרולוגיה יש את הגורל הנמצא בתאריך לידה אותו לא ניתן לשנות. 

"אנחנו פועלים במעגלים קונצרנים. הבית נמצא בתוך רחוב, הנמצא ביישוב, הנמצא בארץ. דירה נמצאת בבניין ולכל אחד מהם יש מספר, לכל מספר יש אנרגיה שונה וצריך לחבר ביניהם. החיבור הזה יוצר מורכבות אנרגטית המכילה מספר סמוי. הטענה שלי היא, ואולי אני טועה, שאם שולטים באסטרולוגיה ובנומרולוגיה אין סיבה שגב' כהן מכרכור לא תוכל להשתמש בהן בעצמה". 

האם אתה מתייחס למספר המייצג רק את הבית או ככזה המתאים גם לאדם הגר בבית? 

"קודם כל אני אסטרולוג היכול לראות מיקום ירח או מיקום של בית 4 ואת סביבת המגורים שלו. כאסטרולוג, במשך 25 שנים חיפשתי דרך להעביר לאנשים מטריציית- על שאותה יוכלו לקחת לכל מקום. לכל בית יש מספר פותח שהוא הגלוי (למשל, בית עם מספר 3 פותח תמכור מיד לעומת בית עם מספר פותח 8) ויש מספר סוגר שהוא עוסק במה שלא ניבט לעין, שהוא למעשה המספר שמראה מה קורה באמת בבית. מספרים סוגרים יכולים ליצור מציאות קשה בבית מסוים (למשל בבתים 8,7,2) . המסע הוא מהמספר הפותח למספר הסוגר אותו. 
אחד הגלויים החדשנים והחשובים בספר הוא שאנשים נתונים בקבוצה אבסטרקטית. למשל, 4, 13, 22 31 40 ועד אין סוף. זו קבוצת 4. בית שמספרו 31 (4) יהיה כרוך בניתוקים ופרידות . הוא לא רק 4 בקבוצה הוא גם 4 בסדרתי לכן אפיוני מספר 4 מתחזקים בו. בבית כזה תתחיל לחוות מצבים של ניתוקים, פרידות, הפרעות קשב של ילדים, הפרעות בקצב הלב וכד' . אני לא אומר שמיד כאשר תיכנס לבית מספר 4 יקרו לך כל הדברים האלה, אבל קרוב לוודאי שתחווה אותם. 

כלומר, יש הבדלים בהשפעת אפיוני מספר 4 על אנשים? 

"כן, כי בנוסף לכך אם מחברים מספר סדרתי למספר הבית מקבלים מספר סביבתי וזו הקטגוריה הסביבתית העוסקת באיך מרגישים בסביבה הקרובה אם אתה חי באוהל ברהט או חי בבית בבוורלי הילס. 
אם המספר הסביבתי הוא 7 סביבתי לא תהיה מרוצה בסביבה שלך. אם 3 הוא המספר הסביבתי כנראה שתתפשט מעבר לגבולות הסביבה שלך. 1 מדבר על שליטה על הסביבה, 9 אנוכי לה ו-7 תהיה קורבן לסביבה. 
מסתבר ,לגודל תדהמתי, שמספר סדרתי הוא מרכזי וקובע את התהליך המקצועי שלך בחיים. לכן שינוי בית ושינוי מספר סביבתי גורם לא רק לשינוי ברמת האינטימיות,התחושה, היחסים אלא גם לשינוי מקצוע." 

"לסיכום, יש מספר קטגוריות בספרור הבית: יש את מספר הבית ומספר הדירה ,החיבור ביניהם היוצר מספר סמוי, מספר פותח, מספר סוגר, מספר סדרתי,מספר סביבתי…וכך יש לנו קומפלקס של מספרים. זו המטריצה. לא צריך מפה אסטרולוגית . דרך מספר בית כבר אספר לך על החיים שלך. על פי המספר הסביבתי אני יכול גם לבדוק מערכות יחסים בינו לבינה וזו מהווה קטגוריה נוספת," אומר ירון. 

