בין רצון לחוויה- כך תגשימו את עצמיכם

מה הסוד הגדול של חכמת המטאפיזיקה הסינית, האם זה משהו שעלינו לחפש שנים או שהתשובה נמצאת למול עינינו ואנחנו רק צריכים לדעת להסתכל אל המקום הנכון? שרונה פומס מסבירה כיצד נוכל להבין בין מה שנרצה להגשים לבין מה שנרצה להיות
שרונה פומס פורסם ב"אתר של ידיעות אחרונות" : 14.07.19 , 10:14

הסינים, כך סיפרנו בכתבה הקודמת, עסקו בפרדוקס ההכרחי של מה שנראה ולא נראה – מה שאנחנו רוצים ומחפשים בחוץ לבין מה שמתגלה וכבר נמצא כאן. כוחה של הדואליות, היין והינג, רלבנטית לחיי היום יום שלנו בכל תחום, למעשה.

ספר הדאו של לאו צ'ה הוא הבסיס לחוכמת המטאפיזיקה הסינית, והוא מקנה חשיבות גדולה למה שאינו נראה לעין – מה שאנחנו חווים כמסתורין, שעה שהוא בעצמו פורש ותורגם באינספור פילטרים וגרסאות שבקשו להבין מה מסתתר מאחורי הסוד הגדול של הדאו.

כתבות נוספות על פנג שואי וחכמת המטאפיזיקה הסינית

בסופו של הדבר כשנחשפים לסוד הגדול, מגלים שלא היה באמת שום סוד מעבר להמלצה של הסינים הקדמונים – ללכת עם הלב. המעשה הזה של ללכת עם הלב היא התעלומה הגדולה ביותר בעולם האנושי, שאמנם יודע במה מדובר, אך לא יודע כיצד באמת עושים זאת מסיבה פשוטה – התודעה של האנשים לא הייתה בשלה להיפתח לזה כמו עכשיו. אם כך, כיצד נוכל להבחין בין מה שנרצה להגשים לבין מה שנרצה להיות או לחוות? על כך, בסרטון. צפו: