טיהור מרחב קלאסי

1526357_200353366830359_1013945663_nהעסק פסק מלשגשג …היחסים בבית כבר אינם כבעבר , מריבות תכופות בין בני הבית הופכים עניין של שיגרה, מסתבר שלסינים יש שיטה טבעית אך מתוחכמת לצאת מהמשבר
ראש השנה ויום הכיפורים מאפשרים לנו כמידי שנה לעצור ולהתבונן שוב במה שעובד או לא עובד בחיינו, לעשת חשבון נפש כדי לנקות אנרגיות שליליות הנמצאות בתוכנו ברמה הקוסמית וברמה האישית : לבקש סליחה מאנשים בהם פגענו ולבקש מחילה מבורא עולם אם לא עשינו די להתפתחותנו האישית כדי להגיע נקיים וטהורים רגשית, רוחנית ומנטלית לשנה חדשה . 

כמו אנשים ובגללם גם הבית לוכד אנרגיה שלילית ,דביקה ורעילה המשפיע לרעה על בני הבית ברמות תודעה שונות. קרין קינגסטון, מחברת הספר "מרחב מקודש עם פנג שואי " סיפרה בסדנה בה השתתפתי בלונדון כיצד היא נכנסה לבית שבו אנשים התלוננו שהם החלו להשמין מאז עברו אליו. קינגסטון נענתה בחיוב לשאלתה אם בעל הבית הקודם גם היה שמן . התשובה החיובית, סיפרה בסדנה, הדהימה את יושבי הבית שלא הבינו איך הדפוסים השליליים של הדיירים הקודמים הוטבעו בקירות והשפיעו גם עליהם. 
ישנן שיטות רבות ושונות לטהר מרחב : מים, אש, מלח, צמחים,שמנים אתריים, קערות, פעמונים, קטורת, תפילות, מנטרות ,סמלים אנרגטיים, טליסמנים וכד' .
 
מנטרה או שמש?

יש שיטה נוספת רבת עוצמה במיוחד היוצאת מתוך התפיסה הדאואיסטית הלוכדת את הזמן עם המרחב. 
נקודת המוצא של שיטת טיהור זו היא המשולש ההרמוני שמיים- אדם- אדמה המשלבים בתוכם את האנרגיה היינית עם האנרגיה הינגית, הבסיס לתפיסה הדאואיסטית ולמבנה היקום. 
האנרגיה הינגית, היא האנרגיה של השמש, האחראית על הפעילות המקצועית, השפע הכלכלי והמעמד, האנרגיה היינית היא האנרגיה של הירח הממונה על מערכות היחסים שלנו, בריאות ועל הצורך בשלווה. 
שיטת הטיהור עוסקת בקשר בין הצ'י המיטיב של השמיים, הצ'י של המקום והצ'י של בני האדם . 
הרגע בו אנרגיית השמיים נלכדת במקום הוא רגע נדיר ,רב עוצמה ומתרחש רק שלוש פעמים בשנה. 
שיטת "המגבעת השחורה" (שיטה פופולרית בארצות הברית של פרופ' לין יון) מכירה אף היא בטקס הנועד לרענון מקום על ידי סגירתו ופתיחתו מחדש. למשל, לשם פתיחה מחודשת של עסק, היא משתמשת בתאריך מיטיב מתוך לוח השנה הסיני (TONG SHU) יחד עם התכוונות , טקס אש, אמירת המנטרה אום-מני-פה –הנג מאה ושמונה פעמים השאובה מתוך הדת הבודהיסטית. הטקס מלווה במעין "טקס סגירה" של העסק על ידי כיבוי כל המכשירים החשמליים, הסתרת השילוט ופתיחת כל המכשירים החשמליים בתהליך פתיחה מחודש. 

