לפגוש שוב את ג'ואי יאפ במינכן

58476-גואי יאפ- טיול לטירה 127ראיינתי את ג'ואי במהלך סדנה שערכתי במינכן באוקטובר 2004 בנושא האסכלות המתקדמות בסן אה (אסכולת הצורה, נוסחאות הרים ומים) וסדנה מתקדמת בארבעת עמודי הגורל. פגשתי את גו'אי לאורך סדנאות רבות. שמחתי לערוך איתו שיחת חולין נוספת, ספונטאנית ללא הכנות מוקדמות. השיחה מובאת להלן.ראיינה : שרונה פומס 

 אני- "ראשית ,נהנתי מאוד מהקורס.אני חייבת לומר שחל שיפור מהסדנה הראשונה בה נכחתי. אתה נותן מרחב לשאלות, הקורס בנוי בצורה מעמיקה ומעניינת". 
גואי- "באמת חל שינוי? לא ידעתי. תודה" 
אני- "זה מעורר השראה שהתחלת הכל מהתחלה כמו מי שהזכרת בקורס אנטוני רובינס, (מנהיג ,אפשר לומר רוחני, במערב, שלאחר שאיבד את כל הונו ושמו על ידי שותפו החל הכל מהתחלה והיום מרוויח אלפי דולרים על הרצאה) אם אתה מסתכל לאחור האם אתה שבע רצון מהפרידה שלך מיאפ שן הי ובכלל?" 
גואי- "זה לא היה קל, שנה שעברה הייתה קשה וכואבת . שילמתי מחיר כואב. אך אדם מתמסר לעבודה מצליח לגבור על הקשיים הללו. וזה מה שקרה". 
אני- "בשנה אחת עשית דברים מדהימים, פתחת קורס אחר קורס, הוצאת ספרים, דיסקים,שני אתרי אינטרנט, ללא ספק הקמת מערכת טכנולוגית משומנת היטיב, הספק אדיר, אדם אחד לא יכול לא מסוגל לעשות הכל. איך עשית את כל זה בשנה אחת?" 
ג'ואי-" יש לי צוות נהדר העובד איתי בשיתוף פעולה . כל אחד מהם הם חייב לדעת פנג שואי שואן קונג וארבעת עמודי הגורל. אני כמובן בורר בקפידה על פי ארבעת עמודי הגורל את האנשים שאני עובד איתם. וכמובן בודק מה התאריך הטוב ביותר לבצע דברים" . 
אני- "מה לא עבד בפנג שואי שלך ושל יאפ?". 
גואי- (אי נוחות)"הבעיה העקרית הייתה ששנינו הבאנו גישה שונה בפנג שואי . הבעייה הייתה ליישם את שתיהן. חילוקי דעות נסבו בעיקר לגבי השיטה". 
אני- "מה בנוגע לפנג שואי של המקום עצמו, למרכז שהקמתם יחד?". 
ג'ואי- "אני יכול לראות עכשיו בבירור את אשר ראיתי גם קודם. אמצעי המניעה שעשיתי לא הספיקו. ההכנות חשובות יותר. כרגע מצאתי מקום לאחר חיפושים ממושכים. הוא עולה לי הרבה מאוד כסף. במקום יש HUGE DOORשהוא TABLE NOUNTAIN , VAIN המתאים למבנה, פורמולת מיים טובה, הצ'י מגיע מ- GREEDY WOLF . כמו שאת יודעת יש בזה ייתרון רב. על פי עניות דעתי זה עובד לגמרי לא רע". 
אני- "מה אם כן לא עבד בפנג שואי של המבנה שלקחת עם יאפ?" 
ג'ואי- "הנושא מעט רגיש , ראשית DIRECT AND INDIRECT SPIRIT.זה לא צ'י טוב להתמגנט אליו. זה היה אחד מהגורמים העקריים". 
אני" החזית הייתה מערבית?". 
ג'ואי- "כן גם האזור לא היה טוב, פורמולות הרים היו גרועות ביותר". 
אני- "אנשים רבים במלזיה עוסקים בפנג שואי". 
ג'ואי- "כן היום יותר ויותר". 
אני- "כיצד ייתכן אם כך שרק אנשים מעטים נחשפו למערב?" 
גואי- "אפשרות זו לא קיימת עבור רוב האנשים". 
