המתכון למפה אסטרולוגית סינית

 39276_lכשחוקרים ומעמיקים במפות האסטרולוגיות הכה צבעוניות וויזואליות שהסינים יצרו  מרתקת היכולת להסתכל על הכל מלמעלה והאפשרות לשחק עם הכל.

במקום לקחת מפה אסטרולוגית ולנתח את מה שנוכח שם, לשם שינוי הצעתי באחד השיעורים  
שניקח מודל של אדם  שאנחנו כולנו מכירים מהתקשורת (לשם התרגול ולא מעבר לזה)  בדומה להכנת עוגה וניצור יחד את מערך הכוכבים של המפה האסטרולוגית

(הניתוח מובא באופן כללי רק כדי לתת גישה למה אפשרי)   

אז לקחנו את המפה של ריצ'ארד שין שעלה לאחרונה לכותרות כנשא איידס

תאריך לידה 3.9.65  22:48

שנה

חודש

יום

שעה

ין עץ
נחש

ינג עץ
קוף

ינג מתכת
קוף

ין אש
חזיר

 

לפני שהמפה נחשפה תלמדים דיברו על כוכב אגו גדול (כוכב המקבילים) , קונפליקטים פנימיים, השפעה חיובית ניכרת של אביו בחייו, אתגרים עם הנשים בחייו ,מצב כספי לא יציב ועוד מאפיינים שהכרנו מהתקשורת ואכן כל הכוכבים שהוזכרו היו שם.

כוכב המתכת החזק במפה (שני קופים) המייצג אגו ושליטה היה דומיננטי במיוחד, המצב הכספי המורכב והקונפליקטים עם נשים ניבט ביחסי ינג וין עץ  ובנוכחות של אביו. המלחמה הפנימית שלו עם עצמו נראתה בעימות בין ינג מתכת לינג עץ  וביחסים הדיסהרמונים בין הנחש לקוף החזיר והקוף.

מה שאפיין את המפה באופן ניכר זה היכולת לראות התאמה בין מה שידענו עליו ובין מרכיבי המפה.  

כוחניות שיכולה להביא גם למצבים של חוסר מוסריות גם הייתה שם בנחש אך זה היה מידע שאי אפשר היה לדעת עליו כי הוא נסתר לעיני כל וזה מסביר את ההפתעה הגדולה כשנודע על היותו חסר אינטגריטי ביחסיו עם נשים כנשא איידס.

יש מפות שכמו עוגות מראות רק את הקצפת בשעה שהבוץ נסתר מהעין וההפך.
יש מפות שכמו עוגות טעימות מבחוץ כשם שהן טעימות מבפנים.

המשכנו לשחק ולקחנו את המפה של חנין זועבי שבדיוק הופיעה בתקשורת ידענו שהיא רכשה השכלה בתחום הפילוסופיה, פסיכולוגיה ותואר שני בעיתונאות ותקשורת ,  שהיא רווקה שהיא האשימה את ישראל בטבח לאור מה שהיה במשט ולאחר דיונים והרחקות סגר התיק שלה ועל כך שאנשים כועסים על ההתבטאויות הפומביות שלה

תאריך הלידה שלה 23.5.69  (אין לנו שעה)

שנה

חודש

יום

שעה

ין אדמה
תרנגול

ין אדמה
נחש

ינג אדמה
כלב

אין שעה

 

הימרנו על הכוכבים שיש לשער נוכחים  במפת הלידה שלה:
כוכב הדעתנות והמרדנות (כוכב הביטוי- תרנגול), כוכב המאבקים, המוחצנות והמלחמות
(כוכב הביטוי הדיסהרמוני ין אדמה)

מעניין היה לראות (למרות שאין את שעת הלידה והמידע אינו שלם) שאנשים לא יודעים עליה שבאופן אינטימי היא בן אדם  שאנשים חשובים לו באמת, ניכר שלום פנימי באופן יחסי  (יחסים הרמוניים בין נחש לתרנגול). בעמודה המייצגת אותה –ינג אדמה כלב  (ינג אדמה) ניכר שהיא יודעת מה נכון לה ולא באמת מושפעת ממה שאנשים אומרים עליה ואיך היא נראית מבחוץ.

כעת הצעתי בואו ניקח את המפה של חנין זועבי ונסתכל על ההיבטים החיובים של  המפה שלה מתוך פילטר שהכל באמת בסדר:

כוכב הביטוי הוא גם כוכב שמראה חדשנות, תפיסה שמזמינה אנשים להתעורר, רצון אמיתי לעשות הבדל, תעוזה להוציא את הדברים אל האור. כוכב המקבילים מראה על עוצמה פנימית ויכולת ליצור שיתופי פעולה עם אנשים  ועוד

המשכנו עוד לחקור ולשחק

מעניין היה לראות מהם מרכיבי העוגה של המפות, איזה תבלין נמצא שם באופן מרובה ואיזה תבלין חסר כדי שהתבשיל יהיה מדהים

השלב הבא היה לראות כמה זמן נדרש לעוגה כדי שתהייה מוכנה ובעיקר טעימה ביותר וראינו  שיש מפות בהן העוגה דורשת אפייה ממושכת , יש  מפות בהן העוגות כבר מוכנות לאכילה יש עוגות בדומה לעוגות של כריסמס שהתוקף שלהם ארוך למדי,   יש עוגות שייקח כמה שנים עד שיהיו אפויות לגמרי כרגע הם בסדר אך הטעם תפל או מלוח מידי …לעיתים העוגה יבשה או עשויה  מידי ואדם מרגיש החמצה..

כשאתה משחק עם הכל ורואה את התמונה הגדולה אתה גם לא עושה עניין מעוגה שהיא לא לגמרי ממעדניית פריזאית וכן יש תקופות שזה יותר טעים יש פחות, נאהב ונהנה מהתבשיל בכל מקרה..

דרך אגב אף עוגה לא דומה לאף עוגה אחרת באמת וזה כל היופי

היגיע זמן להכיר ביופי הזה