אסטרולוגיה סינית לבריאות

85742-עץקסמה של האסטרולוגיה הסינית  אינו רק בניבוי אלא גם  באבחון בעיות בריאות שרופאים לא תמיד מצליחים לגלות…

האסטרולוגיה הסינית ("ארבעת עמודי הגורל") ריגשה  אותי מאז נחשפתי אליה וממשיכה לעשות זאת לאורך השנים עם כל חקירה וניתוח בזכות יכולתה לחשוף בבהירות הגיונית את הטבע האנושי. השיטה לא רק חושפת אפיונים של אנשים, מציעה להם כיוון תעסוקתי, מציגה נישואים או מערכות יחסים וכד' אלא גם בעלת יכולת מרתקת באבחון בעיות בריאות . מידע חשוב זה מאפשר להיערך לכל בעיה מבעוד מועד ולהציע שיטות טיפול וריפוי יעילות.

האסטרולוגיה הסינית, בפשטותה, מיוצגת בחמשת האלמנטים (אש,עץ אדמה, מתכת ומים). האלמנטים הללו מייצגים סדר בסיסי המתנהל ביקום על פיו ניתן לנבא, והם מתגלים בתאריך לידתו של אדם דרך ארבע עמודות: חודש, יום, שנה ושעה. אותם חמשת אלמנטים מייצגים באופן כללי גם אברים בגוף:

יסוד העץ: כבד
יסוד המתכת- ריאות
יסוד המים-כליות
יסוד האש- לב
יסוד האדמה- קיבה

כאשר אדם הסובל מלחץ דם גבוה מבקר רופא מערבי הוא מקבל כדורים להורדת לחץ דם. אם אדם זה יבקר רופא סיני יש להניח שהוא  ייתן לו תרופה שתחזק את הכליות. תשאלו מה הקשר בין לחץ דם גבוה לכליות? מבחינה לוגית על פי חמשת האלמנטים כיוון שהאש קשורה ללב ולכלי הדם, אם אדם מאוזן המים ישמרו על האש בשליטה. אך אם האש יוצאת משליטה אחת הסיבות לכך יכולה להיות כיוון שהמים חלשים מדי מכדי לרסן את האש. לכן חיזוק הכליות יאפשרו ללחץ דם לרדת ולגוף להיות מאוזן.

דוגמא טובה לכך ניתן לראות במפה האסטרולוגית של אריק לביא, אחד מזמריה הגדולים של ישראל.

 תאריך לידה 9.3.27

שנה

חודש

יום

שעה

ין אש

ארנבת

ין מים

ארנבת

ינג מים

נמר

?

אין שעה העשויה לתת מידע רב נוסף

ין עץ

ין עץ

ינג עץ

ינג אש

ינג אדמה

 

 עמודות המזל

0-9  שנים

10-19

20-29

30-39

40-49

50-59

60-69

70-79

ינג מים

נמר

ין מתכת

שור

ינג מתכת

חולדה

ין אדמה

חזיר

ינג אדמה

כלב

ין אש

תרנגול

ינג אש

קוף

ין עץ

כבשה

 

אריק לביא הוא  ינג מים שנולד באביב. המים חלשים באביב. האביב מחזק את יסודות האש והאש במפה שלו. יסוד העץ מתחזק גם במשולש החיות: נמר ושתי ארנבות. חיות אלו מייצגות את יסוד העץ במיטבו. שילוב זה מראה על אדם רגיש בעל אומץ לב, תום ילדי ,חום, אופטימיות וחוש הומור.  העץ אף מראה על יצירתיות ענקית וצורך בהחצנתה. המים החלשים כבר במפה חוששים מיסוד האדמה והאש. בעשורים הראשונים של חייו (מגיל 19 ומעלה) נהנה אריק לביא ממים חזקים המבקרים בצורה הרמונית  את יסוד האש ומאפשרים לו להוציא מעצמו את המיטב . גיל 70 על פי המפה הוא זמן להאט את קצב העבודה ולעשות ככל האפשר כדי לחזק את הכליות. הכבשה בעשור יוצרת משולש עם הארנבות במפתו ומחזקת את האש. האדמה בכבשה מחלישה את המים אף יותר. ככל שהמים נחלשים האש עושה ככל העולה על רוחה ומחלישה את הלב.

