אהבה סינית

happy_wedding_pnnxz(המאמר הופיע בעיתון "מעריב" ספט' 2004 (מוסף "נשים ) רומן בין גבר לאישה על פי הדאואיסטים
כתבה אילנה שטוטלנד. רואיינה יעל ריין. 
הפילוסופיה הדאואיסטית גורסת שרומן בין גבר לאישה יכול להצליח רק אם המטען האנרגטי שלהם ושל הזמן שבו נפגשו מתאים. כדי לדעת מהו המטען שלכם אתם צריכים קודם כל מודעות עצמית גבוהה. אחר כך תוכלו לבחור בן זוג מוצלח. ואם הנישואים עומדים להתפרק, אולי כדאי שתשנו את תאריך החתונה. 

"במפגשים בין גבר לאישה הזיק הראשוני תמיד יהיה בין ניגודים אנרגטיים, אך זה לא בהכרח אומר שהשניים אכן יצליחו בזוגיות שלהם ויישארו יחד" אומרת יעל ריין, מדריכה בכירה לפיתוח מודעות עצמית ותודעה גבוהה על פי הרפואה הסינית והפילוסופיה הדאואיסטית. "גבר מוחצן יימשך לאישה מופנמת, ובהתחלה כל אחד מבני הזוג יחפש אצל האחר את הדברים שלא קיימים אצלו. המשיכה בין ניגודים אנרגטיים מסבירה את הקלישה שבדיוק מאותן סיבות שבגללן אנחנו מתחתנים אנחנו גם מתגרשים. הרי בבוא הזמן אנו רוצים לשנות את בן הזוג שלנו כדי שגם הוא יהפוך להיות כמונו,וכשזה לא הולך מתעוררות בעיות. מה שכן ,אם עדיין לא התחתנתם ואתם מתכננים את הדרך אל החופה,דאגו בעזרת איש מקצוע למצוא את התאריך הנכון. כדי להיטיב עם הזוגיות שלכם,התאריך צריך להתאים למערכים האנרגטיים שלכם." ריין מרכזת ומלמדת את התוכנית הייחודית "הנפש ברפואה הסינית" במכללת מדיסין וכן עוסקת בייעוץ זוגי על פי תיאוריה זו. היא מסבירה כי לפי הרפואה הסינית עולם התופעות שלנו הוא ביטויים שונים של אכויות אנרגטיות. גם גוף ונפש הם ביטוי של אנרגיה,וכך גם הרגשות,המחשבות ולמעשה הכל. לכל אדם יש המערך האנרגטי שלו הנוצר מרגע היוולדו,ולכן כל מערכת יחסים בין שני אנשים מושפעת מגורמים שונים. 
"היחסים תלויים באינטראקציה האנרגטית בין שני המערכים האנרגטיים של בני הזוג וגם במערך האנרגטי שהיה ברגע בו החלו בקשר הרומנטי. זה יכול להסביר מצב שבו לפני החתונה בני הזוג הסתדרו מצוין ופתאום אחרי החתונה מתעוררות בעיות. רגע החתונה הוא רגע מכריע,ובעת חתימת החוזה בין בני הזוג נוצר מערך אנרגטי חדש. אז בהחלט יכול לקרות שגבר ואישה שלפני החתונה אהבו לנסוע,לטייל ולצאת לבלות – וזה בעצם מה שחיבר בינהם ייכנסו למערכת כבדה רצינית ומסוגרת בגלל המערך האנרגטי החדש שנוצר אחרי החתונה. שניהם ירגישו לא טוב עם זה ויאשימו אחד את השני. את הקשר שהתערער ניתן לשפר דרך "חניכה מחדש" שתשזור לתוך הזוגיות שלהם מעירך אנרגטי חדש שיפעל לטובת היחסים". 