"בית הוא גם נושא עסקי. הרי זוהי הקניה המשמעותית הגדולה ביותר שאנשים עושים. רכשת בית בארבע מאות או במאתיים אלף דולר בסביון או בירוחם אני אסביר לך למה קנית את הבית הזה , מה עומד לקרות לך בבית הזה , למה הבית הזה מחובר ישירות לקרמה שלך, למה אתה חייב לעבור אותו ואתה תחליט אם לקנות אותו או לא כי בכל זאת מדובר בסכום גדול". 
"לצורך העניין נעזרים גם במספרי רחובות כדי להבין מדוע ברחוב מסוים אתה מוכר פי שניים משכן הגר שני מטר לידך, באותו בית". 
"הספר מכיל דוגמאות, אך בעיקר הוא פשוט. לא צריך לדעת כלום. קח את הספר ועבוד איתו. על פי ספרור הבית תקבל את כל הספרורים האחרים הנדרשים." 

"גם בית מנהל סוג של תהליך נפשי. כמו בתורת האסטרולוגיה הוא נכנס למימד הפיזי: הדחקות, חוסר גבולות, קצרים, ניתוקים, כולם מקבלים אנרגיה פיזית לגוף. לכן בעזרת המספרים אפשר גם לתאר מחלות שחולים בהם דיירי הבית. לדוגמה: בית שהספרור שלו 5 יכול להצביע על סיכון לאסטמה, ברונכיט וכדו'. בבית מספר 8 עלולים לחוות בעיות עור, עצמות, שיניים, פרקים וכו', בבית מספר 7 תהינה בעיות של נוזלים, בעיות נפשיות וכו'". 

האם על פי גישה זו חיים בבניין מורכבים יותר ? 

"כן," אומר ירון, "לטוב ולרע. אם אתה גר בבניין 4 דירה 3, ביחד הם יוצרים את המספר 7 הסמוי שגורם להרס של השלוש המשוחרר. בבית פרטי אין מספר נוסף שיכול להגן עליך." 

אם כן, מה יותר חשוב לבחור מספר דירה או בניין? מה הכי חזק? 

"מספר הדירה חשוב יותר ממספר הבניין", אומר ירון. "אך המספר הסמוי שנוצר לא פחות חשוב." 

אנשים שונים גרים באותו בית. איך על פי שיטה זו אנשים יכולים לדעת איך הבית ישפיע עליהם באופן אישי? 

"זו שאלה אסטרולוגית קלאסית האם כל הגדיים אותו דבר? הם שיפוטיים ביקורתיים ונוקשים אך לא באותה רמה. נגיד שגרת כל חייך במספר 7: מספר יצירתי, לא ריאליסטי, הקרבה, חוסר זהות, בעיות תקשורת לפתע אתה עובר לבית מספר 8 ודברים משתנים.הגבולות הסדר, המשמעת וכד'." 

כל המשפחה חווה את ה-8? 

"כל המשפחה עוברת למספר 8, אך כל אחד מבני המשפחה יחווה זאת אחרת. אסטרולוגיה ונומרולוגיה עוסקות בצורות ולא בתכנים. הצורה המספרית היא קורדנציה של זמן מרחב ועל זה מולבשים התכנים. הרגשת שמחה, שיפוט, ביקורת, הדרכה, גבולות,זמנים, היררכיה, סטאטוס זה 8 .הצחוק השמחה השובבות חוסר אכפתיות זה 3. אין ב8 תא לשמחה. באסטרולוגיה הצורה היא נצחית והתוכן הוא זמני. המפגש בין צורה לתוכן הוא המפגש בין זמן לנצח." 

על פי המטאפיסיקה הסינית אין טוב ורע, הכל יחסי. אמנם בבית 8 לא צוחקים אך יש בו נקודת חוזק אחרות. איך אדם בבית זה על פי הגישה שלך יכול לקבל את המיטב ממספר מבלי להיות מושפע ממנו בצורה השלילית? 

"יש פה משהו קצת קבלי מתוך הקבלה המעשית (להבדיל מהעיונית,אותה מעטים מכירים) הרב יצחק כדורי אמר שיש לנו את היכולת להשפיע על העליונים. ברוח קבלית זו מה נגזור עלינו ? לא הגענו אל הבית הזה סתם. הרי זה עולם רוחני. הבית נועד להניע תהליך של תיקוני נשמה באמצעות זה שאני יודע אני חושף משהו המונע ממך להיכנס עוור למלכודת של מספרים. זה כלא ללא חומות .אם אינך מבין במספר הוא עושה בך שמות אלא אם אתה לא מבין אותו." 

