כשבית עובר שינוי

אני לא יודעת מה איתכם אך כעת סוף אפריל ואני קופאת מקור בעוד אמש השמש הייתה חזקה מידי כדי לשבת בגינה. מזג האוויר באופן טבעי מרשה לעצמו את החופש ששכחנו לתת לעצמנו.

השינויים הללו לא קורים רק בחוץ הם מתרחשים גם בבתים שלנו.

הסינים ידעו שאם הבית הוא הרחבה שלנו ואם אין הבדל בין חומר ואנרגיה זה אומר שגם בית עובר שינויים.

 

בימים האחרונים אני מלווה משפחה שמבקשת למצוא דירה לשכירות ארוכת שנים.
הדירה החדשה ,בבניין חדש,  שהם עברו לגור בה בשכירות לפני מספר שנים פערה סדקים ונזילות, שהשפיעו על בני הבית פיזית, מנטלית וכלכלית. השינויים שהם חוו מאז שהם עברו לדירה אילצו אותם לבקש לעבור לדירה תומכת ולהסתייע ביעוץ פנג שואי.

 

רבים לא יודעים שהאנרגיה משתנה לא רק בפלנטה אלא גם בבתים ואנחנו כעת חווים מעבר מעידן אחד לעידן אחר. זה לא באמת אומר שהאנרגיה בבית משתנה, זה אומר שהשפעות חיצוניות של זמן ומרחב הקשורות למבנה משפיעות על איכות הבית. הבית על קירותיו הקיימים חווה עליות ומורדות, יין וינג עם השנים.

 

האם פנג שואי מבקש לעבור בית כל שנה או כל כמה שנים? ממש לא!

 

אך כאשר בונים, משפצים או בוחרים בית, על פי פנג שואי, נשמח לקחת בחשבון את שכבת הזמן התואמת לבית ולצרכי הדיירים ולבדוק אם הבית מתאים לטווח ארוך, טווח קצר או לשכירות קצרת מועד.

 

כבני אדם אנו חווים שינויים מידי יום אך לא ערים להם ורובנו מסרבים להכיר בעולם טבעי של שינוי. רבים  מבקשים לאחוז ביציבות דרך חוקים, הסכמים, דרך אחיזה בזיכרונות העבר, מה שהיה או פחד ממה יהיה שעה ששינויים זה על אנרגיה של חיים בתנועה.

 

באופן משעשע כשאנשים לא משתנים זה הבית שמשתנה ונותן דחיפה לשינוי שנמצאת בהתאמה למה שאנשים ביקשו עבור עצמם, לא במודע.

 

ביעוץ לאותה משפחה מצאתי שהמעבר מעידן אחד לאחר ממש עכשיו והחיפוש אחר דירה שתיתן למשפחה תמיכה להתחיל חיים חדשים בזרימה והרמוניה גם ברמה של אנרגיה שנתית משפיעה על מציאת הדירה.

 

כך למשל שתי דירות שבהם ביקרנו גילו אנרגיה נפלאה ותומכת עד 2024 אך מ2024 האנרגיה דועכת ובמקומה עולות אנרגיות המזמינות שינויים לעיתים לא נוחים.  
כיון שהמשפחה ביקשה למצוא בית לשכירות ארוכת שנים אני מוצאת את עצמי בודקת את הבית שיאפשר את התמיכה בשנים האלה ובשנים הבאות ויותר מזה בית שמביא נקודת פתיחה זורמת לפרנסה והילינג. הייעוץ הספציפי הזה לוקח בחשבון שלוש רמות של אנרגיה. העידן העכשווי,  העידן החדש והאנרגיה של השנה.

 

 

לבית יש שכבות של אנרגיה ואם מסתכלים בעת ובעונה אחת על כל השכבות רואים כמה יופי יש כשמבחינים באיכויות השונות של בתים, איך אנרגיה עובדת ומה קורה עכשיו כשהעולם משתנה ומה באמת חשוב ואיך אפשר לראות את הדברים אחרת.

 

 

בסופו של דבר שינויים נחוצים לצמיחה ולהתפתחות. נשמח להיפתח לשינויים, להתוודע לשינויים כדי ליהנות מאנרגיה מטיבה ותומכת.

 

 

כשניפתח לקבל את כל השינויים יהיה לנו הרבה יותר קל בבתים ובאופן אישי.