האם מלך בוואריה- התאבד או נרצח?

59760-הטירה לאתרמאמר מקצועי – פנג שואי בטירה המתויירת ביותר בגרמניה. כתבה:שרונה פומס,2007

כינויים רבים היו למלך בוואריה: מלך הברבורים, המלך המטורף של בוואריה,החולם, היו רק חלק מהם. האם הוא אכן היה מטורף? זו רק אחת מהשאלות המסתוריות שאנו הולכים לבדוק מהיבט הפנג שואי. 

לודוויג השני (לודוויג פרדריך ווילהלם) הפך להיות האגדה המדוברת ביותר בתרבות הבווארית בפרט והגרמנית בכלל. שאלה מסתורית אחרת נסבה סביב מותו של המלך- האם הוא טבע באגם STARNBERG הסמוך ,למרות שידע לשחות ?האם התאבד ,יומיים לאחר שהכריזו עליו שהוא מטורף? האם נרצח? כך מתבלת מדריכת הטיולים את סיורה בטירתו המרתקת אליה המוני תיירים בסיפור טלנובלה אגדי תוצרת גרמניה. 16 שנים שקד לודביג על בניית טירת NEUSHWANSTEIN. זמן קצר לאחר שעבר להתגורר בה הוא מצא את מותו. 
טירה זו היא בוודאי הטירה המפורסמת ביותר בעולם. 11 מליון איש פוקדים לבקרה מידי שנה (לצורך השוואה לישראל מגיעים כ2 מליון מבקרים מידי שנה). קבוצה של יועצי פנג שואי מגרמניה, ג'ואי יאפ, מגדולי המסטרים הבינלאומיים לפנג שואי ואנוכי יצאנו למסע מרתק כדי לבדוק את הפנג שואי של הטירה המפורסמת ולנסות להבין מה גרם למותו הפתאומי של המלך,שאלה המטרידה גרמנים רבים עד היום. 
לפני הביקור בטירה, תנאי הכרחי במסורת הקלאסית של הפנג שואי , (המאמינה שמיקום קבר אבות משפיע על גורל ומזל של שמיים מוקדמים) הוא לפקוד את קברי אבותיו של לודוויג. 
הביקור החל בביקור בכנסייה – קבר אביו של לודוויג- המלך מקסימליאן השני שנקבר בכנסיית THEATINEKIRCHE במינכן. (1811-1864). לודוויג קיבל את המלוכה במפתיע לקראת סופה של מלחמת אזרחים שערכה שנתיים קשות עם מות אביו כאשר היה בן 19 בלבד. בינות לבנייני מגורים מגיעים לכנסייה מרשימה . כבר בכניסה רואים את המיקום הלא מבורך של המבנה, הצ'י לא מתפזר בצורה טובה, המים בחזית נעים משמאל לימין ולא ההיפך, המבנה חסום בחזית על ידי עמודים ובניינים. מיקום לא ממוזל מנקודת מבט של הפנג שואי מתחזקת במיקומו של הקבר המוגבה מעל הרצפה ובכך לא מאפשר את החיבור בין היין לינג. החיבור בין מזל שמיים למזל אדמה. אביו של לודוויג לא מעביר אליו את הצ'י כיוון שהוא היה בחיים כשלודוויג נולד. 

המזל הטוב ,על פי הקלאסיקה, אמור להגיע מהסבא, – המלך לודוויג הראשון (1786-1868). כיוון שהוא מת לפני שלודוויג נולד הוא העביר לנכדו את הצ'י. בזכותו הוא הפך להיות מלך. 
הכניסה אל BASILIKA ST BONIFAZ מרשימה במושגי פנג שואי. מבואה רחבה הנקראת BRIGHT HALL המביאה להצטברות טובה של צ'י בכניסה החיצונית והפנימית מצביעה על פנג שואי מבורך על פי אסכולת הצורה. קומבינציה של מתכת בכניסה מתאימה לכוכבים מתכתיים, נוסחאות הרים טובות נראות כמו REWARD STAR, הצ'י עושה דרך מאוד נעימה עד אשר הוא מגיע לפתח הכנסייה המדהימה ביופייה.מיקום של המים טוב ,נהר ISAR במינכן תורם לשיגשוגו של האזור . בקומה התחתונה של הכנסייה מצויים קברים רבים של משפחת המלוכה. מתוך ארבע שיטות של קבורה : "קבר בתחתית ההר", "קבר מתוך זנב הדרקון" ,"קלש עם זנב הדרקון" וכד' שיטת קבורה זו מבורכת. היטלר בחושיו הכיר בכוחו של המקום ונהג להרצות ברחבת המבואה לפני ההמון. באותו אזור ניסה בחור צעיר לרצחו אך החטיא (כך לחשה לי באוזן ידידתי הגרמניה, לאחר שהבינה שנושא השואה רגיש אצלי).


