אסטרולוגיה סינית ומשלימים אנרגטים

76295-משלימים כתבההקשרים בין בני זוג מתוך האסטרולוגיה הסינית  
כתבה: דפנה עטיה

האנרגיה הגברית

שנה

חודש

יום

שעה

יין אש

נחש

יין אש

כבשה

ינג מתכת

סוס

לא ידועה

ינג אש

 

ינג אדמה

 

ינג מתכת

יין אדמה

יין אש

יין מתכת

יין אש

יין אדמה

 

האנרגיה הנקבית

שנה

חודש

יום

שעה

ינג מתכת

 

קוף

יין מתכת

 

נחש

ינג מים

 

נמר

ינג אדמה

 

קוף

ינג מתכת

 

ינג מים

 

ינג אדמה

ינג אש

 

ינג אדמה

ינג מתכת

יאנג עץ

 

יאנג אש

ינג אדמה

 ינג מתכת

 

ינג מים

ינג אדמה

לכל אדם יש בן/בת זוג אנרגטי/ת על כדור הארץ, בבראשית פרק א' כתוב :

"ויברא ה' את האדם בצלמו, בצלם ה' ברא אותו, זכר ונקבה ברא אותם" כלומר – האדם השלם בנוי מאנרגיה של זכר ושל נקבה. משום שמדובר באותה האנרגיה המפוצלת בשני גופים, הקשר בין שניהם הוא גורלי וקריטי. לזכר – האנרגיה המשלימה תהיה של נקבה, לאישה – אנרגיה של גבר. הקשר בין האנרגיות בא לידי ביטוי במישור הבריאותי בעיקר –  בכאבים, מחלות, רגשות קשים וכד'. למשל, כאשר אדם יפגע בתאונה, המשלימה האנרגטית שלו עלולה לחוש לפתע בכאבים במקום הפציעה, ללא כל סיבה ברורה . . .

או לחילופין אם יחיה האחד חיים בריאים (תזונה, ספורט, מחשבות חיוביות וכד') גם המשלים יהנה מזה.

האסטרולוגיה הסינית נותנת לנו מפה אנרגטית מפורטת על ההרכב האנרגטי של האדם, המטען האנרגטי שאיתו נולד, תקופות בחיים, אתגרים, יעוד, חוזקות וחולשות ועוד.

כיועצת פנג שואי ומטפלת בביורגונומי, רציתי לבדוק את הקשר הזה ולראות איך קשר זה בא לידי ביטוי באסטרולוגיה הסינית, אם בכלל . .  .

בבדיקת המפות כל אחת בפני עצמה – ניתן לראות שלכל אחד יש את ההתנהלות שלו, הגורל שלו, הדרך שלו בחיים ואת המזל שלו.  אין בכוונתי לנתח את המפות אלא לבחון  את  הקשר בין שתי המפות :

  1. נסתכל בעמודת היום  day master  – 
    בגזעים (בשורה העליונה) – היא מים ינג והוא מתכת ינג. מתכת מזינה את המים. בענפים (בשורה השנייה) – היא נמר והוא סוס, בין שתי חיות אלו מתקיימת הרמוניה. כן, 2 החיות יוצרות קומבינציות, שמחזקות את הקשר הזוגי, מחד, ומקשה על פרידה מאידך.
  1. יש קומבינציה בין הגזעים (השורה העליונה) – מים ינג שלה עם אש יין שלו (בשתי עמודות) דבר המחזק את הקשר בינהם – קשר משמים (קשר קארמתי).
  2. יסוד שימושי – לכל אחד יש יסוד שימושי, שכשהוא מקבל אותו הוא מרגיש טוב יותר, מחוזק, ואם הוא נמצא אצל בן הזוג, זה מראה על קשר טוב ומספק בין שני הצדדים. הוא מזין אותה ביסוד השימושי שלה אש והיא מזינה אותו ביסוד השימושי שלה מתכת.

