אחרית בחירת הימים

 

Infinity time. Digital generated

אחרית בחירת הימים ? זו הצהרה המדברת על סוף …כי בסופו של תהליך המתחיל בבחירה של כוונה ופעילות  בוחרים  יום המביא אנרגיה משל עצמו  בשילוב  תחושה שיש איזה שהיא דרך לקבל שליטה מסוימת על מה שלא ניתן לשלוט עליו וזה זמן או אנרגיות שמגיעות מבחוץ.
בחירה של יום זה הדובדבן על הקצפת של כל העוגה הזאת שנקראת מיזוג בין  שמים, אדם ואדמה.
הסינים הפכו את שיטת בחירת הימים לאומנות.  
אומנות לעשות את מה שבחרנו בהתאמה למפת לידה, בזמן ובמרחב המטיבים ביותר.

השיטה הבנויה מרבדים שונים ותלויה בהרבה פונקציות כמו סוג הפעילות, משך הפעילות, הנפשות הפועלות, אופי הפעילות אישית, רומנטית, בריאותית  או כלכלית ועוד ועוד מאפשרת משחק נהדר עם אנרגיות החוברות למפה האסטרולוגית ולבחירה האישית.

בסופו של דבר מי שאחראי על כל התזמורת זה האדם המשתתף באירוע, לאור היכולת שלו להסתכל על כל המרכבים האנרגטיים ולתפעל אותם לטובתו.

מאחורי תאריך יש מידע רב ובעיקר הבנה עמוקה לזה שכל יום מביא איתו אנרגיה אחרת, תחושה אחרת, האנרגיה של הבוקר שונה מהאנרגיה של אחר הצהרים ויש לזה השלכות שונות על זמן ומרחב.
הכתבה מאירה נקודות נוספות לבחירת יום כפי שהן מופיעות בלוח השנה לבחירת ימים ובמידע המאוד כללי המופיע באתר מידי חודש.

חמשת האוצרות להבנת המטאפיסיקה הסינית ,כולל בחירת הימים:

 • המידע גלוי אך רב הנסתר על הגלוי
 • קיימת הבנה רב שכבתית המקודדת במספרים, אלמנטים והקסגרמות.
 • זמן ומרחב משתנים באופן מתמשך ומחזורי וללא הרף והם כלים להגדיר את המציאות. כל שינוי של אנרגיה מוקרן למרחב  (פנג שואי) ולאדם. כל שינוי יוצר אינטראקציה המביאה איכות חדשה של צ'י.
 • אנרגיה ניטרלית מתקיימת  במרחב של דואליות ואחדות אך אין טוב או רע השאלה מה חשוב  וכיצד למצוא את האיכות השימושית התומכת  בזה כמו גם התפיסה של השימוש בכלי העומד לרשותנו חשובה.
 • הכרת האנרגיה משחררת אם לא נעצרים בה.

בבחירת ימים נקודת הפתיחה קובעת את ההשפעה על התהליך, האובייקט והאירוע  שיבחר

רב שכבתיות

מהם השכבות  הלוקחות חלק בבחירה של ימים וכיצד נעשה בהם שימוש. המידע כללי ונותן גישה לעבוד עם לוח השנה הסיני. יש שכבות חשובות יותר או פחות בהתאם לפעילות הנבחרת ובאופן כללי.
כל שכבה עצמאית ועומדת בפני עצמה. יש שכבות מקצועיות ויש שיטות שכל אחד יכול להשתמש בהם כדי למפות את מה שחשוב לו. זו גם הסיבה שאנשים ללא רקע מקצועי וכאלה שיש להם ידע מקצועי יכולים לעשות שימוש בכל אחת מהשיטות לבחירת ימים.
אין צורך לעבוד עם כל השכבות .