אני- "למיטב הבנתי הבעיה אינה השפה כי רוב האנשים במלזיה מדברים אנגלית". 
גואי-" זה קשור לאפשרות שלהם לצאת מתחומי המדינה כן זה לא מהדברים הקלים להשיג חשיפה בכל העולם, לזכות במוניטין טוב, להשיג תלמידים מכל העולם. אדם צריך להיות טוב במה שהוא עושה. .. יש כמה מורים טובים במלזייה אך הם מסרבים ללמד". 
אני- "האם בסינגפור יש גם מורים טובים?" 
ג'ואי- " יש יועצים טובים ויש מורים טובים המסרבים ללמד". 
אני- "אמרת בקורס שאין סודות, לולא כן גם המסטרים עצמם המלמדים פנג שואי היו הופכים מליונרים בעצמם. אינך חושב שהדבר מותנה בגורלו האישי של כל אדם אותו ניתן לראות במפת ארבעת עמודי הגורל?" 
גואי- "זה בדיוק מה שאני חושב. אם לאדם אין מזל במפה מלכתחילה הוא לא ימצא מקום טוב". 
אני- "כלומר, אם למישהו יש פוטנציאל אתה רק מסייע לו?" 
גואי- "כן אני עוזר לו לממש את הפוטנציאל שלו". 
אני- "אם כך האם ,לדעתך, יועץ פנג שואי יכול לקדם את השפע של אדם אחר ,גם אם זה לא מופיע במפה האישית שלו?" 
גואי –"אפשר לקדם לרמה הבאה אך לא לרמה גבוהה יותר. אתה יכול להשקיע מאמצים אנושיים כבירים במציאת המקום הנכון מלכתחילה, דבר שיעזור מאוד. מקלאס C ניתן לשדרג אותו לקלאס B אך לא ל"A. 
אני- "אם כך, חלק מהם צריכים ללמד גם בלי להיות מליונרים, חלק מהם צריכים רק לייעץ זה לא אומר שכל אחד אמור להיות עשיר, על פי התפיסה שלך". 
גואי- "להרוויח מליון שקל זה לא כזה מסובך. לשמור על מליון השקל ולהרוויח יותר משנה לשנה זה החלק הקשה.לכן לא קשה להיות בעל הכנסה גבוהה. השאלה היא מה ההגדרה של עשיר מלכתחילה. אם יש לך הכנסה של מליון שקל ואתה מוציא פחות זה עשיר אך אם אתה מוציא את כל המליון בהגדרה שלי אדם אינו עשיר ,יש לו הכנסה גבוהה, זה הכל". 
אני- "ההגדרה שלי לעשיר היא שלא משנה כמה כסף יש לך אלא כמה אתה מסופק ממה שאתה מרוויח". 
גואי- "אם כך, מימוש עצמי, הגשמה וסיפוק זה משהו שקל להשיג בפנג שואי". 
אני- "יש לפנינו עבודה רבה כדי לשנות את הגישה במערב לגבי מה אנשים יודעים וחושבים על פנג שואי, אנשים עדיין מקשרים פנג שואי עם עיצוב פנים ורוצים לדעת באיזה צבע לצבוע את הקיר שלהם. 
גואי-"אכן זה עבודה ענקית לשנות גישה. אפשר להציע עיצוב פנים בתנאי שיועץ יודע גם מעבר לזה, ולא רבים מהיועצים היום בוודאי מסכנים את העבודה שהם עושים ואת הלקוחות שלהם". 
אני- "האם אתה מאמין שמיקום הקברים באמת מביא שפע לדורות הבאים או זו רק מסורת, או חלק מתרבות כיבוד ההורים? 
גואי- "תוכלי לראות קברים ולראות את חיי היורשים ולראות את תוצאות ההשפעה . מדובר בהשפעה של שמיים מוקדמים. הדור הקודם משפיע בוודאות על הדור הזה. אנחנו שייכים לשמיים מאוחרים. האם יש קשר בין שמיים מוקדמים למאוחרים? בוודאי. 
אני- "יהודים רבים עשירים ומצליחים למרות השואה ולמרות שלרבים מאבותיהם אין קברים כמו למשל, לסבא ולסבתא שלי משני הצדדים". 
ג'ואי- "תבואי איתי לסיור קברים בסין ותיווכחי בעצמך. אין לי ספק שאם תמצאי את הקבר של סבא של סבא או סבתא תוכלי לגלות את האמת שלך ושל יהודים מצליחים אחרים". 
