אסטרולוגיית פנג שואי

76127-a_66תורת הפנג שואי כוללת בתוכה שיטות ניבוי, ביניהם שיטת "הכוכבים המעופפים". מה היא אותה שיטה ומה היא מספרת על העידן שהסתיים וזה שאנו חיים בו עתה? בואו לבחון מקרוב

יסודותיה של תורת הפנג שואי מבוססים על עקרונות הפילוסופיה הדאואיסטית. לפי תפיסת הפילוסופיה הדאואיסטית, עולם התופעות והיקום נמצאים בתהליך מתמיד ואינסופי של השתנות ותנועה: השמש העולה וזורחת, שוקעת לאיטה ושבה ונולדת מחדש ביום המחרת; הפעוט הנולד גדל והופך לילד, לנער, למתבגר, לאדם מבוגר ולקשיש מזדקן. היקום נע וסובב ובני האדם אף הם עוברים שינויים ותהליכים בתקופות חייהם – תהליכי צמיחה, תהליכי בשלות וגם דעיכה. תהליכים אלה, החוזרים ונשנים ללא הפסקה במחזוריות אינסופית, יוצרים אפשרות לנבא את העתיד להתרחש.

על פי שיטת הניבוי הידועה של הפנג שואי "הכוכבים המעופפים", המבססת את ניבוייה על נוסחאות במתמטיקה ועל קווים מגנטים של המצפן, אנרגיית החיים המכונה "הצ'י" עוברת שינויים בערך כל 20 שנה – תקופה הנקראת "עידן". השינויים של הצ'י הבלתי נראת משפיעים על האנושות – על תפיסות עולם, על מגמות האופנה וגם על מבנים.

המידע העוסק באנרגיית הצ'י, בתנודות המזל ובאיכויות המשתנות מקורו ב"ספר התמורות" או בשמו האחר ב"יי- ג'ינג" וגם בטריאגרמות של "הלו שו". תקופת העידן מתייחסת לזמן משוער בלבד, שכן הצ'י לרוב מתחיל להשפיע בטרם הסתיימה התקופה הקודמת, הוא מתעצם ומגיע לשיאו בתקופת העידן שלו ואז הולך ונחלש בתחילת העידן החדש עד להתפוגגותו המוחלטת.

מה התרחש בתקופות הקודמות ומה עתיד לקרות? 
 

העידן הקודם

העידן הקודם החל בשנת 1984 והסתיים בשנת 2003 והוא מיוצג בפנג שואי על-ידי הטראגרמה של דואי ועל-ידי ין מתכת 
 __ __
_____
_____

בטראגרמה של דואי ישנם שלושה קווים – שניים שלמים וקו עליון אחד שבור. את העידן הקודם מייצגת דמות מטפורית ששמה דואי. דואי היא אישה צעירה ונהנתנית, היא דברנית מאוד, תקשורתית, נוטה לשטחיות וחסרת אחריות לחלוטין. העידן שקדם לעידן של דואי היה עדין גברי. העידן הגברי התאפיין בחוקים ובכללים נוקשים, בהערצת הכוח והמלחמה, באומץ הלב, בעוצמה, בשליטה ואף בדיקטטורה. בעידן של דואי התרכזה תשומת הלב בנשים. הדוגמאות לכך רבות: נשים בתקופה זו זכו בשוויון וחופש שלא הכירו קודם; שחקניות, זמרות, נשות תקשורת ונשים אחרות זכו לפרסום ולחשיפה גדולה. תקופה זו אף התאפיינה בחיפוש מתמיד אחר גירויים, בניסיון להשיג שמחת חיים, בהסתפקות בנאות קצרות טווח ובהנאות של רגע, ובהתעוררות חברתית. דואי היא כמו תמונת טבע ססגונית. בתמונה נראה אגם כחול אליו מגיעים כדי ליהנות, להיפגש עם חברים ולהירגע. דואי היא באותה מידה סמל לחוסר יציבות, לחופש ולשחרור מיני. המתירנות המינית של עידנה של דואי מצאה את ביטוייה בצורות שונות וחלקן פחות חיוביות: התמוטטות ערכי המשפחה והמסורת, זוגיות אלטרנטיבית והומוסקסואליות, התרחבות תופעת הגירושין, התפרצות נגיף האיידס, פדופיליות ועוד רעות חולות. עוד מייצגת דואי מגמה של מהפכנות וחדשנות, חשיבה אלטרנטיבית, חשיפה לעולם רוחני חדש ולתופעת הניו אייג. היום ניתן למצוא כמעט בכל אחת מחנויות הספרים, ספרים בנושא הילד הפנימי שבאדם וחווית העידן החדש. דואי אף מסמלת את הדיבור, הפה והתקשורת. יכולת הדיבור קשורה בקשר ישיר להמצאות הרבות של העידן הקודם, להתפתחות המואצת של הטכנולוגיה, לתעשיית ההיי-טק הפורחת, לרשת האינטרנט ולטלפון הסלולארי. ה"פה" הדברן של דואי מוצא את ביטויו אף בכמות אינסופית של ירחונים לנשים או שבועונים פופולאריים העוסקים ברכילות, בתככנות, בויכוחים ובבעיות משפטיות.
אך האגם בתמונה של דואי לעולם אינו נפגש עם הים. העדר המפגש מעיד על חוסר שלמות, על חוסר סיפוק, על שקיעה באשליות, על חוסר יציבות, על העדר עומק ושטחיות, על הסתפקות בפרטים הקטנים וחוסר יכולת לראות את השלם.
העדין של דואי משלב בין אספקטים חיוביים של פריחה טכנולוגית, שמחה, הנאות וחופש ובין אספקטים שליליים של שטחיות, חוסר אחריות וריקנות פנימית.