יש שיטות המתרכזות  באיכות של היום ויש שיטות העוסקות בסוג הפעילות ויש אחרות המתייחסות לקשר בין האדם ליום או בקשר בין המרחב לזמן ויש שיטות החוברות לאסטרולוגיה ולנומרולוגיה בבחירת היום. ההיצע הרב שכבתי  מציע מערכות יחסים מגוונות  ומראה על המידע העשיר והעמוק שיש למטאפיסיקה הסינית וזאת עוד לפני שהזכרתי שיטות נוספות כמו קי מן דנג'יה, 28 קונסטלציות ועוד

היום הנבחר .
המידע נלקח מתוך יומן לבחירת הימים של שנת התרנגול 

ssfdfdz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

נבחר לדוגמא ביום 6.1.2017 במקרה יום שבו יתקיים הפנינג שנת התרנגול ב09:30.
המידע מופיע ביומן מקצועי היעיל לבחירת ימים טובים. ניתן לחשב לבד (לוקח הרבה זמן)

 

ssfdfdzsg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

נתחיל בשאלה מהי החיה של שנת הלידה שלכם?
(מי שנולד מ1.1 עד 3.2 מחשב שנה אחורה)

 
נסתכל על החיבור בין חית היום הנבחר לחית שנת הלידה של בעל המפה.  יום זה אינו מומלץ לאנשים שנולדו בשנה של חזיר (למשל מי שנולד בשנת 1983,1971 וכדומה) החיבור בין חזיר לנחש  מביא לחוסר יציבות או יותר נכון לשינויים. חזיר ונחש מייצגות איכות של תנועה, שלב מאוחר יותר והסתכלות קדימה .האם זה טוב או לא טוב? אין טוב ולא טוב תלוי מה מטרת הפעילות. ביום המודגם יש נקודת פתיחה הרמונית למי שנולד בשנה של תרנגול, שור או קוף הנמצאים ביחסים הרמוניים עם הנחש. יום זה גם תומך באנשים שגזע היום שלהם הוא ינג אדמה. ינג אדמה וין מים ביחסים הרמוניים.

על פי שיטת הדה גואה נסתכל לראות אם ההקסגרמה של היום תומכת בהקסגרמה של שנת בעל המפה. המספר 4 חובר לאנשים שמספר הדה גואה  בשנת הלידה שלהם הוא : 1, 6, 9, 4


נקודת מבט אסטרולוגית אישית – נוכל לראות האם האלמנטים של היום מים (בגזע)  אש, מתכת, אדמה (נחש)
מאזנים את בעל המפה (אלמנט שימושי) האם הם תומכים במה שחשוב לבעל המפה לעשות? האם האלמנטים של היום מחזקים את העצמי? תמיכה? יכולת ביטוי? שפע? כוח? וכדומה. אם בעל המפה הוא ינג מים בדיי מסטר /בגזע של יום הלידה  זהו יום המביא במיוחד להזדמנויות כלכליות יציבות לצד תחרות (ין מים) ביטוי ,יצירתיות וחשיבה לטוח ארוך (ינג מתכת) תמיכה ואינטואיציה (ינג אדמה)  וכדומה.


נקודת מבט נומרולוגית
באה לידי ביטוי בקואה של אותו יום, קואה 6 (מופיע למטה בצד ימין) היום הזה מביא הזדמנויות מקצועיות לאנשים המשתייכים לקואה 4, 1, 7 וכדומה

 • מהי האיכות של היום על פי שיטת טונג (שו) או "שיטת 12 הפקידים" –  שיטה שעובדים איתה באופן יום יומי במזרח  מראה את התאמת האנרגיה של היום לסוג הפעילות. יום זה הנו יום של יציבות  מומלץ להתחיל פעילות ארוכת טווח, כלומר כל פעילות שנבחר לראות אותה מתמשכת ויציבה כמו למשל חתונה, חתימה על חוזה, התחלת עבודה חדשה, העסקת עובדים וכדומה