איך מתבצעת חניכה מחדש?"החניכה מתבצעת על סמך זיהוי המערך האנרגטי של כל אחד מבני הזוג וזיהוי המערך האנרגטי של הזוגיות שלהם הן ביום שבו החל הרומן בינהם והן ביום שבו הקשר הפך ממוסד. זיהוי זה נעשה לפי טבלאות המסתמכות על חישובים של תאריכי לידה הכוללים שנה, חודש, יום ושעת לידה. על פי הזיהוי מוצאים באיזה תאריך הגורמים האנרגטיים המצויים בהם ישפיעו על הזוגיות לטובה. בתאריך זה בני הזוג עושים טקס חדש. זה יכול להיות טבעת חדשה שמביא בן הזוג או נדר או כל דבר שהוא בעל משמעות עבור בני הזוג. החניכה מחדש יכולה להתרחש רק בין שני בני הזוג, ומרגע שהיא מתבצעת התאריך שלה הופך להיות תאריך החתונה"? 
עד כמה החניכה באמת משפרת את הקשר הזוגי? "מי שחושב שחניכה מחדש יכולה לפתור בעיות עמוקות ומשברים בחיי הזוגיות, משלה את עצמו. לא מדובר בהוקוס פוקוס. החניכה מחדש מועילה במקום שיש בו גם נכונות לעבודה על מודעות עצמית, שרצוי שתתבסס על העקרונות האנרגטיים. השילוב בין חניכה מחדש לבין עבודת מודעות יכול להביא לצמיחה של קשר". 
מי בדרך כלל פגיע יותר בקשר,נשים או גברים? " השאלה המדויקת היא 'מי פגיע יותר בקשר- איכות אנרגטית זכרית או איכות אנרגטית נקבית?'. יש שתי אכויות אנרגטיות בסיסיות, זכרית נקבית. איכות אנרגטית נקבית יכולה להימצא אצל גבר,איכות אנרגטית זכרית יכולה להיות אצל אישה, ואצל חלק גדול מבני האדם יש שילוב של שתי האיכויות. חשוב להדגיש שהאנרגיות הללו לא משפיעות על המיניות של האדם אלא קובעות את תפקידו בתוך הזוגיות, בין אם הוא גבר ובין אם הוא אישה. "האיכות האנרגטית הנשית, שהיא פגיעה יותר,מתאפיינת בצייתנות, ברכות,בעדינות, בפגיעות,בהזנה (הרצון להיות מפלט, להיות אימא)ובסלחנות, ואילו האיכות האנרגטית הגברית מתאפיינת בהובלה, בהנהגה, ביוזמה ובאקטיביות. מעניין שדווקא גברים שהאנרגיה הדומיננטית שלהם היא נקבית הם הרבה פעמים המאצ'ואים והשוביניסטים הכי גדולים,אלא אם הם עובדים על מודעות עצמית. ההתנהגות השוביניסטית שלהם נובעת מכך שיש להם חסך באנרגיה זכרית, וכדי לפצות עליו הם מאמצים לעצמם דפוסים שנתפסים בעיניהם כגבריים. גם נשים בעלות אנרגיה זכרית בלבד יעטפו את עצמן פעמים רבות בעדיים, באיפור רב ובסימנים נשיים מוקצנים". 
אימא של בן הזוג 
לנשים רבות קורה לא פעם שכל גבר חדש שהן פוגשות מתנהג אליהן בדיוק באותן דפוסים כמו האקס שלהן, והדבר היחיד שמשתנה אצלן בין מערכת אחת לשניה הוא שם הפרטנר. לריין הסבר פשוט לתופעה: "הכל קשור למערך האנרגטי הקיים באותה אישה. אישה שבמערך האנרגטי מבקשת להיות האימא של בן הזוג שלה,תמגנט אליה פעמים רבות גברים שהם ילדים בהתנהגותם,גברים שירצו שהיא תתחשב בצרכים שלהם אך לא יתחשבו בצרכים שלה. חוסר ההתחשבות הזה יפריע לה, היא תתלונן על כך ולא תבין למה בכל מערכת שהיא נכנסת אליה לא מתייחסים אליה כראוי. אבל גם בפעם הבאה היא תיכנס למערכת יחסים עם אותו טיפוס בדיוק והכל בגלל הגורמים האנרגטיים המולדים שבה"? 
