חוכמת הסינים הקדמונים – אז והיום

יש מי שיגידו שאנחנו היום הרבה יותר חכמים ונאורים מהדורות הקודמים. בעבר הרי לא הייתה אז טלוויזיה או אינטרנט אז במה הם יכולים לתרום לנו?

הטכנולוגיה הפשוטה של הקדמונים הייתה בעיקר אינטואיטיבית, דרך חיבור עמוק ואוטנטי עם  אמא אדמה או גאיה, עם הכוכבים בשמיים והאלמנטים  שהביאו להבחנה, למשל, בין סוגים שונים של  צמחים: למאכל או למרפא כמו גם היכן כדאי לגדל, להתמקם והיכרות עם אנרגיות של מבנים, אנשים, מזג אוויר ובכלל.


עם השנים האינטואיציה נחלשה או התפוגגה  והוחלפה בפילטרים אנושיים מוגבלים. אנשים נסגרו יותר ויותר במינד ושכחו את החיבור הטבעי לעצמם ועם הכל.

פילטרים אנושיים המבוססים על האגו ניזונים  מתחרות, שנאה, גזענות, הומופוביה, התפשטו והתעצמו עם השנים בכל מקום ועם כל אחד.  פנג שואי שהיה באופן טבעי כלי להעצים, להחליש או למתן אנרגיות הפך עם השנים כלי עם אג'נדה למאמנים  ולעשירים שביקשו עוד שפע ומעמד.

 

ככל שנסגרנו בעיות הבריאות גדלו יחד עם  אתגרים במערכות יחסים, מאבקים על חוסר, על הישרדות  והבעיות שהיו בפלנטה גדלו אפילו יותר.

 

החוכמה שהכרנו, למרות ההתפתחות הטכנולוגית נחווית בבורות גדולה כאשר היא מגיעה ממקום של הפרדות…באופן דומה איש איש לעצמו לכוד בתרבות ההתמכרות לסלפי ולטלפון הנייד.

כאשר אנשים מתעוררים לזה שהם רוצים יותר הדבר הראשון מבוטא בתשוקה לשוב אחורה לחיבור אל המקור.

לשוב ולהיזכר בחוכמת האינטואיציה והיכולת לחבור ולהתמזג עם מה שקורה סביבנו, בתוכנו, מעלינו ובכל מקום.

זהו חיבור הדורש הזכרות.

ההזכרות הזאת נחווית בדרכים רבות ואני חוויתי אותה מתוך חוכמת הסינים הקדמונים כששבתי בערותי למקור הטהור והאמיתי של מידע שתמיד היה כאן וחיכה כדי להתגלות מחדש.

 

כאשר ההזכרות נעשית בשילוב עם טכנולוגיה חדשה גבוהה ומתקדמת החוכמה גדלה אפילו יותר.

כאשר ההזכרות מתעוררת מתוכנו עם בהירות אנו נפתחים למידע חדש,  חווים התרחבות עם חוכמה שגדלה שמביאה לנו הרבה יותר במיזוג של הישן והחדש באופן שטרם הכרנו.

השבוע צפיתי בסרט בסינמטק- "גלגולו של מורה"- הסרט מביא מחוכמת המזרח והבודהיזם, חבר ותיק של הדאואיזם. שתי שיטות קרובות משפחה כשמדובר בחוכמה ותודעה.

 

הסרט עסק בגורו רוחני נערץ מטיבט, שבחר לשוב להתגלגל בילד ועל המסע המאתגר שהילד חווה  כדי לשוב להיות הגורו שאנשים מצפים ממנו להיות. הסרט מציג באופן אוטנטי את הטקסים הרבים, התרגולים הנוקשים המזכירים תפיסה דתית בעיקר כשהם נובעים מפחד מעונש, הרצון להשתחרר מסבל של חשיבה שלילית כדי לחבור לחשיבה חיובית ולשלווה. הסרט שצולם במשך שנים עקב אחר המסע מילד נערץ למורה רוחני המרצה היום בכל העולם.


הכלים שהקדמונים במזרח הציעו להביא הרמוניה לוו בתהליכים ארוכים ומסורבלים, מדיטציות ותפילות ארוכות, שפוט לגבי כעס, קנאה, תחרות ,פחד ושיפוט על מוגבלות אנושית.

 

הבחנתי  איך התפיסות הללו, שעוררו השראה כשרק הגיעו למערב ועדיין זוכות להרבה מאוד עוקבים ומאמינים בכל העולם…התיישנו  וכבר לא עובדות כמו קודם.

בבהירותי יכולתי לראות איך אנחנו היום חכמים הרבה יותר.

היכולת לראות את האבולוציה האנושית דורשת בהירות תודעתית החוברת לטכנולוגיה קוונטית חדשה שאין בה עמידה בצפיות של אחר, אף אחד לא גורו ובעל יכולת מאף אחד אחר ושיש הרבה יותר בכל שיטה שאי פעם הכרנו.

זו חוכמה ובהירות שגדלה ומביאה הרבה יותר קלות כאשר היא מחבקת את החלק האנושי באופן מלא כשלם במיזוג עם החלק האלוהי שנגיש היום ולא היה נגיש בעבר.

 

ככל שפילטרים אנושיים גדלים – החושך גדל, התהליכים הופכים מורכבים יותר, הבעיות גדלות  ואנו חווים הפרדות – זו תודעה ישנה ומוגבלת.  

ככל שהאינטואיציה והחיבור לחלק הגבוה גדל –  האור גדל ואנו מתמזגים עם הישן שכבר חווינו – זו תודעה חדשה של קלות, הילינג, הרמוניה וחוכמה אינסופית.

במילים אחרות- יש הרבה מעבר לעולם הפנג שואי והמאטפיסיקה הסינית שהכרנו,   

מיזוג של חוכמה ישנה וחדשה –זו התרחבות של עידן חדש-  עידן 9.