מה הפרופיל העסקי שלך?

 maleהאסטרולוגיה הסינית עושה סדר בקריירה שלך. מפגש מזרח ומערב קרה לפני מספר שנים עת נפגשתי עם כלי הבאזי – פאנג שואי, כלי לאבחון והכוונה מבית האולפנה של תורת ה"דאו". (פילוספיה סינית עתיקה שמהוה בסיס לרפואה הסינית המסורתית, אומניות הלחימה ופאנג שואי).

באזי – "ארבעת עמודי הגורל" או אסטרולוגיה סינית מבוסס על איבחון של המערך האנרגטי של האדם משמש לאבחון תכונות ויכולות להתמודדות  עם אתגרים ומימוש פוטנציאל הגלום בו. האדם מגיע לעולם עם תכונות יסוד, במשך הזמן תכונות אילו משתנות כתוצאה משינוי אנרגטי מתמיד ביקום.

באחד בימים האחרונים הגיע אלי אדם בעל נסיון, שהסטארט-אפ שלו נסגר כתוצאה מהחלטת המשקיעים. הוא הרגיש שאולי זו ההזדמנות לשינוי, על הפרק עמדו אפשרות של פתיחת עסק עצמאי של ייעוץ , הצטרפות לארגון גדול בתפקיד של מפתח בכיר, או אולי למצוא משרה ניהולית, הוא עמד בפרשת דרכים.

מפת "עמודי הגורל" הציגה טיפוס שיכול לקדם פרויקטים וצמיחה, הפרופיל שלו הצביע על התאמה לארגון גדול וממוסד המבטיח תגמול קבוע ללא הרפתקאות ופחות יציאה ליוזמה עצמית, המבנה שלו מתאים לראיה ארוכת טווח ופחות לראיה קצרת טווח וקידום מכירות. המפה גם הציגה שתחום הניהול יותר מתאים לו מתחום הפיתוח ויש לו כושר וכריזמה להובלת אנשים ופיתוח רעיונות חדשים. בפרק הזמן הקרוב הפוטנציאל שהציגה המפה מאפשר לו לנצל את כושר הביטוי האסטרטגי שלו , את הידע שרכש במשך השנים לקידום עצמו והארגון וכן יכולות לנצל את כושר ההתחברות לשותפים בתוך הארגון  לקידום נושאים שונים. כחלק מהמפה נראה שבתקופה זו הערכה עצמית שלו מעט נמוכה וההמלצה לגייס את אוסף הפוטנציאלים שלו ולחזק אותם, למצוא ארגון שבו יכול לממש את התכונות הטובות שלו על מנת לשפר את מצבו בהשוואה למצב הנוכחי. ארגון גדול בהחלט יוכל לאפשר לו קבלת תגמול קבוע לאורך זמן.

אכן לאחר מספר ימים התבשרתי שאכן בחר בתפקיד ניהולי בארגון המספק שרותי פרויקטים, והוא ממש מרגיש שהבחירה שעשה היא הבחירה הנכונה.

קיימים על פי התפיסה 10 טיפוסים ו 10 פרופילים, לאדם יש את כל הפרופילים או חלקם אך יש להתמקד באחד והשנים בעלי העוצמה והפוטנציאל לחזק ולקדם.

על בסיס התפיסה יכלתי לבחון את המבנה האישי של הפונה ולענות לו על שאלות בתחומים הרלוונטים לשאלות ששאל את עצמו.

זאת עשיתי על ידי בניית מפה אישית וניתוחה.