איך נדע אם אדם בבית 2 יהנה מהצלחה או יחיה בדלות האם זה קשור לבית או לאדם הגר בבית? 

"אני מפרש את המספרים. מזלנו הוא שיש כמה מספרים אחרת לא היינו יוצאים מזה. אני אומר לאדם הבית הזה מכיל 4 -5 רעיונות מרכזיים בוא נראה האם הם משתלבים או לא ומה אתה צריך לעשות. אדם מגיע למספר 8 , הוא יחווה את הסיפור המקצועי שלו ולא הרגשי או המיני . אדם שיגיע למספר 3 בא ללמוד ולהתפתח ב-5 שינוי , ב-7: מתעממת המציאות החיצונית , לדוגמה איש עסקים עוסק בעולם דיגיטלי הולך ללמוד פנג שואי, שעוסק בזרימה של אנרגיה, פתאום הוא מתחיל להבין שיש משהו אחר. הוא נכנס למשמעויות תיאולוגיות ופילוסופיות. הוא יכול לקחת את הצד הקליל של העניין או המעמיק שלו. אתה מסתכל על התוכנית של הבית ואתה אומר יש מעבר לזה. 
אנחנו בישראל בשנת 2007 גילנו משהו. כמו שלך ברורים יישומים בפנג שואי, לי ברור שמספר הוא קורדינטה נפשית פיזית המיושמת היכן שאתה גר ומראה מה יקרה לך. קח את הטוב מזה, בית עם מספרים לא טובים עזוב אותו או העזר בפנג שואי. 

אם אדם הגר בספרה 7 לא נחשף לכוונים רוחניים ולא מוציא מה7 את המיטב האם זה מה שיעצור אותו בבית הזה? 

"הבעיה שלא מגיעים למספר 7, מגיעים לכמה מספרי 7 . כמו שלנפטון יש רמות שונות. זו רמה פילוסופית של רוחניות. אם אותו אדם לא יקח את החיים שלו לצד הרוחני או היצירתי, הוא ירגיש זאת בצד הפיזי: בעיות בשלפוחית השתן, נוזלים וכו'. אני לא נכנס למשמעויות אותן ניתן למצוא בספר הקודם פילוסופיה של אסטרולוגיה". 
"בספר יש מסר לאנשים שהולכים לקנות דירה למשל, ועומדים לקחת משכנתא. אני מציע להם עוד ממד. אני הופך את הבית לחי בעוד שאנשים מסתכלים עליו כעל דבר דומם. אני טוען, הבית מדבר אלינו. הבית הופך ממופשט למוחשי באמצעות הספרור שלו." 
מה לא גיליתי ,מה חסר בספר הזה ? כיוון שאנחנו עוסקים במטרציית על הקושרת בין זמן מרחב חומר ואנרגיה. חסר לבית שעון, מתי קורה כל דבר,מתי אדם עוזב את הבית ומה הם מקצבי הזמן בבית. 

בפנג שואי נחקר נושא התזמון לעומק במשך אלפי שנים . כך למשל, חדר צפון מזרחי בו אתה שוהה השנה אינו חדר קל עד פברואר 2008 .יש גם חודשים טובים יותר או פחות. אך כיוון שחדר זה הנו טוב עבורך בבית גם אם הוא מאתגר אתה חווה אותו בקלות .אחר יקבל את זה בפשיטות רגל בעיות משפטיות וכד'. 
בנומרולוגיה יש לקבוצות של מספרים תדרים מסוימים היוצרים אינטראקציה של השם עם תאריך לידה .אם צרוף השם שלי הוא 3 ואני גרה בבית 2, האם על פי השכלול הזה מספר 2 עשוי להתאים לאדם אחד ולא לאחר? 

"ניתן לחשוב כך בעולמות אלה. הכל מתקשר להכל. יש קשר בין שם משפחה למספר הבית. זה יהיה בספר הבא…" 

אני מסכימה איתך שהכל גם במספרים. אפילו אותיות של שם הופכים מספר וגם חמשת האלמנטים הבסיס לכל המטאפיסיקה הסינית הופכים למספרים. מעניין גם לראות שאותו קוד אנרגטי של מספר זהה בכל התרבויות כמעט . מה יש לך לומר על מספר 2 ,למשל? 