איך יוצאים מהמעגל הזה? "על ידי פיתוח מודעות לגורמים האנרגטיים שפועלים ברובד התת מודע והבאתם למודע. צריך לתת לאישה להבין שמדובר בעצם בה, שמאחר שהיא מחפשת בן זוג שתוכל להתייחס אליו כמו אימא היא ממגנטת אליה גברים מהסוג הזה. בשום פנים ואופן אל לה להילחם באותם גורמים אנרגטיים אלא רק למוד לתעל אותם. למשל, במקום למגנט אליה בן זוג אינפנטילי, עליה לדעת למגנט בו זוג בוגר יותר,שאמנם ייקח את ההזנה האימהית שלה,אך יידע לקחת זאת בצורה נכונה ובוגרת. כמה שהיא תלמד לחזק את המרכז הפנימי שלה ,כלומר את האמונה שלה בעצמה,ולאהוב את התכונות הטבעיות שלה ,כך היא לא תהייה מוכנה לקבל בן זוג אינפנטילי והיא גם תדע לזהות אחד כזה.. "עבודת המודעות יכולה להימשך כחצי שנה, אבל מי שתמיד בטיפול מעמיק ומתמשך מעיד על שינויים. הטיפול לא יעבוד על אנשים שנעולים על התפיסה שלהם ומסרבים להכיר בהשפעת הגורמים האנרגטיים המולדים על מה שקורה להם. המודעות לגורמים האנרגטיים הפועלים על האינדיבידואל יכולה לקדם כל טיפול:סדנאות מודעות, טיפול פסיכולוגי ועוד." 
מה גורם לאישה להישאר בקשר שהיא סובלת בו? "זה קורה אך ורק בגלל זלזול שלה בערך העליון של נשמתה. לא מתקבלים תירוצים כגון 'אני איתו כי אני אוהבת אותו', 'אני נשארת איתו בגלל הילדים' וכדומה. אדם שמעריך את הערך העליון של נשמתו לא יהיה מוכן לקבל יחס משפיל מאדם אחר. הזלזול בערך העליון של הנשמה קורה לרוב כאשר האיכויות האנרגטיות של אותה אישה,שמתבטאות,למשל,ברכות ובעדינות גדולות,יוצאות מכלל איזון. אז האישה עלולה להיות עם נטייה לערך עצמי ירוד ולחוסר עמוד שדרה. 
"כשאישה מתלוננת על קשר משפיל, היא צריכה להיות מודעת למה שקורה אצלה,למה שמפעיל אותה ולדרך שבה היא יוצרת מצבים. לא פעם קורה שאישה האומרת שבן זוגה משפיל אותה משפילה אותו גם כן. היא עושה זאת מבלי להיות מודעת לכך,ומה שהיא מקבלת ממנו הוא השיקוף של ההתנהגות שלה כלפיו. יכול להיות שקשה לה לזהות זאת,כי ההשפלה שלו כלפיה בוטה ואקטיבית ואילו ההשפלה שלה כלפיו סמויה יותר. למשל, בתוך תוכה היא יכולה לא להעריך אותו,ואז כשהוא ינסה להגיד לה את דעתו באיזשהו אעניין,מבלי לשים לב היא תבטל אותו בתנועת יד או ששפת הגוף שלה תראה שהיא מזלזלת בו. בדרך כלל זה המצב. ההשפלה והאלימות באים משני הצדדים. אצל האחד זה מתבטא באופן אקטיבי ואצל השני באופן פסיבי". ריין מספרת שבפילוסופיה הדאואיסטית אין נכון ולא נכון גורפים אלא רק מה נכון לי ומה לא נכון לי.לכן הרבה פעמים כשנשים מתייעצות עם חברה לגבי המערכת הזוגית שהן מצויות בה, היא לא יכולה לתת עצות שיתאימו להן. לדברי ריין, גם המושג "בגידה" יכול להתפרש באופנים שונים. "בגידה היא דבר מאוד אינדיבידואלי,שקשור למערך האנרגטי של האדם הנבגד. עבור אישה אחת,אם בעלה מנהל שיחות נפש עם מישהי בטלפון זה יכול להיחשב בגידה,ולאישה אחרת זה בכלל לא יפריע. בכל מקרה, אם כבר גילית שבעלך מנהל פרשייה רומנטית מחוץ לנישואים,אין צורך לשבור את הכלים,אלא לראות בזה טריגר להתבוננות פנימית . תבררי אם זה קרה באופן חד פעמי או שזה דפוס ומה זה אומר על הזוגיות שלכם. אין טעם 
להאשים את הבוגד אלא רק לקחת אחריות למעשיך ולבחור אם להישאר בקשר הזה