על פי המפה בחנתי  כלל התבחינים הבונים את מטריצת פוטנציאל הקריירה והיזמות על פני ציר הזמן וגיבשתי תמונה הכוללת בין השאר את התבחינים הבאים:

 • תחום עיסוק ראשי המתאים.
 • התאמה לניהול או מקצוע טכני
 • התאמה להיות עצמאי.
 • התאמה להיות יזם בתקופה זו.
 • צורת התגמול המתאימה על מנת לספק אותו.
 • יכולת שלו לשתף, עבודה בתוך צוות, הובלת צוות.
 • התאמה להיות בקידמת הבמה או פעילות אחרי הקלעים.
 • החשיבה שלו לטווח הקצר או הארוך.
 • יכולת השייוק והמכירה שלו.
 • ועוד…

אם ניקח לדוגמא מקרה אחר בו פרופיל השפע ההרמוני הוביל, פרופיל זה מאופין כ מנהל" במקרה זה נפגוש אדם אחראי, אוהב עבודה, אמין, פרקטי, איש של רוטינה, רואה את העולם שחור לבן, באדם שלעיתים מתכנן יתר, עליו לשים לב לזאת , מאוד מחושב, ועשוי להיות חולה שליטה.

אז מה מתאים בתחום בקריירה לאדם כעל פרופיל מסוג זה: להיות בסביבה שהוא יכול להגדיר את היעדים , לעבוד בסביב ממוסדרת ומסורתית יותר, טוב לא לבנות מערכות , ומתאים לו לנהל ולאכוף את תוכנית העבודה ונהלי הארגון, הוא טוב בתחום הניהול הפיננסי של הארגון, חזק בניהול לפי משימות, ובעל כושר ארגון טוב.

תפקידים שיכולים להתאים לאדם בפרופיל זה, עיסוק בחוק, משרה ציבורית, ניהול בארגון ניהול כספים, ניהול תפעול, ניהול יישום.

צריך לזכור שמקביל יש לאדם פרופילים נוספים שיש להתיחס ולראות את השילוב בינהם, וכן לבחון את אלמנט הטיפוס המשפיע על הפוטנציאל להצלחה.

בעת האבחון, נתבונן בסביבה המתאימה, השתלבות במערכת, תפיסת התגמול ועוד תבחינים נוספים.

מעת לעת משתנים האנרגיות ובעת האבחון יבחן המצב לזמן נתון על מנת והתיחס לאלמנט הזמן בתהליכי ההחלטה לשינוי.אז מה מתאים בתחום בקריירה לאדם כעל פרופיל מסוג זה: להיות בסביבה שהוא יכול להגדיר את היעדים , לעבוד בסביב ממוסדרת ומסורתית יותר, טוב לא לבנות מערכות , ומתאים לו לנהל ולאכוף את תוכנית העבודה ונהלי הארגון, הוא טוב בתחום הניהול הפיננסי של הארגון, חזק בניהול לפי משימות, ובעל כושר ארגון טוב.

תפקידים שיכולים להתאים לאדם בפרופיל זה, עיסוק בחוק, משרה ציבורית, ניהול בארגון ניהול כספים, ניהול תפעול, ניהול יישום.

צריךלזכור שמקביל יש לאדם פרופילים נוספים שיש להתיחס ולראות את השילוב בינהם, וכן לבחון את אלמנט הטיפוס המשפיע על הפוטנציאל להצלחה.

בעת האבחון , נתבונן בסביבה המתאימה , השתלבות במערכת , תפיסת התגמול ועוד תבחינים נוספים.

מעת לעת משתנים האנרגיות ובעת האבחון יבחן המצב לזמן נתון על מנת והתיחס לאלמנט הזמן בתהליכי ההחלטה לשינוי.

למי מתאים האבחון:

 • לכל מי שמרגיש שצריך שינוי,
 • לכל מי שהגיע לפרשת דרכים ומחפש את ההזדמות הבאה,
 • לכל מי שרוצה לבחור לעצמו מסלול לימודים והכשרה מתאים,
 • לכל מי שרוצה לצאת ליוזמה חדשה.

ישנם תשובות למה, איך, ומתי. הפוטנציאל מגלם – הצלחה, הנאה וסיפוק אישי.

את המאמר כתב צביקה פרוש- ייעוץ בהשמה מקצועית לאור התפיסה הסינית
בוגר בה'ס לפנג שואי של שרונה פומס   בתחום אסטרולוגיה סינית,
הדרכת צ'י קונג ובניית תוכניות  אסטרטגיות לאירגונים בתחום ההייטק.