"בית , משפחה, נוסטלגיה, סוכר, לבלב.בישול, הריונות, אהבה,נוסטלגיה…." 

אכן דומה לתפישה הסינית לגבי 2: טיפול, הזנה,יציבות, בישול, יין וינג , טחול, לבלב, גם אפשרות לעשות כסף. כוכב 2 כוכב השפע הגדול קשור לנדל'ן וכד'

בעיני העולם נראה כפזל גדול בו חלק מהמידע קיבל עומק ומשמעות אצל הסינים חלקים אחרים זכו לכך אצל היהודים ובמקומות אחרים. כל מידע הוא שלם בפני עצמו ועם זאת אם נוכל לחבר את כל חלקי הפזל נראה שהכל אחד. למשל, יש מידע שיש באסטרולוגיה המערבית ויש מידע שיש בסינית אם נתאחד נראה שכל אחד מביא נקודת מבט שונה ועם זאת הכל אחד. 

"זה עולם יחסי כשאני קורא על אדם שהחיה שלו היא קוף והיסוד שלו הוא אש אני חושב זה בדיוק אני : תקשורתי, חסר מנוחה, דכאוני , בעל יכולת ורבלית …זה אני. אם אני לוקח מפה (מערבית) שלי אי אפשר להשוות רזולוציה של זה." 

אתה מתייחס רק עמודה אחת של שנה מתוך ארבע עמודות של שעה חודש יום ושעה. תוסיף לזה אנרגיה המשתנה כל עשור ,כל שנה וכל הזמן . כשם שאני לא רק שור במערב, יש סוגים שונים של שור והשפעות של מזלות אחרים. המידע (במפות הסיניות) רב ומעמיק. אנחנו נגיע בסופו של דבר אל אותו המידע בדרכים שונות. כי כל שיטה היא שלמה ועם זאת מדובר בצופן אוניברסאלי. איך למשל מתארת השיטה את הבית שלי מספר 2 ? 

מגורים בדירה מספר 2 מחזקים את עיסוקך בבתים וברעיון הפנג שואי. את מתגוררת בבית עם מספרים חזקים . המספר הסדרתי של 2 הוא 1 העוסק באגו ובמנהיגות. מספר סביבתי סמוי 3 מצביע על הפרסום שלך העשוי להוביל אותך גם לחו'ל. כן בבית כזה יש חשש לרגישות בגב תחתון. את גרה בבית טוב המקבל שכלול חיובי של 70%. 

לסיום, אני מברכת אותך על כך שאתה פותח לאנשים דלת למידע מרתק בו כל אחד ינהג כרצונו אך… צריך להיזהר. אני מתמחה מזה מספר שנים בנושא בתים ואתה בנושא אסטרולוגיה ונומרולוגיה. כאשר עושים ייעוץ פנג שואי בודקים את הבית, סביבה , מבנה , חלוקה פנימית ,כוונים ועוד כדי לקבל מידע מפורט ביותר: איך הבית, האם חדר טוב, באיזה תחום, על מי הוא משפיע, מתי .. בכל 5 מעלות בבית ניתן לאמוד השפעה גורלית של בית על חיים של אנשים. חשוב לציין שעל פי הפנג שואי מספר בית אינו קובע גורלו של אדם או בית לכן אפשר לומר שבספר אתה מציע אפשרות נוספת לבדיקה. 

"בשורה התחתונה אציין שאם אדם מולכד בתהליך מספרי קשה בבית. המוצא היחידי לפני מעבר דירה הוא פנג שואי המאפשר לפתוח חסימות, לפתור בעיות ולשנות את האנרגיה של הבית. הקדשתי חמש שורות בספר על הפנג שואי כעזרה ראשונה. אני פותח לאנשים צוהר לעולם אחר, אני נותן להם להחליט אם להתנסות בידע הזה או לא. אני אישית מכיר בעוצמה שלו ורואה שאנשים רבים מתעניינים בזה בעולם כולו ". 

בהצלחה!