  ssfdfdzs

 • מהי איכות היום על פי שיטה של דונג גונג נוכל לראות איכות נוספת של היום. יש חמישה כוכבים וככל שיש יותר כוכבים כך איכות היום גבוהה יותר. ב6.1. ארבעה כוכבים אדומים מראים על יום מבורך.
 • מהי איכות היום על פי סוג הפעילות .יום זה מומלץ (מופיע באדום) לחתימה על חוזה, שיפוץ, חפירה באדמה לבניה של בית או עבודה מסיבית בגינה ,מעבר בית, שיתופי פעולה עסקים וחברתיים. יום זה אינו מומלץ לחתונה, נסיעה או טיפול רפואי (מופיע בשחור) מכאן שביום הזה מתאים לקיים סדנה, למשל.
 • איכות היום על פי אלמנט הנה יין– אלמנט המים מתאים לאנשים שהנה יין שלהם הוא אדמה (מביא הזדמנויות כלכליות)או מים (טוב לשיתופי פעולה עם אנשים) או עץ (מביא תמיכה) למשל  
 • נקודת מבט אסטרולוגית מאפשרת להתייחס למפה באופן כללי  של האנרגיה או המבנה שיוצרות  ארבעת העמודות של יחידת הזמן הכללית : שנה, חודש, יום ושעה נבדוק האם יש יחסים בין הגזעים בין הענפים קומבינציות או קלשים? קומבינציות יוצרות מבנה בסיסי יציב, כך למשל,  שור ונחש שייכים לשלושת ההרמוניות המביאות הרמוניה ואת אלמנט המתכת, הקוף והנחש –שיתוף פעולה שיוצר את אלמנט המים. ניתן לראות יחסים הרמוניים בין החיות. ינג אש ביחסים הרמוניים עם ין מתכת בגזע וין מים וין אש ביחסים דיסהרמונים בין השעה ליום. השנה והחודש עוסקים באירועים שבאים מבחוץ בטוח זמן ארוך יותר בעוד יחסים בין שעה ויום עוסקים בטוח קצר ובדברים המגיעים מבפנים. איכות היום מעורבת אך יש אלמנטים רבם היוצרים מבנה יציב. בל נשכח שעוצמת מערכת היחסים בין החיות הארציות בעלת השפעה רבה יותר ממערכת היחסים בין הגזעים השמימיים.
שנה חודש יום שעה
ינג אש
קוף
ין מתכת
שור

ין מים
נחש
(ינג אש
ינג אדמה
ינג מתכת)

ין אש
נחש


הקשר של זמן ומרחב נפגש גם במספר הנומרולוגי של אותו היום- הקואה של היום (מופיעה למטה מימין) הוא 6
ניתן לראות שהמרחב התומך באותו יום הוא הסקטור המערבי הוא אזור השפע של היום, האזור הצפון מזרחי- אזור של שפע עתידי וזוגיות ואזור דרום אזור המביא מוניטין באותו יום. האזור הדרום מזרחי מביא לשינוים וכדומה.

3
דרום מערב
1
דרום
5
דרום מזרח
8
מערב
6 4
מזרח
7
צפון מערב
2
צפון
9
צפון מזרח
 • הנחש חוזר פעמים כלומר האיכות האישית (הזדמנויות כלכליות ,למשל) והכללית שלו כפולה ומתחזקת באותו זמן
 • על פי שיטת הדה גואה נוכל לראות את היחסים בין העמודות. מומלץ לבדוק אם יש באותו יום מה שאנו מכנים "קשר דם" הוא הקשר החזק ביותר שיש בבחירת יום. נסתכל לראות  את החיבור המספרי בין הדה גואה של ארבעת העמודות שנה חודש יום ושעה – במקרה הזה  ין מתכת שור מספר 1 יוצר יחסים עם 4 –יחסי הטו והשעה משתייכת למספר 2 אלמנט אש ממיס מתכת (4) מערכת יחסים טובה. השנה והיום לא נמצאים במערכת יחסים הרמונית אך החודש והשעה ביחסים הרמוניים עם היום.
 • על פי שיטת האי צינג -כל יום נושא עמו אנרגיה של הקסגרמה מתוך ספר התמורות .ב6.1. זו הקסגרמה של דואי הבת הקטנה על האבא צ'יאן (מתכת ין על מתכת ינג) הממליצה  לחבור לעוצמה לשחרר דפוסים ישנים ואת מה שכבר לא עובד כדי ליצור הרמוניה וליהנות משמחה
 • בסופו של דבר היום בעל מבנה יציב והרמוני ומתאים למגוון רחב של פעילויות

 

לסיכום- המלצות

 • ניתן לעשות שימוש בכמה שיטות אך זו בהחלט בחירה וזו לא חובה
 • להימנע מערוב של טכניקות
 • אין יום מושלם התומך בכל סוגי הפעילויות ובכל אנשים אך נמצא מה כן תומך במה שחשוב לנו דרך מציאת מבנה יציב של צ'י התומך בנו ובפעילות שבחרנו. כל מבנה!
 • בכל יום יש שעות מגוונות היכולות להשפיע ,לשנות, לתמוך ולקדם.
 • נשחק עם האנרגיה ונשתמש בה כדי לתמוך בנו, זה לא יותר מכלי! לחקור, לשחק איתו וליהנות ממנו.

 

הכתבה עשויה לסייע בקבלת מידע נוסף בכתבה על איזה יום בחודש ינואר