מלך בוואריה-גורל או מחדל

57028-ludwig_II_bavaria2_opחקירת נסיבות מותו המסתורי של המלך מתוך האסטרולוגיה הסינית
במסגרת טיול פנג שואי לטירה המתויירת ביותר בעולם, טירת NEUSCHWANSTEIN ליד מינכן, יצאתי עם קבוצה של יועצי פנג שואי יחד עם ג'ואי יאפ (מסטר בינלאומי לפנג שואי) כדי לבדוק מה עמד מאחורי נסיבות מותו המסתוריות של מלך לודוויג השני. אחת התעלומות הגדולות בהיסטוריה הבווארית, המעסיקה את הגרמנים עד היום היא השאלה האם טבע המלך, התאבד או נרצח? 
במהלך הטיול ראינו שתנאי הסביבה : צורות של הרים, זרימה של מים סביב לטירה בה שכן המלך תמכו במלך רכרוכי ,חסר עוצמה, שהתעניין באומנות ופילוסופיה . תנאי סביבה בעייתיים אף הצביעו על אסון הממשמש ובא ומצבים של אגרסיה, שאפשר להניח הובילו לרצח.(ראה כתבה באתר). 
בדקתי את המפה האסטרולוגית של המלך כדי לקבל תשובות ולבדוק התאמה. 
הלוח הסיני הוא כלי ייחודי לניבוי העתיד כאשר הוא משקף את האינטראקציה של האלמנטים בזמן לידתו של אדם, על ידי בחינת היחסים בין האלמנטים ניתן לקרוא בצורה מפורטת על גורלו של אדם. המפה הגורלית המורכבת מיום, חודש, שנה ושעה משקפת את האיכויות המולדות של האדם: הרקע שלו, האישיות, הפוטנציאל וכד'. עמודות המזל מראות אלמנטים שאדם יפגוש במהלך צמיחתו.מעין מסע חיים שלאורכו יפגוש אדם הזדמנויות שונות בתקופות זמן שונות. המזל נחלק לשלבים של עשר שנים,שנה, חודש יום ושעתיים בכל שלב אדם יהיה תחת השפעה של אלמנטים שונים, המביאים עליות ומורדות בחייו. צעד ראשון בקריאה הוא התייחסות לאלמנט של יום הלידה , הנקרא "העצמי" של האדם. בהיות המלך שייך ליסוד מים ינג הוא מאופיין ב: אינטליגנציה, עולם פנימי עשיר, דיסקרטיות, רגישות,אינטואיציה, רצון להתבודד ולהעמיק . המים בגזע השמימי מראים איך האדם נראה כלפי חוץ. לודוויג גדל כילד מוזר עם בעיה להתחבר לאנשים. בשנה הראשונה למלכותו הוא ביקש להתבודד בהרים כדי להימצא רחוק ככל האפשר ממינכן. בעמודת השנה רואים יין עץ המבטא :רגישות, נדיבות, גמישות, עדינות. אלמנט העצמי המים מזינים את העץ ומאפשרים לאדם לבטא את עצמו, לאפשר לעולמו הדמיוני לבוא לידי ביטוי חיצוני בצורה ייחודית . ינג עץ בדומה לעץ יין מחזק את רגישותו הרבה של המלך ,תפיסת חיים רומנטית ואימפולסיביות.אלמנט ינג מתכת ביחסים של הזנה עם ינג מים מראה על החשיבות שיש לסטאטוס בחייו, על נוקשות, שליטה ,הקפדה על פרטים ושאיפות חומריות. כל חייו הקדיש המלך לבניית טירה המפוארת והמתוחכמת ביותר בעולם כדי שתעצים את שמו. בענפים הארציים יש את החיות המראות על עולמו הפנימי. המורכבות של הנחש, המוחצנות של הסוס, הסקרנות של הקוף המופנמות של החולדה הנמצאים בתוכו כאחד. 

