שלושת האכויות

images (4)המשותף בין מזרח למערב ניכר גם באסטרולוגיות השונות. על כך בכתבה שלפניכם
בעוד האסטרולוגיה המערבית חוזה את העתיד לפי מיקומם של גורמי השמיים האסטרולוגיה הסינית נשענת על לוח האנרגיה הטבעי, גזעים וענפים. בסביבות 1500 שנה לפני הספירה ישבו חכמים בקצוות שונות של העולם אם במסופוטמיה,בבל או בסין העתיקה בלי שידעו זה על זה ,הסתכלו על השמיים ועל הארץ מתוך עולם מושגים השונה מבחינה תרבותית ופילוסופית ומצאו קוד אנרגטי המאחד את היקום.

החלוקה

חלוקה ל12 אכויות אנרגטיות ומתוכן חלוקה לשלוש קבוצות עיקריות היא אחת מהאנלוגיות בין השיטות השונות. כיצד זה בא לידי ביטוי?

12 מזלות של האסטרולוגיה המערבית, 12 הארמונות של האסטרולוגיה הסינית "כוכב סגול" ו12 החיות של האסטרולוגיה הסינית "ארבעת עמודי הגורל" חולקים נושא משותף העוסק באיכויות הבסיסיות של שלוש קבוצות המכילות ארבע חיות כל אחת: הקבועים, המשתנים והקרדינלים.

המזלות היציבים

באסטרולוגיה מערבית מזל דלי, אריה ושור שייכים לקבוצת החיות הקבועות והיציבות- המשותף לקבוצה זו הוא אהבת הקביעות והקושי להסתגל לסביבה או למצבים משתנים.

באסטרולוגיה הסינית –אלו הן חיות האדמה: שור, כבשה, כלב ודרקון- חיות אלה מייצגות אמינות, יציבות, מעשיות, בדידות, בטחון,דאגות , תהליכים איטיים והדרגתיים ב"אסטרולוגיה הסינית כוכב סגול" מדובר במאבקים, קושי להתקדם ומאמץ הנדרש כדי להגיע לתוצאות, בשל קושי להתקדם מומלץ לבעלי מפה גורלית עם חיות אדמה להגר ממקום הולדתם כדי לפרוץ דרך.

חיות קבועות בבחירת ימים טובים

ימים של שור כבשה,דרקון ושר בלוח השנה הסיני מייצגים חוסר תנועה ,עיכובים ,מכשולים ודחיות לכן מומלץ להימנע מלהתחיל פעילות חדשה להשגת תוצאות מהירות בימים אלה .

כדי לדעת איזה יום היום על פי האסטרולוגיה הסינית מומלץ להיכנס למחשבון באתר הבית 

המזלות המשתנים

באסטרולוגיה המערבית המזלות : בתולה,דגים,תאומים וקשת נחשבים לבעלי יכולת מהירה להסתגל למקומות חדשים ,אינטליגנטים ,בעלי תפיסה מהירה ובעלי יכולת הבנה גבוהה לצרכי הזולת
באסטרולוגיה הסינית: לחיות נמר,קוף,חזיר ונחש מן המשותף בכך שהן מייצגות לידה, תנועה, נסיעות,שינויים, תאונות . באסטרולוגיה הסינית כוכב סגול – הן מייצגות אנשים הנעים ממקום למקום, חסרי שקט ,מזמינים צרות ללא סיבה מוקדמת וחוסר יציבות.

בבחירת ימים

ימים של סוס,נחש,קוף ונמר מביאים תנועה וחוסר יציבות לכן מומלץ להימנע מלהשקיע כסף בימים אלו או לבצע פעילות עסקית המבקשת יציבות והתמדה.

המזלות הקרדינלים

באסטרולוגיה מערבית – מזלות טלה, סרטן, מאזניים וגדי מביאות ראשוניות ,פריצה,יוזמה, קסם, חיות ואנרגיה. מזלות האוהבות לקדם שינויים. 
באסטרולוגיה הסינית החיות הקרדינליות המייצגות את ארבעת כיווני השמיים הקרדינלים צפון דרום מזרח ומערב הן: תרנגול,סוס,חולדה וארנבת
באסטרולוגיה הסינית- "ארבעת עמודי הגורל"- מדובר בחיות בעלות איכות עוצמתית ,ראשונית, מלאי חיות ,כריזמה וקסם אישי ב"אסטרולוגיה סינית כוכב סגול" – חיות אלו מייצגות איכות חיים,הנאות של גוף וחומר ,חוסר אחריות, פיתויים,הימורים,סקס וסקנדלים מיניים . בעגה המקצועית – פריחת אפרסק.

בבחירת ימים

בימים של ארנבת, תרנגול, חולדה וסוס המופיעים בלוח השנה הסיני מומלץ להימנע מעריכת בדיקות רפואיות .כן מדובר בימים העלולים לעורר סקנדלים ,חיכוכים ובעיות רומנטיות.