מינימליזם

בדרכי ליעוץ פנג שואי במרכז הארץ אצל בעלת חברה עצמאית, גרושה עם ארבעה ילדים שביקשה הכוונה, נכון יותר שאסייע לה לשוב לאיזון ולקבל בהירות בקבלת החלטות חשובות להמשך חייה.  עלו שאלות כמו: האם למכור את הבית שהיא גרה בו שעה שהיא חווה הצפה רגשית, עומס בעבודה, מאבק על משמורת ארבעת ילדיה ועוד.

בדרכי ליעוץ עלה בי לפתע המשפט שבית רחב ככל שיהיה לא מקנה חופש. נזכרתי בסרט שראיתי לאחרונה שנקרא "מינימליזם" העוסק בשני בחורים צעירים, שעזבו עבודה עם משכורת מסודרת בהיי טק ואת עולם צריכת היתר ויצאו לרתום אנשים לחופש ממרחב מיותר ומנוכר ומפריטים מיותרים.

הסינים הקדמונים שעסקו בקשר בין מרחב, אנרגיה ואנשים כבר מזמן המליצו על ריקות פנימית המביאה נוכחות של חופש, אותה ניתן לחוות גם דרך הבית.

המשפט הזה התחזק כשנכנסתי לבית המרווח המעוצב בסגנון אנגלי, בו כל פינה הייתה מעוצבת בטוב טעם עם כל מה שרק צריך. מטבח לבן רחב ידיים עם מיטב המותגים, סלון גדול ומואר, פינת אוכל עם תמונות של בני המשפחה וספרייה עשירה, חדר שינה רחב ידיים בסגנון רומנטי כשעל הקיר מתנוססת המילה אהבה, חדר ארונות, חדר אמבטיה וחדר מרווח לכל ילד ויחד עם זאת תחושה שאין חופש או באמת אהבה במרחב הגדול הזה שהתחזקה והובנה בסוף הייעוץ באופן מסונכרן.

התחושה שעלתה בי קיבלה חיזוקים בתבונת הפנג שואי, כל זאת כדי לסייע ללקוחה לקבל בהירות בצומת משמעותית זו בחייה.

אבחנתי שהבית מביא הזדמנויות כלכליות ושפע של רעיונות ברמה עסקית .כוכב השפע נכח במטבח באופן מלא וכוכב השפע העתידי הופעל בסלון המואר והפתוח. הכוכב בדלת הכניסה הכניס הביתה שפע של פעילות ועבודה, כל אלה נכחו בבית אך נדרש לזה מאמץ.  חדר השינה תמך במערכת יחסים הרמונית וגם עורר צמיחה רוחנית בשילוב לא קל.

בתכנון פנג שואי מוקדם החלפה של מיקום חדר השינה עם מיקום האמבטיה, למשל  הייתה מקדמת קלות ונינוחות רבה יותר. כמו כן החלפת מיקום דלת הכניסה עם מיקום השירותים בכניסה היו משדרגים את הבית לאין ערוך להזדמנויות כלכליות המגיעות  בנינוחות רבה יותר. מה שכן היה אפשרי בבית לבחירתה באופן מידי היה לשנות את סידור החדר ו/או לעבור לחדר אחר שתמך בה לקלות ונינוחות רבה יותר.

תוך כדי השיחה שיתפה הלקוחה, שהילדים מעדיפים לגור בביתו הקטן של אביהן וללון יחד בחדר האחד שהוקצה להם מאשר להישאר בבית הנוכחי והמרווח בין ארבע קומות, בו לכל ילד יש חדר מרווח. היא סברה שהמרחב הגדול יביא לה חופש. אך לפתע היא הבחינה שהוא לא נחווה שם באמת. המאבקים, הרצון לשלוט, לנהל הכל לבד הביאו שפע והזדמנויות אך לא הביאו קלות וזרימה.

בשיחת הייעוץ שהייתה ביננו התייחסתי לבית, למפה האסטרולוגית ולכלים של אנרגיה חדשה. התבוננות במפה האסטרולוגית  אישרה שבעלת הבית נמצאת בשינוי גדול, מעבר מתקופה אנרגטית אחת לתקופה חדשה לגמרי המעלה בדרך כלל באופן טבעי כאוס וצורך לבחון מחדש מה עובד אך במהלך השיחה תוך כדי הזכרות לפתע נפתח ללקוחה משהו חדש, שלא היה צפוי.

ההצפה הרגשית והחששות הרבים לפתע נרגעו בה.

בהירות עלתה מתוכה והיא אמרה "אני יודעת מה אעשה – אמכור את הבית בקיץ שנה הבאה, הוא גדול מידי עבורי,  ולא אלחם על משמורת הילדים. בכוונתי להניח לילדים לבחור היכן לגור ואצא לחופש. הגיע הזמן, אני עובדת קשה מידי ולא מפנה לעצמי זמן ליהנות ,לנפוש ולנוח. אשוב לעשות יוגה, לאכול בריא, אשוב לעצמי".

הנחישות שעלתה בתחילת השיחה שהיא תלחם על הבית ועל הילדים השתנתה כהרף עין.

היא שיתפה שברגע שנכנסתי אליה הביתה היא נרגעה  וחשה שהבהירות תגיע באמצעות ההכוונה והייעוץ שאתן. היא חוותה איך קבלת ההחלטות נעשתה דרכה ומתוכה דרך האנרגיה שהשתנתה. היא יכלה לראות את המתנה הגדולה שמשרתת אותה כעת אפילו יותר- מתנת החופש ממאבקים…עם עצמה.
לפתע היא אמרה שכאב הבטן שפקד אותה מאתמול נעלם ואיתו גם הצרבת.

הכוח הפנימי שב אל הלקוחה יחד עם הזכרות בדפוסים שכבר לא משרתים אותה, הבהירות, השלווה והידיעה שהכל בסדר, ההבנה איך הבית שירת אותה, כיצד לשדרג את הבית לבחירתה או למכור ומתי – והחשוב מכל – כיצד היא יכולה להשיב לעצמה את בעלות הבית.

כאשר עולם הפנג שואי מתמזג עם אנרגיה חדשה המופיעה במרחב של תודעה פתוחה, במרחב בו אין אג'נדה, משהו מתחיל להשתנות, לזרום ולהיפתח.

לפני שנפרדנו בחיבוק היא הוסיפה "אני מרגישה שהאנרגיה בבית השתנתה".