המבואה באזור הקבר

ביתו של המלך
 
היעד הבא שהלכנו לבקר היה טירה יפייפיה בשם HOHENSCHWANGAU בסמוך לטירת NEUSHWANSTEIN , שם גדל המלך לודוויג ומשם באמצעות טלסקופ ענק נהג לצפות מידי יום אל הטירה הנבנית ממולו. בטירה יפה זו ראינו את חדרו של מי שהפך מלך, מיטתו המיוחדת נשתמרה עם שמיכה ששקלה עשרות קילוגרמים למניעת אלרגיות, למרות עושרו נהג המלך הצעיר לישון בישיבה כדי שחלילה לא ימות בשנתו בגין כאבי שיניים איומים מהם סבל ובעיות נשימה. אביו המלך ישן בחדר ממנו יש דלת נסתרת ממנה נהג לחמוק בלילה אל אשתו. משעמם לא היה. הפנג שואי של הטירה הזו די טוב. הרים יפים וטובים הנותנים הגנה מקיפים את הטירה מכל עבר. ניתן לראות זרימה טובה של מים המשתלבת עם צורת ההרים. נוסחה המביאה לשגשוג. 
משם אנו מגיעים לגולת הכותרת של הטיול- הטירה המדהימה ביופיה, חצי שעה של עלייה תלולה גרמו לי להצטער על הרגע, ג'ואי שהיגיע לטיול לבוש בחליפה ,הזיע והתנשף לבטח חשב כמוני .מי אמר שיש קשר בין פנג שואי ופעילות גופנית? 
הטירה המרשימה ביופייה, שלמרבה האירוניה נבנתה כדי לתת מחסה למלך מוצפת תיירים המתפלאים מהעושר העצום: הקירות המכוסים בתמונות מיצירותיו של וואגנר שהיה חברו של המלך ונערץ ביותר על המלך שאהב מאוד אומנות וספרים. במרכז הכניסה מנורה ענקית עשויה זהב ואבנים טובות, כלי כסף מרהיבים, מדליות רבות, חדר השינה מגולף כולו מעץ נבנה במשך כמה שנים על ידי מומחים משרה תחושה של דיכאון, הדלתות הגבוהות שנבנו במיוחד כדי לאפשר למלך גבה הקומה (כ1.95) לעבור בהן בקלות, הטירה מעוצבת עם פלאי הטכנולוגיה של אותה תקופה כמו חימום מרכזי ומטבח שהכריים המתוחכמים שלו עוצבו על ידי לאונרדו דה וינצ'י בכבודו ובעצמו , האנקדוטות האלה ועוד בהחלט מעוררים עניין . 
הפניקס של המקום נקבע על ידי דלת הכניסה ובגין מיקום המיים ביחס לטירה. אנחנו מחפשים ארבעה מרכיבים חשובים :דרקון, EMBRACE, SPOT ומים. מיקום ההרים ביחס למים בעייתי. המים משני צידי ההרים מתכווצים והם נקראים- "מים בוכים". ההרים קרובים מידי, המבנה יושב על הר תלול וגבוה מידי. הדרקון מבליט את העצמות הנוקשות שלו במקום את זנבו. הצ'י נאגר בצדדים ולא בחזית הטירה. פער בין שני הרים בגב הטירה מסוכן במיוחד .הוא עלול להביא לאסון פתאומי ואומללות לחיי הדיירים.


הפער בין ההרים

 
מתוך מספר סוגים של BRIGHT HALL (מבואה) לאבחון הסביבה, המבואה הזו לא קולטת את הצ'י. הר השולחן בחזית סמוך מידי וגובהו בינוני, הרים בצורה של MILITARY ARTS המספקים עוצמה, סטטוס וכוח חלשים באזור , הרים אלה מומלצים בסביבה של מלכים הזקוקים לכוח כדי לשלוט, זה מה שהיה חסר ללודוויג שהיה רך מידי , יש אף סברה שהיה הומוסקסואל. ההרים הדומיננטים באזור הם BRUSH MOUNTAIN (כהר השולחן) התומכים באנשים אקדמאים, אינטלקטואליים, רוחניים ,בעלי נטייה לאומנות.(כוכבים 14,41 לו היו מתמגנטים פה היו תואמים בצורה מושלמת לסביבה). הרי GREEDY WOLF המביאים מוניטין וסטטוס מצויים בצורה דומיננטית באזור. הר HUGE DOOR החשוב לשפע ממוקם נמוך ביחס לטירה וגורם למלך להסתמך על הצ'י של המים באזור המביא מזל של גזע שמימי ולא על ענף ארצי. הנמר הלבן גבוה מהדרקון והוא מסוכן לנשים,הוא נקרא ONE TIGER OPENING MOUTH. 
מיקום המיים עתה מבורך כיוון שהוא נמצא ב-INDIRECT SPIRIT בניגוד לתקופתו .האזור טוב לעסקים לא למגורים. מיקום הטירה במקום נמוך יותר ליד HUGE DOOR יחד עם העתקת החזית לכיוון אחר הייתה מברכת את הטירה ויושביו הרבה יותר. 

המסקנה המתבקשת היא שהיחסים בין כוחות הטבע הרים ומים, יין וינג חורצים את גורלו של המבנה המשתלב בתוכם. כל שנותר לנו הוא לשוב להיות מדענים בטבע,לחקור את עוצמתו,כמו שעשו אבות הקלאסיקה של הפנג שואי לפני אלפי שנים…אז באמת לא היה חשוב מה עידנו של המבנה,הוא היה שם לפנינו ויישאר עוד הרבה אחרינו.
 
מאמר נוסף- מה גרם למותו הפתאומי של המלך- על פי ארבעת עמודי הגורל.