איך בפנג שואי בית מחפש שטח

vacant-land-x

או איך מתכננים מיקום מטיב לבית לאחר בחינת האופציות האפשרויות בשטח הפתוח לרווחה עבור משפחה המבקשת להקים בו את בית חלומותיה. אנשים מזמינים יעוץ פנג שואי  פעמים רבות לאחר ששקלו ושקלו ושקלו והדירו שינה מעיניהם עם או בלי האדריכל/ית היכן למקם את הבית על השטח.
חשוב לומר שהשיקולים שלהם אחרים או שונים  משיקולי פנג שואי.

חלק משיקולי פנג שואי הנראים לעין נתפסים בדרך כלל  כהגיוניים גם למי שאין לו מושג בנושא וחלק מהשיקולים שאינם  נראים לעין מבוססים על נוסחאות וחישובים למדידת אנרגיה.

להלן מידע כללי שייתן גישה לשילוב של יעוץ פנג שואי בהקמה של בית על שטח:

 • יועץ פנג שואי יבוא עם המצפן ימדוד ויסתכל על השטח, על התוכנית ועל מפות לידה של אנשים ויבקש ליצור אינטגרציה עם הכל.
 • השיקול החשוב והעיקרי שיעמוד מאחורי מיקום הבית – איכות וזרימת האנרגיה או הצ'י מבחוץ ומבפנים. שיקול זה מביא את הפאן הניטרלי של היועץ לתהליך של יעוץ.
 • לא ניתן להשפיע או לשנות את הסביבה לכן מוטב יהיה ככל האפשר לשלב את מיקום הבית בהתאמה לסביבה כדי שבית ייהנה באופן טבעי וזמין משפע של צ'י (אנרגיה) או הזדמנויות המגיעות מחוץ אל הבית. ניתן לקרוא לזה מיקום הבית עם כמה שפחות התנגדות או כמה שיותר תמיכה מהסביבה.
 • לאחרונה הוזמנתי למקם בית בשטח של קיבוץ. על השטח יושב בית מימי הקמת הקיבוץ לפני פינוי שלא מתקשר עם שאר הבתים הסמוכים אליו. הבתים מוקמו על השטח ללא תכנון עתידי הרמוני.
 • בית יוכל ליהנות מהייחוד שלו בתכנון ועיצוב בהשראת האדריכל אך יעוץ פנג שואי יבקש למקם את הבית בהתאמה לשאר המבנים. המבנים בסביבה של כל בית מווסתים את זרימת הצי. בית בסביבה יכול, למשל,  להוות יתרון כמקום אחסון טוב לאנרגיה של בית. בית הנהנה מאנרגיה מכוילת  יביא תמיכה בבריאות וביחסים הרמוניים.
 • אותו שטח נתון נהנה מכביש  מצד אחד, הגבהה של שטח מצד שני מול ירידה גדולה בצדו השלישי.  חופש גדול מידי במיקום של בית על השטח או שטח שיש לו אפשרויות רבות מידי דורש בדיקה מקצועית מעמיקה כדי למצוא את האופציה הטובה ביותר.

יקל למקם בית על שטח מסומן ומוגדר בעיקר כי האופציות מוגבלות יותר.

 

שטח

 

 

בתמונה- כך נראה השטח פתוח לכל האפשרויות 

 • הגבהה של שטח בדרך כלל מועדפת כעורף של בית. לכן האופציות שעמדו בפני לאחר בחינת האפשרויות היו : מיקום הבית מול הכביש או מול השטח היורד כלפי מטה. .
 • האם הבית טוב לשנים רבות או לטווח קצר? שאלה חשובה זו היא השאלה המשמעותית לבדוק לאחר שכל השיקולים נבדקו. לזמן יש השפעה חשובה ביותר! על איכות וזרימה של אנרגיה בבית.
 • אני באופן אישי גם אוהבת לבדוק האם הבית מביא תקווה או שמחה לבני הבית בנוסף לכל שאר האפשרויות. לשם כך אחפש את האזור הדרומי, או את האור כדי לתת לאנרגיה להימצא בבית באופן טבעי באזורים הציבוריים ככל האפשר.