המפה שלו יותר יינית, ושלה יותר ינגית, המפה שלו יותר קלילה, שלה מראה גישה רצינית ורציונלית לחיים.

לשניהם במפה רואים אתגרים בזוגיות, נושא הזוגיות הוא נושא ששניהם צריכים לטפח אותו, להשקיע בו, וללמוד ממנו.

נחזור לבדיקת הקשר האנרגטי –

עיקר הקשר בין משלימים אנרגטיים, כאמור,  הוא בהשפעה ריגשית  ובעיקר פיזית . חוויות אלו הן לא מולדות, הן תוצאתיות,  דרך חשיבה ודרך חיים הם דברים שבשליטתנו, כלומר – אדם שלא מקשיב למה שקורה לו בחייו, לא מקשיב לעצמו ולרצון הנשמה שלו, התוצאה בטווח הארוך יותר תתבטא בגוף, בצורת מחלות וקשיים בתחומי החיים השונים, ולהיפך, אדם מודע, יחיה טוב יותר.

 כלומר –הקשר האנרגטי בין המשלימים בא לידי ביטוי במעשים במחשבות ובדרך החיים שלהם

ואילו באסטרולוגיה הסינית – המפות האסטרולוגיות מציגות נתונים בסיסיים ומכילים את הפוטנציאל הגלום בכל אחד מהם (לטוב ולרע),מימוש הפוטנציאל ובחירת הדרך תלויה באדם עצמו, מה שניתן לראות במפות אלו זה את התכונות של האדם – איזה תכונות כדאי לאמץ ולחזק ובאיזה תכונות מומלץ "לטפל", לשנות ולתעל את האנרגיות לצד החיובי ביותר, ניתן לראות את הייעוד שלנו וכו'.

מחלות, רגשות קשים וכדומה הם תוצאות של דרך חשיבה והתנהלותו של האדם, שכמובן תלויה גם בו  כלומר – האסטרולוגיה הסינית מציגה לנו את הפוטנציאל הגלום בנו ובחיינו.

בנוסף על מה שנקבע לנו על פי המפות דרך ההתנהלות בחיים, החשיבה והלימוד הרוחני והעלאת רמת המודעות שלהם היא זו, שבסופו של דבר תכריע לגבי רגשות, קיומן של מחלות וכד'.

הקשר שראינו בין מפות אלו, מבחינת האסטרולוגיה הסינית, הוא קשר הנמצא לעיתים במפות של בני זוג, שאינם משלימים אנרגטיים,כלומר – הזוגיות ביניהם היא זוגיות משמים, שלא קשורה בהכרח להיותם משלימים אנרגטיים.

דרך נוספת להסתכלות – שתי האנרגיות מרכיבות שלם אחד, אלה שני חלקים משלימים  של אותו שלם וניתן לראות השלמה – המפה שלו יותר יינית ושלה יותר ינגית, הוא יותר קליל, היא יותר רצינית, וכן, השיעור של שניהם הוא בזוגיות.

נושא זה נחקר ויושם על מספר מפות והראה נתונים דומים  עם זאת, אין בזה די כדי להסיק מסקנות חד משמעותיות

הפוטנציאל גלום בכל אחד מאיתנו ומוגש לנו באהבה, מה נעשה איתו, איך נתנהל, מה נאמץ וממה נשתחרר, זה כבר תלוי בנו. נתנהל כבובה על חוט, ללא שליטה על חיינו, נגרר, חלילה לקשיים, שיובילו למחלות, כך לא רק אנחנו נסבול (חלילה) אלא גם המשלים האנרגטי שלנו.

נתנהל נכון ובאהבה – נרגיש טוב. וכך גם המשלים האנרגטי שלנו.

 אסיים בברכת בריאות שלמה ומימוש הפוטנציאל – לנו ולמשלים שלנו.

הכותבת הנה יועצת פנג שואי בכירה מטעם  בה'ס לפנג שואי-שרונה פומס    attiada@zahav.net.il     054-2479023