מדינת ישראל בעיניים סיניות

232922-18המלחמות, הכאב, הצער הנדודים – כולם נמצאים בקארמה שלנו. מהו הצ'י של מדינת ישראל לפי האסטרולוגיה הסינית ולאן מועדות פניה (כתבה משנת 2006)

לפי האסטרולוגיה הסינית, בכל דבר ביקום מוטבע הצ'י (אנרגיה), ברגע הגיחו לעולם. הצ'י מכיל את התכונות, הכישורים ומערכות היחסים של אותה יישות. כך גם המדינה, מיום שנולדה, היא באה לעולם עם אותו הצ'י הקובע את גורלה. 

ניתוח מפה אסטרולוגית לפי התורה הסינית, עוסק באינטראקציות בין חמשת האלמנטים בטבע: אדמה, מים, אש, עץ ומתכת המייצגים את הצ'י. 

תאריך הלידה של המדינה: 14.5.48 שעה 16:30 

שעה יום חודש שנה
ינג מים יין אדמה יין אש ינג אדמה
קוף חזיר נחש חולדה

אדמה – אין על מי לסמוך 

מדינת ישראל שייכת ליסוד אדמה (יין), המצביע על ייעוד של נתינה, התגוננות, הענקה ויכולת ספיגה בצורה גבוהה, יחד עם יכולת הקרבה. היא בעלת תכונות רכות של אימא אדמה, המוכנה להקריב ולתת למען הזולת, אך בעיקר תגן בחירוף נפש על גוזליה. אדמה שיש בה עקשנות רבה ונחישות גדולה ועם זאת רכות פנימית המתחזקת בשנת חזיר (בדומה לאפיונים של מזל שור באסטרולוגיה המערבית). כזה הוא החספוס הצברי המחפה על רכות גדולה. 
באדמה הזו יש מעט מכל טוב ("זבת חלב ודבש"): היא מכילה מחצבים במידה הנחוצה (שאינה מחלישה את האדמה), מקבלת שמש באיכות טובה (אך שמש רבה מדי עלולה לייבש את האדמה של המפה) ומעט מי גשם שאינם מספקים כדי להפרות את האדמה . עצים רבים לא גדלים על האדמה הזו. 

המבנה המרכזי של המפה, מעיד על קשרים רבים עם מדינות ברחבי העולם, אך בה בעת גם על מתחרים ואויבים ותחושה שאין על מי לסמוך, אלא רק על עצמנו. חשוב להבין שהמבנה הגורלי של המפה, מראה שישראל נועדה להיות במצב של עימות ומלחמות, מאבקים עם השכנים ועם אנשים בסביבה ואחד עם השני. לידתה של המדינה בשנה של חולדה, מחזקת את היותה בודדה בין רבים. 

מתוך המקום הזה, כל אחד יכול לשאול את עצמו, מה ניתן לעשות כדי לשפר את היחסים אחד עם השני ועם השכנים בסביבה. השלום הוא תהליך שכל אחד צריך לעבור עם עצמו (השלום מתחיל בתוכנו). מומלץ לחיות כאן ועכשיו ולא לצפות ולקוות שיום אחד יהיה שלום. חשוב להבין שהתהליך הוא העיקר. 

במפת המדינה ניתן לראות תמיכת יקום גדולה, כפי שהובטח בתנ"ך (אפשר לקרוא לזה אמריקה או כוח גדול אחר). קיימים בה ידע רב, אקדמיה, מחקר, חושים חדים, ידע רוחני ואינטליגנציה טבעית. מצוין בה גם רצון רב בתשומת לב של העולם כולו, ש"מתמגנט" אלינו, ובעיקר הייעוד הגדול להיות "אור לגויים". 

הכוונה ב"אור לגויים" היא להראות נדיבות, התלהבות ושמחה, במקום אגרסיביות ואימפולסיביות, המאפיינות אותנו, בעלי "הדם החם" (אש חזקה) הים תיכוני. מומלץ להתחיל בזה כבר היום, בזמן נהיגה על הכביש, למשל. 