מפה אסטרולוגית

שעה יום חודש שנה
יין מים יין אש ינג מתכת ינג אש
חולדה סוס קוף נחש

עמודות המזל
 

45-54 35-44 25-34 15-24 5-14
ין אדמה ינג מתכת ין מתכת ינג מים ין מים
ארנבת דרקון נחש סוס כבשה

אם נלך צעד נוסף קדימה אל זמינות האלמנטים נראה שהמפה מורכבת ממים קרים של עונת הסתיו, המלך נולד בלילה חשוך וקר, המים מתחזקים במפה בשל קומבינציה של מים הנוצרת בין הנחש לקוף. כיוון שהמים רוצים להיות נקיים וחמים ניתן להניח שאש ינג תחמם את המים הקרים. לכן יסוד האש הופך להיות יסוד שימושי המאזן את כל המפה. כיוון שאין מספיק אש ינג משתמשים באש יין הבעייתי כיוון שהוא בהתנגשות עם מים יין. ביטוי עקיף היושב על אש ינג מראה על הוצאה לפועל של דברים מיוחדים ומוזרים. מבנה של תמיכה וביטוי דומיננטי במפה מראה על אדם אינטלקטואלי עם נטיות פילוסופיות. אכן בטירה היו לו ספרים רבים וחדר שהוקדש במיוחד לקריאה. צורת הפנים המלבנית שלו מחזקת את היותו כזה. 
הסתכלות נוספת על האינטראקציה בין האלמנטים במפה מראה על דינאמיקה ,מורכבות ניגודים וקונפליקטים פנימיים החבויים בתוכו (מים ואש- סוס-חולדה, מתכת ואש- סוס קוף) מראים אדם לא מאושר, חסר שקט נפשי, מלא מערבולות רגשיות (שילוב של מים ומתכת חזק במבנה המפה) הרצון שלו לצבור עוד ועוד ידע ,להעמיק ולהפנים. (קוף, חולדה). עודף של יסוד מתכת מראה על שליטה עצמית, פרפקציוניזם, ביקורת עצמית מאוד גדולה וקשר פנימי עמוק עם אימו ,למרות שהתייחסה אליו בנוקשות ובריחוק. 
כמלך הוא מתגלה כנטול עוצמה , היא חשובה לו ,הוא יכול לדבר עליה , אך בוודאי לא מומלץ לו ללכת למלחמה כי אין לו את העוצמה הזו כלל במפה ,מוטב היה לו לעסוק בטיפול בהיות העוצמה מחוברת ליסוד האדמה , תחושה המתחזקת בהיותו שייך לקואה 2- אדמה מזינה. 
המלך מעולם לא נישא והיו שמועות על כך שהיה הומוסקסואל. יסוד האש מייצג את אלמנט הנישואין אך כיוון שהוא בהתנגשות עם המים הסיכויים שהוא יינשא הם קלושים עד בעייתיים. היו לו יחסים מאוד קרובים עד כדי הערצה עיוורת למלחין ווגנר , אף אחד לא יודע מה באמת היה בין השניים למרות שווגנר היה נשוי ומבוגר בהרבה מלודוויג. מותו של ווגנר ב1883 השפיע עמוקות על לודוויג ולבסוף יש האומרים שזו הסיבה שגרמה לו לצאת מהאיזון . עודף מתכת מחזק את חוסר היכולת לעבד צער וכאב. בנוסף מתכת ההורסת עץ בעמודת החודש מראה על בעיות מנטליות. אכן שלושה ימים לפני מותו הוא הוכרז באופן רשמי כלא שפוי. 
מגיל 15 עד 24 האש השימושית לא מועילה בהיותה באינטראקציה עם המים . מים ואש חוזרים במפות המזל בנוסף לעמודות הגורל וזה מראה על אירועים עצובים בחייו: מות אביו והעובדה שנאלץ להפוך למלך 
מה קורה בשנה בה הוא נהרג? 13/6/1886 ב18:30 

שעה יום חודש שנה
יין מים ינג עץ ינג עץ ינג אש
תרנגול דרקון סוס כלב

התנגשות בין דרקון לכלב מקצרים חיי אדם בנוסף , ינג מתכת שוב פוגע בינג עץ גם במפה הקבועה וגם בעשור ,פגיעה של מתכת בעץ מעצימה את הבעיות המנטליות .המים נמצאים בתוך הענפים והם קוברים את האש היסוד השימושי . האש והמים גורמים לפיצוץ העלול לגרום להתאבדות או להרג. במקרה זה האינטראקציה בין אש למים כה חזקה שהיא מובילה לרצח , למרות שמנטלית הוא גם רצה למות.