אופציה מספר 1-


חזית לדרום מערב מביאה איכות טובה לטוח ארוך גם הכוכבים המצויים בחזית של המבנה טובים ומיקום הבית מול הכביש מביא התאמה טובה בין השטח לבית. מאחור הבית ייהנה מתמיגה טובה של מבנים. למיתון הירידה של האדמה מימין למבנה נרצה להגביה או לחצוץ עם חומה. בית זה מביא הזדמנויות טובות לטווח ארוך גם בהיבט האיש וגם בהיבט הכלכלי .

 

אופציה 1

 

 

 בתמונה אופציה מספר 1- החזית של הבית אל הכביש

אופציה מספר 2-


חזית פונה לכביש היורד כלפי מטה בעורף יש הגבהה, משמאל מבנים של הקיבוץ ומימין כביש שהוא בעצם נקודת חולשה בהתייחס לטופוגרפיה. נרצה לווסת את זרימת האנרגיה על ידי יצירת חציצה או חומה  בין המבנה לכביש. אך לאחר בדיקה למרות מה שנראה אפשרי – בית זה בהתייחס למושגים של זמן טוב עד 2024 לאחר מכן איכותו יורדת. כוכב  העידן הבא הלכוד במבנה יקשה על בני הבית לחסוך או לעמוד בתשלומים לטוח ארוך.  בית זה טוב ,למשל ,לשכירות למספר שנים.

 

אופציה 2

 

בתמונה אופציה מספר 2- בית פונה למדרון,מביא הזדמנויות טובות עד 2024  

 • היכן למקם את בני הבית, מהם האוזרים הטובים בבית לשינה ולאירוח והיכן תמוקם דלת הכניסה אלה השלבים הבאים בעלי חשיבות רבה לאחר מיקום הבית על השטח.
 • לפני מספר שבועות ביקרתי בשטח של אחד המושבים כדי לתכנן בית . הלקוחות דיברו על שיקולים כמו מיקום בריכה, פרטיות בשטח של מספר דונמים ואני כיועצת ביקשתי את החיבור בין הפרטיות להזדמנויות, בין אזור ציבורי לאזור אישי והשיקול החשוב בהקשר זה היה היכן טוב במיוחד למקם את דלת הכניסה. השקולים שהצעתי הביאו שינוי במיקום הבית על השטח שהדיירים לא חשבו עליו קודם. לעיתים פרטיות רבה מידי  לא מאפשרת לכל ההזדמנויות להגיע אל הבית.
 • כאשר כל השיטות משלימות זו את זו: אדריכלות הממונה על בניית בית יציב , עיצוב פנים – להרמוניה של חלל מעוצב ופונקציונאלי ופנג שואי הממונה על שיקולים של זמן והתאמה של בית לסביבה ולאנשים,  אני מכנה זאת חתונה.
 • שקלו שכל כך הרבה מרכיבים שונים בונים את הדבר השלם. כל מרכיב מביא את הייחוד שלו כדי לנצח בתזמורת הזאת הנקראת בית חלומות.
 • אני מתמחה בפנג שואי שנים רבות אך לאחרונה גיליתי שיותר ויותר אנשים נחשפים ונפתחים להסתכלות משולבת ורחבה יותר. רבים כבר  מבינים שאם הכל אנרגיה אז  בוודאי שגם בית יכול לסייע להביא קלות רבה יותר. הצורך של אנשים לקדם שלווה, ביטחון , שפע וקלות  נחוץ אפילו יותר במצבים של חוסר ודאות.  תבונת  הפנג שואי שעובדת כבר שנים ובמזרח  רלבנטית יותר מתמיד.