אני- " לסין יש עכשיו מזל לאחר תקופה ארוכה של חשיכה. איך אתה מסביר את זה ?" 
ג'ואי "העיתוי והשימוש של עידן ישיר ועידן עקיף יחד עם מיקום ההרים על פי אסכולת הצורה. הגרמנים (לוחש לי) מיקמו את הטירות שלהם במקום הלא נכון. אם היו רק ממקמים את הטירות שלהם במקום הנכון הם היו מרוויחים הרבה יותר. בסין יש את הבסיס הטוב לכך שהפנג שואי יצליח . הם לא השתמשו בחומרים הללו בימי הקומיניסטים , בעשר השנים האחרונות הם החלו לבנות בניינים על פי השיטה כאשר הם הם מתמגנטים לצ'י הנכון על פי העידן הנוכחי". 
אני "בספרים הקדומים של האי צינג כתוב,למיטב הבנתי, שעד 2012 סין תהייה מאוד עשירה. זה מזל שמיים. יין וינג ואולי לא היה צריך לעשות כלום זה כבר בגורל שלהם. 
גואי- "אכן סין תשגשג ב20 שנים הבאות. זה מזל שמיים. גם בישראל יש בוודאי מקומות רבים שעדיין לא גילו הטובים לשימוש, בדיוק כמו כאן בגרמניה. חובתם של יועצי פנג שואי למצוא את המקומות הללו ולהשתמש בהם כדי להוציא מהם את הטוב ביותר. זה מה שעושים גם בסין". 
אני-"האם ראית בסיור שעשינו במינכן איזה סימן לכך שמלחמת העולם השנייה פרצה דווקא כאן?" 
ג'ואי- "לא למדתי את השטח בגרמניה. לכן לא אוכל להגיב על זה. כל מקום צריך ללמוד". עם זאת, בכל אירופה יש FIERCE MOUNTAIN , הרים כאלה מייצרים אנשים ישירים, דעתניים, כוחניים. ראיתי את ההרים אך לא המלצתי עליהם, כמובן". 
אני-"עידן 8 מושפע מכוכב 3 איך יתממש החיבור הזה לדעתך?" 
גואי- "כוכב 3 מעורר אירועים הקורים בפתאומיות, התפתחויות פתאומיות, שגשוג פתאומי של עסקים.כוכב 8 מייצג מסורת. לכן בעידן הזה היועצים הקלאסיים ששמים דגש על אסכולת הצורה יקומו לתחייה. אני בין הראשונים להפיץ ויבואו עוד אחרי.את הראשונה בישראל . לפי איך שאני מכיר אותך את בוודאי הטובה מכולן. כמוני, גם לך יש תפקיד להחזיר את הכבוד למסורת הקלאסית של הפנג שואי." 
אני- "יש סתירה בין שינויים פתאומיים למסורת". 
ג'ואי-" אני מתכוון שאנשים החלו עם פנג שואי בסיסי עברו לבצאי( 8 אחוזות), כוכבים מעופפים וכעת שוב יש חזרה לאסכולת הצורה. היום כמעט כל יועץ פנג שואי משתמש בכוכבים המעופפים, עד לפני חמש שנים מעטים ידעו והשתמשו בשיטה". 
אני- שנת 2005 הקרבה, למיטב הבנתי, תהייה שנה בעייתית, מה דעתך?" 
ג'ואי-" אכן, בשנה הבאה אנשים רבים יעברו ניתוחים. לרופאים תהייה עבודה רבה. יהיו גירושים רבים בגלל קשר עם אדם שלישי. נשים ייתקלו בבעיות ביחסים. בעיות בריאות, מערכת נשימה וכד'". 
אני- "לסיכום, מתי נראה לך שתצא לפנסיה?(נושא הפנסיה הוא הנושא הראשון העולה בדרך כלל בהסתכלות במפות הלידה, כדי לייעץ לאדם מתי כדאי לפרוש בשיא)" 
ג'ואי-"מקווה שעוד זמן לא רב" 
אני- "באמת? בחור צעיר כמוך, האם זה קיים במפה שלך? 
ג'ואי- צוחק. (סוד זה הנחשף בעיקר בשעת הלידה הוא סוד שבמזרח מסרבים כמובן לתת).