איזה צבע לצבוע את הבית

68100-צבעים מאמרלהתחדשות ורענון הבית,לכבוד הפסח ולכל חג בלב  מידע כללי על צבעים  על פי עקרונות פנג שואי . לעיתים תכופות אני נשאלת אודות הצבע המומלץ לצבוע בו את הבית, מסתבר שהתשובה אינה פשוטה. בבתי ספר שונים, המייצגים שיטות שונות בפנג שואי, השימוש בעקרונות הצבע משתנה. עם זאת, המכנה המשותף לכולם הוא השימוש בחמשת האלמנטים. 

חמשת האלמנטים כוללים את אלמנט האש המקושר עם צבעי אדום וסגול, אלמנט אדמה עם צהוב וכתום, מתכת עם לבן כסף או זהב, מים זה כחול, ושחור ועץ עם ירוק. 

אחד מבתי הספר, למשל, ממליץ על צביעה חיצונית בהתבסס על עורף הבית, עורפו של הבית הוא האזור ההפוך לחזית הבית. אם עורף הבית ממוקם, למשל, בצפון, 
מומלץ לצבוע את הבית בצבע כחול. מדוע צפון? כיוון שצפון מקושר עם אלמנט המים. אם הבית יושב על עורף מזרחי, המקושר עם אלמנט העץ, מומלץ לצבוע את הבית מבחוץ בגוון של ירוק. 

שיטה אחרת, הנקראת "כוכבים מעופפים", עושה שימוש בצבע כדי ליצור התאמה בין הכוכבים הגורליים הנמצאים בכל חדר, למשל אם בחדר בבית יש כוכב עם אלמנט אדמה מבורך, טוב יהיה לצבוע את החדר בגוון של צהוב בהיר או כתום. אפשר באותו חדר להשתמש גם בגוון של אדום השייך ליסוד האש כיוון שיסוד האש תומך ביסוד האדמה. 

על פי שיטה אחרת שימוש בצבע מותאם למפה האסטרולוגית של האדם השוהה בחדר. שימוש בשיטה דורש מקצועיות מצד היועץ והיכרות מעמיקה עם מפת הלידה של הלקוח, כדי לעשות בחירה אישית בצבע המאזן והתומך באדם באופן אישי. צבע תומך מתבסס על אלמנט שהאדם זקוק לו יותר מכל החסר במפה האסטרולוגית שלו. אם למשל האלמנט שאדם זקוק לו לאיזון הוא מתכת, צבע לבן מומלץ לשימוש בחדר בו הוא עושה שימוש. 

על אף הגישות השונות אין ויכוח על משמעות הצבע שהיא להניע או לעצור את הצ'י, וליצור איזון בין היין ליאנג בחלל. השיטה הבסיסית בשימוש בצבע מתייחסת להתאמת צבע לכוון ומיקום החדר כדלקמן: 

ירוק – בשביל הצמיחה. מייצג את אלמנט העץ. מביא צמיחה, ריפוי, שלווה, אומץ, חשיבה פורצת דרך ומניע אנשים לפעולה. מקושר עם איכויות ייניות וכיוון מזרח ודרום-מזרח. טוב לשימוש בחדרי שינה, עבודה וחדרי ילדים. 

צהוב – בשביל הקרקוע. צבעו של הקיסר המחבר בין שמים וארץ, מייצג את צבע התבואה והקשר אל האדמה. מייצג גישה פרקטית, אמפתיה ושמחה. צבע עם איכויות ינגיות הקשור לאזורים: מערב וצפון-מערב. 

אדום – בשביל השמחה. הצבע האהוב על הסינים ומיוחס ליסוד האש, מקושר עם הארה ומזל, ממריץ ומקדם הצלחה ומוניטין. כיוונו דרום, בעל איכויות ינגיות ומתאים לסלון וחדרים פעילים, אינו מומלץ לחדרי שינה. 

לבן – בשביל ההחלטיות. קשור לניקיון ורוחניות, כושר החלטה, סדר ארגון ויכולת מיקוד. מומלץ לגלריות או לחללים גדולים. איכויות ינגיות וכיוון מערב וצפון-מערב. 

כחול – בשביל השלום. קשור לזרימה, גמישות, אינטואיציה,יכולתו של האחד לממש את צרכיו, שלווה ורוחניות. קשור לעולם הנסתר ולבדידות. איכויותיו ייניות וכיוונו צפון. 

סגול – בשביל המודעות. קשור לעולם הרוח, איזון בין גשמי לרוחני, עולם הדמיון וליכולת הנהגה. תכונותיו ייניות והוא קשור לאלמנט האש וכיוון דרום. 

כתום – בשביל המעוף. קשור למעורבות חברתית, שיתופי פעולה, יצירתיות, מעוף והאופטימיות. איכויות ינגיות. כיוון דרום- מערב וצפון-מזרח. מתאים למטבח, פינת אוכל, סלון ולכל מקום.