בית ישן, בית חדש

old-home-new-home-comparisonמה בין בתים ישנים לבתים חדשים? מעבר למה שרואים ויודעים, בעיני יועץ פנג שואי דברים נראים אחרת. כמה מילים מקצועיות על התנסות אישית.  
בית זה בית !  אך מחקירה ויעוץ של בתים רבים דרך עיני פנג שואי שמתי לב, במקרים רבים, לדפוס החוזר על עצמו המבחין בין בתים ישנים לחדשים. 

בתים חדשים מציעים אנרגיה חדשה ורעננה, לידה של משהו חדש ומרגש שטרם התנסו בו. יועץ פנג שואי הנוהג לשאול על  חיי הדיירים הקודמים חווה בעצמו התנסות חדשה.

בעוד בתים ישנים ספוגים בקירות וברהיטים בדפוסי התנהגות ודפוסי חשיבה שהותירו מבלי משים הדיירים הקודמים. לשאלה כיצד חוו הדירים הקודמים את הבית יש השפעה מסוימת ,לפחות בהתחלה,  אך לא שלמה על בני הבית הבאים עם מטען אישי.

מה יותר טוב?  זה מה שזה!

בתים ישנים וככל שהם ישנים אפילו יותר  בדרך כלל נהנים מתכנון פנימי מרווח וייחודי יותר.

בתים חדשים רבים בעיקר בבניינים הדומים זה לזה יותר ויותר, החדרים קטנים יותר, מחושבים ומתוכננים על פי שקולים של עלות וכדאיות.

בבתים החדשים, בדרך כלל מבלי משים גם העיצוב הפנימי חוזר על עצמו אם מתוך דפוס קבלני ידוע גישה לאותם חנויות וחוברות עיצוב או בשל אותם המלצות, הדמיות ותמונות  הפזורות ברשת בחינם לכל דורש.  

לא רק בבתים החדשים אלא גם בעולם המשתנה  הדברים המיוחדים הנרכשים אצל מיטב המעצבים מהר יותר מאי פעם מועתקים ולא ניתן להבחין בין המקור להעתק וכך יוצא שזה מרגיש לאנשים שונה אבל לא ממש נראה כך.

זה טוב או רע? זה מה שזה.

מהתנסות אישית וביקור בבתים רבים  מצאתי שבתים ישנים ובתים חדשים גם נהנים מאפיוני די. אן. אי שונים.  

בתים ישנים מאפשרים  יציבות רבה יותר או שינויים מעודנים יותר ,באופן יחסי,  בחיי הדיירים.  זה ניכר במיקום של הבית  על השטח ובמערך הכוכבים הנוכח בבתים שנבנו לפני שנת  2004.

כל הכוכבים נוכחים בכל הבתים אך יש כוכבים הזוכים לאינטנסיביות רבה יותר בעידנים השונים. כמובן שיש משמעות לתכנון הפנימי, לתנאי הטופוגרפיה ולפרטים נוספים רבים היוצרים את הפאזל הזה שנקרא בית  ובכל זאת 

אני נוכחת שוב ושוב באתגרים שהמערך האנרגטי של הבתים החדשים  מביא בעיקר לאנשים המבקשים ללכת בתלם, להרגיש ביטחון ושלווה ולשמור על הישן. באופן מפליא ניכר שגם הבתים החדשים יותר מאי פעם מזמינים אנשים להתעורר למציאות חדשה ומשתנה.

שוב ושוב כשאני מתבקשת לבחור בית טוב מבין מספר בתים חדשים אני לא מוצאת בנקל בית שזרימת האנרגיה בו פתוחה, חופשית  או יציבה.

נדרשת סבלנות רבה יותר למצוא בית חדש עם דפוסים יציבים. בדפוסים יציבים אני גם מתכוונת למציאת בית שהחזית שלו ברורה והנוסחאות תואמות.

ביקור אחרון בדירה בבניין באזור הצפון. 
עוד בניין רב קומות חדש המזכיר בית מלון  גדול עם חדרים רבים שאפשר ללכת בו לאיבוד. זוויות חדות המאיצות את האנרגיה בפינות רבות בבית ובצורת המרפסות, פחות מאלה ניתן למצוא בבתים ישנים. 
נשאל את כרישי הנדל'ן, מתכנני הערים ואת הקבלנים להיכן נעלמה החמימות והאינטימיות ששרתה בבתים הישנים?

כוכב מים 3 בדלת כניסה וכוכב הר 3 בחדר שינה מזמינים שינויים מהירים ומבני הבית להתקדם כדי למנוע בעיות תקשורת. אין פלא שבני הבית מבקשים בבית הזה  זוגיות יציבה. בחדר שינה אחר צירוף 5 (הר) 2 מים מזמין את מי שישן בחדר לקבלת החלטות של קיסר (כוכב 5) דינאמי וטרנספורמטיבי  אפילו יותר בחייו.  בחדר הנוסף צירוף 2 (הר) 5 מים מעורר דואליות שאינה נוחה בדרך כלל למרבית האנשים המוצאים את עצמם מודאגים מהעתיד, מתקשים למצוא מנוחה בכאן ובעכשיו. נשאל מה עדיף? מה חשוב?  מה נוכח?   כוכב 7 מככב באזורים השונים של הבית מציע לבני הבית תפיסה מרדנית וייחודית.  צרוף 88 נמצא בבתים רבים בעידן 8 מחזק את חוסר היציבות. בבית הזה כוכב הר 8 המחזק יחסים הרמוניים יציבים ואיכות חיים יצא לטייל דרך חלון המרפסת הגדולה והמוארת.

אין בית טוב או רע! יש אנשים עם תפיסות שונות המתגוררים בבתים עם אנרגיות מגוונות המהדהדות לשדה האנרגטי שלהם. 

בית חדש יציע תמיכה למי שמוכן לאמץ תפיסות חדשות ושוב עליות ומורדות למי שיאחז בתפיסות הישנות.  

בית ישן יזמין באופן מטאפורי את האנשים שיבחרו להוציא את אנגליה מהאיחוד האירופאי. 
הבית יציע נוחות אך לא דחיפה שתתבקש להגיע מהדיירים עם תפיסה חדשה.

בחרתם בית חדש או בית ישן? עם הבית, דרך הבית או מעבר לבית. תלוי בכם.

איך הסינים אמרו? אדם, אדמה ושמים. זה אתה, הבית והבחירה לאחד ביניהם.