חוכמת הפנים

חוכמת הפנים -MIANG XIAN  

 

חוכמת הפנים -MIANG XIAN

 

לאורך ההיסטוריה של סין , נשענו אסטרטגיים נחשבים ויועצי הקיסר על האומנות הסינית העתיקה של חוכמת הפנים. החל מבחירת עובד ראוי בשירות הקיסר וכלה בטיפול ביחסים עם נציגי מדינות מתחרות. בימי קונפוציוס השתמשו רופאים סיניים בשיטה כדי לאבחן ולרפא את הפציינטים שלהם. היום משתמשים בשיטה אנשי עסקים ואילי הון במזרח כדי לקבל החלטות נכונות מול האדם הנושא ונותן עימם.

השיטה נועדה לקבל מידע מהיר על אדם, מעבר למידע הנראה לעין, מידע אודות מצבו הרגשי ,הפיזי והפסיכולוגי בצד תכונות אופי, גורל ומזל בכל נושא: זוגיות,שפע, נכסים, הורים,אחים אחיות,בני זוג, תמיכה,נסיעות, בריאות ועוד.

קריאת פנים מתחילה בשימוש בחמשת האלמנטים,צ'י, יין וינג כבכל המטאפיסיקה הסינית. האלמנטים מסמלים את איכות האנרגיה המשתקפת בפנים של אדם.

השיטה הקיימת כ 2000 שנה מאז 2700 BC בזמן שלטונו של הקיסר הצהוב הואנג די. היא עלתה לראשונה על הכתב בימי סינג דיינסטי כספר קלאסי שימושי. מידע שנולד מתוך צפיה בתופעות הפיזיות : צורות, קווים, צבעים, מבנה עצמות וכד' המופיעים בפנים של אדם והבנה לגבי אופיו פנימיותו וגורלו של אדם. נקודת המוצא שכל תו בפניו של אדם מביא מידע.

קריאת פנים היא חלק משיטה הנקראת גם פזיוגונמיה הכוונה לצפיה בתופעות לא רק פנים גם גוף, קול ותנועות. זו השיטה הפופולרית מכולם.

מתי משתמשים בזה היום?

 

1. לאבחון מצב נפשי, פיזי של אדם בהיבט הרפואי. כיוון שכל איבר חיצוני בפנים משקף איבר פנימי למשל מצב העיניים משקף את מצבו של הכבד.
2. מידע משלים באבחון, ניתוח והתאמה עם המפה האסטרולוגית הסינית
3. מידע משלים בעת ייעוץ פנג שואי. כך למשל לבחור חדר התומך באדם קרח המאופיין כבעל חולשה של יסוד העץ .
4. לקבל מידע אודות האדם שלא תמיד קל לבקש בצורה ישירה או עבור נעדרי תאריך לידה.
5. לקבלת החלטות נכונות לגבי: בן זוג, עובד, שותף עסקי וכד'.

 

גישות בקריאת הפנים

 

כמו בכל דבר הקשור למטאפיסיקה הסינית גם בקריאת הפנים יש יותר משיטה אחת. מתוכן יש שתי גישות עיקריות. אחת נקראת "השיטה הקבועה", המנתחת כל חלק בפנים בצורה נפרדת והשניה, גישה הנקראת "השיטה המשלבת" אשר כשמה כן היא והיא משלבת מספר מאפיינים של הפנים בקריאה אחת. בקריאת פנים מוטב לשלב בין השיטות.

 

כיצד נעשית קריאת הפנים?

 

1. מתחילים בחלוקה בסיסית לשלושה חלקים עיקריים: חלק עליון – מהמצח עד הגבות – מייצג את אזור הנעורים. נקרא אזור שמיים. חלק אמצעי – מהגבות עד השפיץ של האף – מייצג את הגיל האמצעי, אזור אדם. חלק תחתון –מייצג את הגיל המבוגר- אזור אדמה.
2. שנים עשר ארמונות החיים באים לידי ביטוי בפרטים הקטנים: צלקות, סימנים וכד': ארמון הנסיעות, ארמון ההורים, ארמון החיים וכד'.
3. מפת מאה השנים- מאפשרת לראות ספציפית באיזה תקופה אדם יחווה תקופות טובות יותר או פחות ומה קורה איתו עכשיו.(אוזן שמאלית מייצגת תקופת חיים מגיל 8-14 אוזן ימין מגיל 15-30 וכד')
4. צורת הפנים עוסקת באופי, מצבים של איזון וחוסר איזון. למשל, פנים מרובעות עם אף גדול ונפוח במרכז הפנים מראה על עודף של יסוד האדמה.
5. מאפייני יין וינג (פנים ייניות מידי באות לידי ביטוי בפה רחב, גבות דקות וכד')
6. משמעות שומות ,כתמי לידה וסמני לידה (מהי שומה טובה ומהי שומה בעייתית ומה מומלץ)
7. מפה של גבר שונה ממפה של אישה

יש אמרה האומרת ש"כל אדם מקבל את הפנים הראויים לו". לחץ, עומס וחשיבה שלילית עלולים לפגוע באיכות הצ'י המשתקף בפנים חוורות, מקומטות ,רפויות ,נפוחות וכד'.
איזון והרמוניה מולדים או נרכשים ,נראים ובלתי נראים יקשה לנו להסתיר בהיותם ניבטים על הפנים. עם זאת, מידע חיוני והמלצות מה נדרש לשנות וכיצד טובים יותר מכל אזמל של מנתח.

 

סדנה מרוכזת על חוכמת הפנים הסינית- לימוד וירטואלי