דרקוני ההרים

58078-ממ מ מהנדרש כדי לאבחן או לבחור שטח לבניה, מגורים או עבודה על פי הפנג שואי. כתבה מקצועית

יועצי פנג שואי רבים עושים שימוש בשיטות הלקוחות מתוך אסכולת הסאן יואן :כוכבים המעופפים , בצאי ונוסחאות אחרות הנותנות מידע מרתק אודות פנים הבית או העסק. שיטות אלו התווספו בשנים האחרונות

אל הידע המרתק שמציעה תורת הפנג שואי כדי להתאים לסביבה המשתנה. עם זאת, הפנג שואי הקלאסי המופיע בכתובים העתיקים הוא רחב ומחשיב הרבה יותר את כל הקשור להשפעת הסביבה החיצונית על הבית או העסק. השפעות סביבתיות אלו יכולות להשפיע על אופיו של הצ'י המגיע למבנה. אלו הן השפעות ארוכות טווח, שאינן נתונות לשינויי הזמן. 

מיקום, מיקום ושוב מיקום 

כאשר מבקשים לאתר שטח לרכישה של עסק או בית, כאשר מבקשים להקים עיר, שכונה, קומפלקס של מבנים, גשרים, קניון וכד' חשוב לבדוק את השפעת הסביבה על פי שלושה עקרונות חשובים הקיימים בסאן אה: 

1. נוסחאות הרים (דרקונים) 
2. נוסחאות מים 
3. האדמה ה"מחבקת" (LAND EMBRACE ) 

זכיתי לחוש את עוצמת הטבע כשנסעתי עם ג'ואי יאפ (מורה ומומחה לפנג שואי ממלזיה) למינכן וסביבתה. זכור לי עת הגענו לבקר בכנסיה THEATINEKIRCHE בה קבור המלך מקסימליאן השני. כבר בכניסה אובחן כי המבנה בעייתי בגלל המיקום של המבנים בסביבה ביחס לדלת הכניסה של הכנסיה וכיוון זרימת הכביש משמאל לימין ולא ההפך . 

הכל כתוב במצפן 

במצפן הלו פן LU PAN מופיעות שלוש טבעות עיקריות: 
EARTH PLATE (טבעת של אדמה) – לבדיקת הכיוונים של החזית והעורף של המבנה. 
HUMAN PLATE (טבעת אנושית) לבדיקת נוסחאות הרים, סלעים ומבנים גדולים. 
HEAVEN PLATE (וטבעת שמימית) שנועדה למדידת כניסה ויציאה של מים על פי נוסחאות מסוימות. 

הביטוי "סאן אה" או "שלושת ההרמוניות" מדבר על צורך לחבר בין שלושת ה"מתנות": שמים, אדם ואדמה. האם יכול האחד להיות בלי השני? לא. כי אז לא יקרא לזה סאן , הלא כן? לפיכך, כדי להביא את היין- הרים והיאנג – המים לידי הרמוניה, יש להשתמש בנוסחאות ההרים לפני או בנוסף להתייחסות לנוסחאות המים. 

יועץ מומחה צריך לדעת מתי להשתמש בשלושת הטבעות הללו. כיצד למדוד נוסחאות הרים ,מתי לבדוק נוסחאות מים , לדעת באיזה תרופה להשתמש ומתי. חשוב לדעת שלא לכל המחלות כמו ברפואה יש תרופה. אך אבחון עוזר להבין ולבחור. 

מדוע חשוב לקבל מידע על האדמה ? 

דמיינו שקיבלתם שטח אדמה להקים בו עיר, קומפלקס של בניינים ,מרכז עסקי, קניון גדול או אולי את בית חלומותיכם. לשם כך חשוב למקם את החזית של המבנה וחזית דלת הכניסה (פֶּה הצ'י) במקום הטוב ביותר בו הרים ומים ,מבנים ,דרכי גישה וכבישים נמצאים בהרמוניה עם המבנה העומד להיבנות. למדקדקים מבין היועצים יצרו במצפן הלו פן טבעת שנקראת GOLD DIVISION (חלוקת הזהב) המסייעת לדייק בהתאמת המעלות של חזית דלת המבנה לאנשים הגרים בבית על פי הבאזי (ארבעת עמודי הגורל) שלהם. 

יתרה מכך, אנו חיים על פני האדמה ,מה יכול להיות חשוב יותר מאשר לדעת היכן אנו חיים? 

מה חשוב ליועץ פנג שואי לאבחן בסביבה? 

1. כיצד הצ'י של השמיים בא לידי בביטוי במבנים ובהרים הנמצאים על פני האדמה. צורת הר מוארכת או מבנה צר ומוארך מראה את השפעתו של כוכב 3. כן למשל, הרי BRUSH MOUNTAIN תומכים באנשים אקדמאים, אינטלקטואליים, רוחניים ,בעלי נטייה לאומנות. (כוכבים 14 ,41 תואמים בצורה מושלמת סביבה הררית או מבנית כזו). 
2. מאיפה מגיעים עורקי ההרים (ה(VEIN ומה השפעתם על המבנה שרוצים להקים. באופן דומה מסתכלים על המבנים בסביבה ביחס לבית. להרים יש עוצמה חזקה יותר. 64 ההקסגרמות במצפן יאבחנו כמה הצ'י נכנס עמוק אל תוך עורקי האדמה.הר שולחן, למשל, לוכד בצורה טובה את הצ'י אם הוא נמצא מול המבנה בגובה תואם. שער הניצחון בפריז גבוה ביחס לעיר, מולו ניצב הרחוב הארוך השאנז אליזה ומול השאנז אליזה נמצא הר שולחן מבורך הלוכד את הצ'י ומביא צ'י טוב לדורות רבים. 
2. מיקום פֶּה הצ'י (דלת הכניסה) והמינג טנג ביחס להרים בסביבה. חשוב ביותר להצלחה או כישלון. 
3. החיבוק (EMBRACE)- נועד לאבחן עד כמה ההרים או המבנים מאפשרים למבנה להכיל את הצ'י או גורמים לו לחמוק החוצה. חיבוק גבוה או נמוך ארוך או קצר ,סגור או פתוח מראה כמה צ'י המבנה מקבל. בדומה לריקוד טנגו שרוקדת בחורה עם בחור. אם הוא מחבק טוב היא תרגיש מוגנת, ולא היא עלולה למעוד. לעיתים המבנים או ההרים סוגרים ולא נותנים כלל למים להיכנס.לעיתים הם גם לא מגנים בצורה טובה מהרוח. אם רואים למשל אבנים כמו עצמות היוצאות מההרים האזור לא מוגן. (ראה ציור,דוגמה) נקודת המוצא היא שאם צי לא מגיע למבנה הוא כבר בעייתי. גם כוכב 8 מים האידיאלי לא יעזור במקרה זה. 

מבנה זה הנקרא "הרים שבורים " מביא לצרות כאשר הוא נמצא בסביבת המבנה כהר או כמבנה. 

5. התאמת דלת הכניסה והחזית לבאזי של האדם חשובה ביותר. אדם שנולד בשנה בה הגזע הוא של מתכת יבקש התאמה של מבנים מיסוד האדמה או האש כדי להיות בהרמוניה עם הסביבה. ההתייחסות היא על פי הסיטינג של המבנה או על פי ראש ההר כשמדובר בהרים ביחס לחמשת האלמנטים הנמצאים במצפן וביחס לתאריך הלידה של האדם. מידע מרתק זה כמוהו כיישום הבאזי (ארבעת עמודי הגורל) על המבנה: גם לו יש יחסים של 10 אלים, קומבינציות הרס וקלאש עם הסביבה. הסאן אה מושפע מהאסטרולוגיה הסינית. 