העידן הנוכחי

העידן הנוכחי החל בשנת 2004 ויימשך עד שנת 2023 והוא מיוצג בפנג שואי על-ידי הטראגרמה של קן ועל-ידי ינג אדמה 
_____
__ __
__ __

הטראגרמה של קן בנויה משלושה קווים – שניים שבורים וקו אחד עליון שלם. העידן החדש מייצג יציאה מפנים לחוץ והוא קשור לערכיות, למלאות ולשלמות. זוהי טראגרמה גברית המשתמשת במטפורה של קן הבן הצעיר. קן הצעיר אינו צריך למלא את עולמו הפנימי, שכן הוא כבר שופע ומלא ביושר פנימי, ברוחניות, בתבונה ובידיעת הנסתר. קן הוא מתבודד ונבדל מכל האחרים. בתמונה של קן נראה נזיר היושב בתנוחת מדיטציה בפסגת ההר. הוא שרוי במקום שקט וגבוה ויכול לראות הכול מלמעלה – הוא רואה את הדברים החשובים באמת מתוך שלווה אמיתית. התמונה של קן מייצגת את התקופה לפי ה"יי ג'ינג" בה חיו אנשים ופעלו בשקט פנימי. קן ניחן בניסיון, ברגישות, בעומק ובחוכמה. הוא יכול לראות את העולם מעבר לאשליות , לפיתויים הרבים, לעוולות ולהנאות השטחיות. הוא חותר לשיבה אל העולם המציאותי. 

הטראגרמה של קן מייצגת הר דומם ושליו, ושפע שמקורו באוצרות הטמונים בלב האדמה במשך שנים ארוכות. משמעות הטראגרמה היא שיקול דעת, איטיות, קבלת החלטות חשובות לאחר בחינה מדוקדקת, מוכנות לפעולה, מעשיות, מסירות ועבודה קשה, יציבות רבה ויכולת לקבל את הקיום כפי שהוא.
בניגוד לשטחיות ולחלקיות של העידן הקודם, בעידן זה ישנה מחויבות עמוקה ופעילות שמטרתה לקדם שפע ויציבות לאורך זמן. בניגוד לעידן של דואי שהתרכז בידע במובנו השטחי, עידן זה מתייחס אף למידע עתיק, לראייה כוללת, לחוכמה שמקורה עתיק ולעומק רוחני. 
האספקטים החיוביים בעידן של קן קשורים בחתירה לאותנטיות, ליציבות, לשלמות ולרצינות. העידן של קן מייצג מחויבות ארוכת טווח. האספקט השלילי של עידן זה קשור בעקשנות, באיטיות גדולה מדי, העדר גמישות וסטגנציה.

התפתחויות שהחלו בתקופה זו מכשירות את הקרקע לשינויים נוספים שיחלו בשנים 2008-2009 ויגיעו אל שיאם בשנת 2014. שינויים אלו יחלשו בשנת 2024 וידעכו בשנת 2029. 
בעידן זה תהיה הפחתה ניכרת בשחיתויות ובזיוף של אנשי שררה, פוליטיקאים ומנהלים. עידן זה מייצג מלחמה נגד דיקטטורות, נגד אכזריות ושחיתות, וחתירה לשלטון ומוקדי כוח המבוססים על כנות, על צדק, על חוכמה ועל חמלה.
את מקום המתירנות המינית תתפוסנה האינטימיות והמחויבות עמוקה. כל התחייבות הדדית תהיה מבוססת על שיקול דעת. השונה והחריג מהעידן הקודם יהפוך לאהוב ולאהוד ותהיה הקשבה לצרכיו של האינדיבידואל. 
העידן של קן יעוררו את הגברים להתחיל ולחקור את עולמם הרגשי, לוותר על כוח ועל גישה לוחמנית, לחפש חופש ולאמץ עולם רוחני אלטרנטיבי. בעולם לא ישלטו עוד אנשים בעלי הון וכוח אלא אנשים חכמים שידעו להשתמש בחוכמתם ובעולמם הרוחני כדי לקדם את העולם. 
רבים מהיועצים של הפנג שואי סבורים, כי עידן זה הוא עידן של אדריכלות, בנייה, ושגשוג ממושכים.
השטחיות, האשליות, הנאות הרגעיות יומרו בהתבוננות ובחיפוש העומק.
יהיה ניסיון אמיתי לשפר את איכות החיים, לחזור אל חיק הטבע, לאמץ מדיניות של מיחזור ולאכול אוכל בריא. תורת הפנג שואי תתעורר אנשים לעצב את ביתם בצורה הרמונית שתישמר לאורך זמן.

הטרנספורמציה בעידן של קן תוביל להארה, לבשלות ולחוכמה עמוקה ופנימית שבסופם תתעורר שמחת חיים אמיתית.