מתכת – אבל וצער 

במפת המדינה מופיע גם מעט מיסוד המתכת (מעט מחצבים יש במדינה אם בכלל). אפיוני המתכת מצביעים על הקושי שלה ליח"צן את עצמה בצורה מרגשת ומלהיבה. היא מבטאת את עצמה באיפוק ובשליטה, שלא תמיד מצליחים לגעת בלבבות של אנשים. הימצאותו של יינג מתכת במפה, מראה על יצירתיות ועל הדרך המיוחדת שלנו לעשות את הדברים, מבלי להתחשב בדעת הקהל העולמית, דבר שגם מביא לחיכוכים לא מעטים. הסינים ממשילים צורת ביטוי כזו לאישה סוררת ומורדת. 

הביטוי ה"מתכתי" מראה גם על כאב רב, אבל וצער שהיא אוגרת עם השנים. אבל באופן יחסי הכאב מתועל בצורה טובה, במקום לגרום לסרטן בריאות של המדינה. הכאב מתועל לעשייה ולהזדמנויות כלכליות. חשוב לציין שיסוד המתכת במפה מעורר סקרנות מנטלית, המפתחת כישרונות רבים בתחום ההיי-טק, הפיזיקה, כימיה, הרפואה והטכנולוגיה. לזכותה יאמר כי היא בורכה בזכות כוח הרצון, חושים חדים, יכולת התמדה ויכולת להפוך את הידע לכסף, בנוסף לרצון לממש את זה גם מעבר לים (מתחזק בכוכב "סוס שמיים" המראה על נסיעות, תנועה, ניידות, נדידות –"העם היהודי הנודד". כן, זה בקארמה שלנו). 

הכסף אמנם מגיע בדרכים עקלקלות, המלוות בחרדות רבות לעצם קיומו, אך בסופו של דבר היא מסתדרת מבחינה כלכלית. 

עץ – אומץ לב 

נוכחותו של העץ במפה, מחזקת את העוצמה הפנימית של המדינה, אומץ ליבה, היכולת לתכנן כמה צעדים קדימה, צמיחה מתמדת, בנייתה של המדינה מאפס ואינדיבידואליזם – מקור כולם הוא בעץ. התכונות האלה מחוזקות בחולדה ובחזיר. 

האינטראקציה בין האלמנטים במפה, יוצרת קונפליקטים פנימיים בחיבור בין אדמה ומים, מים ואש וכד', שמצביעים על עליות ומורדות קיצוניים, אלימות וחוסר שקט. 

מים – קונפליקט השפע 

המים המייצגים את השפע, נמצאים במפה בקונפליקט עם האדמה בשנה וביום, מה שגורם למאבקים ועימותים 
מבית ומחוץ, צורך לממן את המלחמות, והיחלשות הצמיחה הכלכלית. אותו קונפליקט הקיים בין השפע (מים) לתמיכה (אש), מראה על רצון לעצמאות כלכלית, הנמצא בעימות עם התמיכה שאנו מקבלים מארצות הברית. אחד בא על חשבון השני: התחזקות פנימית או כסף, תמיכה מול כסף. ביטחון או צמיחה. פוטנציאל ההזדמנויות הכלכליות קיימות במפה, אבל סדר העדיפות המדיני מצריך שינוי. 

התנגשות נוספת קיימת בין העבר – המסורת, לבין הרצון לפרוץ קדימה. הקשר הבעייתי בין הקוף לנחש, בין החודש לשעה, מצביע על פערים בין הדור המייסד לדור החדש, שאינו יודע להכיר תודה. החיכוך בין החזיר לנחש במפה, אף מראה על גורל של ניתוקים, פרידות ובעיות במערכות יחסים מבית ומחוצה לו. 

היסוד המאזן את המפה כולה, הוא מים (יין). מי גשם ירוו את האדמה היבשה ויאפשרו הפריה טובה, ומעט מתכת (התומכת במים). 

המבנה הגורלי של המפה הוא נתון, אך כיוון שהצ'י משתנה כל עשור, השנה והחודש בהם הצ'י יביא מים ומתכת, החיים יהיו נוחים יותר. לעומת זאת, בתקופות שהצ'י יהיה של אדמה או אש, ישראל תחווה מהמורות 
לא קלות