נוסחאות הרים בדיוק כנוסחאות מים מקבלות אפיונים שונים בטבעות המצפן לאותם שמות. הנוסחאות של GRAND MASTER LAI מהכתבים העתיקים מראות אלו מבנים מבורכים ביחס לאדם ולמבנים בסביבה. אילו מבנים יביאו צרות ואסונות ומתי זה יקרה. לפי זה בודקים את הצ'י המגיע לאדם ולמבנה. מידע זה מצביע גם על האדם הדומיננטי בבית, איך זה ישפיע על הצאצאים בבית ,לידות או הפלות ומי מהילדים (בזמנו של הקיסר) ייהנה . 

תחום זה היה בשימוש כשהקימו מבנים בעיר בעת העתיקה ובקשו להתאים אותם לסביבה הטבעית . שימוש דומה נעשה במיקום קברים לקיסרים . סיפור ידוע בטוויאן מספר על הקיסר שקבר יחד איתו את הפילגש אותה אהב במיוחד באזור מבורך ביותר על פי דרקוני הרים ומים. מיקום מבורך זה ניכר בעושר ובהצלחה להם זוכים היום בטייוואן צאצאי אותה פילגש. עיקרון הפנג שואי בא להראות את התאמת המבנה לטבע ולא כפי שעושים בבניה המודרנית מתאימים את הסביבה אל המבנה. פנג שואי נלמד במשך שנים רבות, כיוון שאז בניגוד להיום, לקח שנים למצוא שטח אדמה אידיאלי. לכשנמצא כזה הוא הביא ברכה לדורות הבאים . סין שרבים ממבניה בנויים על תשתית נכונה עוד תדגים לעולם את חשיבות הדבר. 

למשל, 
בבית היושב על ZI (חולדה) מבנה או הר בכיוון של CHEN (דרקון) בשנת הכלב (XU), יאבד בעליו כסף רב. (מי יושפע מזה? הבן הבכור או הקטן במשפחה?) 

הגרנד מסטר, יאפ שן הי, סיפר, בקורס המתקדם שהעביר בגרמניה, כיצד הסביבה פגעה בבנו של המיליונר הגדול בקואלה למפור. גשר שנבנה ליד קבר סבתו השפיע לרעה על גורל הבנים הבכורים במשפחה. אחיו איבד בן בכור ובנו, רופא שחי בסינגפור הלך לעולמו תוך שבוע, בריא לחלוטין. השקעה כספית בשיפוץ האזור עצרה שרשרת גורלית זו. סיפורים יש למסטרים בלי סוף כדי להראות למה באמת הדרקון זו חיה מבורכת ואיזה מידע היא מביאה לאנשי האדמה. 

מה נדרש? 

המתכון להצלחה- תנאי סביבה טובים ונוסחה טובה. הפנג שואי מאפשר שני דברים: 
1.כלים להעריך את הסביבה- כלים פיזיים. 
2. נוסחה רלבנטית להעריך את הסביבה ,לפתח הבנה לכוחות הסביבה ולשרת מטרה מסוימת. 

היכן שיש הרים יש גם מים 

תתפלאו לראות שגם בעיר יש הרים אם מחפשים אותם. צריך להתחיל להסתכל על מים. במקום שיש הרים תמיד יש גם מים. חוק טבע. 
צ'י ההרים הולך מדרקון ההרים לעורקי ההרים ומשם לאדמה. כשהצ'י זורם קל לרוח לפזרו כשהאזור "מחבק" (EMBRACE) הצ'י לא מתפזר בקלות. היכן הצ'י עוצר? כאשר יש תיחום של מים .מקור לידתם של מים הוא הרים. גבר יכול ללדת? יאנג לא מייצר צ'י אך יכול לדאוג לצ'י. כדי לייצר צ'י של שפע צריך יין שיאגור את הצ'י במקום מסוים. יין ויאנג זו הנוסחה להרמוניה בכל תחומי חיינו. 
מה דעתכם, אפשר להתחיל עם הנגב או כבר בגליל ? ימים יגידו.