התפיסה הדאואיסטית מדעית יותר ומשתמשת בעיקר באנרגיה של הטבע . היא לוכדת את האנרגיה הינגית בשיאה בזמן שהיא חודרת אל כדור הארץ ,אל המקום הנכון, כדי ליצור את התזמון האידיאלי ליצירת "טקס טיהור" המרענן מרחב עם בעיות שהחלו לפתע והתעוררו בכל תחום: כלכלי או אישי. 
עשיית הטקס במקום הנכון בזמן הנכון משנה את האנרגיה של המקום, מרעננת אותו ופותחת אותו להזדמנויות חדשות. 

הכנת הטקס 

לשם הכנת הטקס יש צורך בהכנה :1. הכנה קוסמית 2. הכנה פיזית . 
ההכנה הקוסמית קשורה לקורדינציה של זמן הנמצא במעגליות של עשרת הגזעים ושנים עשר הענפים בנוסף למציאת התאריכים בהם השמש בשיאה. 
לשם כך צריך למדוד את הפסינג- חזית הבית או המשרד. לכל מבנה מתאים תאריך אחר על פי החזית של המבנה. למשל, אם חזית הבית היא של צפון 1 השמש מגיעה לשיאה במעלה 300- 370 המעלה נותנת את מיקום השמש ביחס לבית או אז נוצר חיבור בין כוכב המים לשמש. 
השנה הימים הטובים לבית זה היו 14/2-19/2 , ב6/6-21/6. התאריך המיטיב הבא הוא השנה ב23/9 -8/10 יש להיזהר מימים בעייתים הנוצרים כתוצאה משילוב בעייתי בין הגזעים לענפים. 
ניתן למצוא מידע על כך בטבעת האחרונה של הלו פן העוסקת בבחירת תאריכים מיטיבים. 
לאחר מציאת התאריך הטוב ביחס לפסינג , נדרש מאמץ קטן נוסף (ואולי גדול אף יותר תלוי למי) 
לנקות היטב את המרחב ולטרוח בהכנת אוכל חגיגי , צלי של בקר, עוף או דג שלם אורז, פרות לחם ו יין . 
כיוון שהצ'י של האנשים במרחב חשוב ליצירת המשולש הקוסמי יש להזמין את השותפים למבנה. כאשר השעה הטובה מגיעה מרימים כוס לחיים לשמיים, אוכלים ומשתדלים לסיים את הטקס בטרם השעתיים הטובות מסתיימות. 
לאחר טקס כזה אנשים עובדים טוב יותר , האווירה במקום משתנה לחלוטין והעסק מוסיף לשגשג. 

כאשר רוצים לחזק בעיות של יחסים בבית או במשרד כ: אינטריגות פוליטיות במשרד , עימותים או בעיות אישיות אחרות משתמשים באנרגיה של הירח ובמעלת הסיטינג של הבית. אם עורף הבית יושב על צפון מזרח 3 אנו יודעים שזמן מיטיב ביותר היה ,למשל, ב4/2-19/2. שוב מזמינים את כל בני הבית או המשרד לארוחה חגיגית המשפרת פלאים את מערכות היחסים במקום. 

המבדיל בין טקס "טיהור" זה מטקסים אחרים הוא שאין צורך להאמין בזה כיוון שמדובר באנרגיה סולרית והיא אינה קשורה לאמונה בעוד טקסים אחרים הם יותר ערטילאים ומיסטיים. 
חשוב להבין שנדרש לצורך זה פנג שואי טוב במרחב. טקס טיהור זה יכול רק להיעשות בבית או עסק שבעבר תיפקד בצורה טובה עד שחל המשבר. אם הפנג שואי במקום הוא רע כי אז "טקס הטיהור" רק מגביר את האנרגיה השלילית. 
יש לציין שמצב טבעי הוא מצב בו האנרגיה הטובה מתחילה לרדת כיוון שהוא נחסם ואז המקום כבר לא משגשג כקודם…אך בידינו הבחירה . 
לא מאוחר אף פעם להתחיל דף חדש…אתם מוזמנים לנצל כבר את תקופת החגים להתחלה חדשה. 

* טכניקה ייחודית זו נלמדת בתוכנית הלימודים השנתית של "בית הספר לפנג שואי-שרונה פומס"