85739-img2ב29.6.2004 בשעה 14:00 אריק לביא נפטר .
חודש הפטירה הוא חודש של סוס (אש) הנמצא באינטראקציה בעייתית עם שתי הארנבות (עץ)  שיש לאריק במפה ועם הארנבת ביום מותו. העצים מחזקים את האש ביחסים של הרס ומצביעים על סכנה.  המפה האסטרולוגית מאבדת מיציבותה כאשר יסוד העץ והאש מתקיפים ופורצים בעוצמה. המתכת בקוף השומרת על המים עסוקה אף היא  "במלחמה" עם הנמר. השעה היא שעה של כבשה המלבה את האש ומאדה את שאריות המים. המים חלשים מכדי לשמור על התלקחות האש המיוצגת בלב. כאשר כל הנתונים הללו התלכדו יחד אריק מת ממחלת לב קשה.  

יום מותו של אריק לביא 29.6.2004 14:00

שנה

חודש

יום

שעה

ינג עץ

קוף

ינג מתכת

סוס

ין אדמה

ארנבת

?

ינג מתכת

ינג מים

ינג אדמה

ין אש

ין אדמה

ין עץ

 

 ייחודה של האסטרולוגיה הסינית הוא ביכולתה לאבחן בעיות בריאות ובכך לסייע בנתינת טיפול יעיל בזמן נכון. במזרח נהוג לאבחן ולנבא מתי מומלץ לצאת לפנסיה ,זמן בו בעל המפה מתחיל לצאת מאיזון ומוטב כי ישמור על בריאותו. 

 להלן מפה של בעל של בוגרת בית הספר (שם בדוי ענת) בעלה (שם בדוי משה) מנהל בחברת היי טק.

נולד ב9.9.45 בשעה 21:00

שנה

חודש

יום

שעה

יין עץ

תרנגול

ין עץ

תרנגול

ין מתכת

נחש

ין אדמה

חזיר

יין מתכת

יין מתכת

ינג אש

ינג אדמה

ינג מתכת

ינג מים

ינג עץ

 היסוד המאזן את המפה הוא יין עץ.כאשר יסוד זה ייפגע על ידי יין מתכת (תרנגול)  בעיית בריאות תהייה קשורה ליסוד העץ.  יסוד העץ כאמור מייצג את הכבד. הכבד מתפקידו לנקות ולייצר תאי דם רעננים. אם הכבד אינו מתפקד כהלכה, הדם מזדהם ומרעיל  את הגוף. אבחון מוקדם  מאפשר לגוף להיערך מבעוד מועד ולהתחזק. רופא סיני עשוי להציע צמחים המנקים את הכבד ומחזקים אותו. העוסקים בתזונה ימליצו לו להמנע ככל האפשר מאכילת בשר, אוכל מטוגן ומשתיית אלכוהול המזהמים אף יותר את הכבד וכד'.

 בעיות בריאות פרצו בשנת 2005 שנה של יין עץ תרנגול. באותה שנה בעל המפה הוחש לבית חולים. הרופאים שאבחנו בעיה עם הלב עשו לו צנתור אך מצבו של החולה הוחמר. אשתו, על פי המפה האסטרולוגית שלו ,אבחנה שאין בעיה עם הלב (אש) אלא עם הכבד (עץ) הנפגע מכל הכוונים על ידי התרנגול (יין מתכת) בשנה, בעשור, ובמפה עצמה. ענת  ביקשה מבית החולים שיבדקו את הכבד. בבית החולים סרבו בתוקף ואמרו שהבעיה אינה קשורה לכבד. לאחר אשפוז נוסף בשל בעיות נשימה ,לחצים בחזה, בעיות עיניים (עץ) שהחמירו נעתר  הרופא הראשי לבדוק את הכבד. לאחר שעבר החולה בדיקת ביופסיה לכבד אבחנו את מה שענת  כבר ראתה במפה- שחמת הכבד. הכבד אובחן במצב קשה ולו אבחנו קודם החולה, יש להניח, היה זוכה לטיפול יעיל יותר.

בימים בהם אנו אמורים לקחת אחריות ולא לסמוך רק על דברי הרופאים מציעים הסינים כלים פשוטים באבחון וריפוי על פי חמשת האלמנטים. האם גם אתם יודעים מתי מומלץ  לכם לנוח או לצאת לפנסיה?