פנג שואי – עסק רציני במזרח

 

images (1)במערב קיימים אלו המטילים ספק בשיטת הפנג שואי , יש אלו המאמינים ש"מה שלא יועיל לא יזיק" ואילו אחרים מיישמים את השיטה בהצלחה הן בבתיהם והן בעסקיהם. אולם, במזרח הרחוק מדובר באורח חיים ובעסק רווחי לכל דבר. רבים מיועצי הפנג שואי הם אנשי עסקים עסוקים ביותר. 

לפני כשנה, נפתח בהונג-קונג, ברעש גדול, פארק השעשועים דיסנילנד. השמועה אמרה כי הפארק תוכנן על פי עקרונות הפנג שואי, אולם היועצים תהו בינם לבין עצמם מי הוא המומחה שייעץ לפרויקט הזה? 
דיסנילנד הונג-קונג נפתח ב-12.09.2005. תאריך שנבחר בקפידה על ידי יועץ פנג שואי שהשתמש בין היתר בשיטת שואן קונג דה גואה (יום ין אדמה בשנת ין עץ תרנגול). ואכן, מאות אלפי אנשים חיכו שעות בתור, להיכנס לתוך מקום היכול להכיל 30,000 איש בלבד. 

בעבר, לפני 50 שנים, היה הפנג-שואי מקצוע שנשמר בסודיות רבה. סודות מקצועיים עברו מפה לאוזן, מאב לבן. כדי להפוך ליועץ פנג שואי היית צריך להיות בנו של מומחה לתורה. 
בשנות ה-70 המאוחרות, החליט אחד המומחים לפתוח את הנושא ללימוד לקהל הרחב. הפתיחות הזו, שינתה את הגישה לנושא ועם הזמן הלכו וגדלו כיתות הלימוד יותר ויותר. 
כיום, קל מאוד להשיג ספרים בתחום המטפיסיקה הסינית והפנג שואי בהונג קונג נגיש וקל ליישום. 
הונג-קונג, מעצמה עסקית וכלכלית, קיבלה את הפנג שואי בזרועות פתוחות כחלק מאורח החיים העסקי והיום יומי ויישום עקרונות הפנג שואי הוא חובה בכל בית ועסק. הפנג שואי עצמו הוא עסק לכל דבר ועניין. דיסנילנד, לצורך הדוגמה, אינו בודד במערכה, די לציין את "הבנק של סין, בנק HSBC ועוד מוסדות פיננסיים אחרים המנהלים את עסקיהם בעזרת השיטה. בכלל, אף סיור תיירותי בעיר אינו שלם ללא סיור באתרים שנבנו על פי עקרונות הפנג שואי. 

הפנג שואי הינו מוצר צריכה לכל דבר. אנשי עסקים נותנים את השירות הזה. ייעוץ פנג שואי בהונג קונג ניתן לא רק למבנים שבהם ממוקמים עסקים, גם אילי הון וטייקונים מחזיקים יועץ פנג שואי קבוע אשר בוחר עבורם תאריכים טובים לחתימה על עסקאות, להתחלה של פרויקט חדש, לצד ייעוץ אסטרולוגי אישי על פי שיטת הבאזי או הכוכב הסגול. 

אין ספק כי החיים לאנשי העסקים בהונג קונג קלים יותר. מיקומה של הונג קונג ,שנבחר בקפידה רבה, מעניק לה יתרונות פנג שואי המביאים לה שפע בעידן התחתון שיימשך עד סוף 2044 לפחות. מיקומה בדרום מזרח אסיה, היא מוקפת הרים מצפון מזרח והמים המגיעים אליה מנמל ויקטוריה עונים על עקרון של לינג שן וזנג שן (Direct and Indirect Spirit) – הרמוניה של ין וינג הן מבחוץ והן מבפנים.

59753-גבוה
בניין טייפה 101 בטייואן

          
טייוואן המבקשת לאמץ את נוסחת ההצלחה של הונג קונג, כדי לעצור את ההגמוניה של סין הנוגסת בהגמוניה הכלכלית שלה, מאמצת יותר ויותר את שיטת הפנג שואי. 
עקרונות פנג שואי יושמו בקפידה בבניין הגבוה בעולם בניין "טייפה 101" בטייוואן המחליף את מגדלי פטרונס במלאזיה כבניין הגבוה ביותר בעולם. הבניין נישא לגובה של 508 מטר ובו המעליות המהירות בעולם, הנעות במהירות של 60 קמ"ש וכך, יוכל הנוסע במעלית לטפס לקומה ה-90 בתוך 39שניות בלבד. 
במדינה בה רעידות האדמה וסופות הטייפון הן עניין שכיח החליטו להשתמש בשיטה שמביאה מזל. "רצינו להימנע מטעויות, " אמר לין, נשיא המרכז הפיננסי טייפה, תאגיד הכולל את הבנקים וחברות הביטוח המובילות באי. "עבור הסינים,יין ינג, חמשת האלמנטים ושמונה הטראגרמות הם מאוד חשובים," אמר לין שהתאגיד שלו מימן את בניית המגדל שעלותו כ-1.7 מיליארד דולר. 
"הבעיה היחידה שהתעוררה מבחינת הפנג שואי," אומר וונג פו סי, ארכיטקט ומנהל הפרויקט " היא כביש המגיע בניצב לבניין, העלול להביא חולי או עסקים גרועים לדייריו". בעיה זו תוקנה באמצעות הוספת מזרקה באמצע הכביש. בנוסף הקפידו על בניית קירות מזכוכית המשקפים שמיים ופונים לכיוון דרום הנחשב כיוון טוב. 
המבנה כולל גם שימוש בסמלים רבים המביאים מזל על פי התרבות הסינית שבטעות במערב קוראים להם פנג שואי. כך למשל, נבנה הבניין בצורה של במבוק המסמל בתת ההכרה צמיחה . המספר 8 מביא מזל לכן הבניין מחולק ל-8 אגפים, 8 עמודים, 4 מעגלים בכל צד של המבנה נבנו בצורה של מטבע סיני. 
בנייתו של הבניין הגבוה הבא שככל הנראה יעלה על הבניין בטייוואן תסתיים ב-2007 בעיר שנגחאי. יש שמועות על שימוש פנג שואי בבנייתו. בקרוב מאוד, ניתן להניח, יחזור הפנג שואי לככב בסין.
 
טוב יהיה אם ישכילו אנשי עסקים ובוני הבניינים במערב להשתמש בשיטה התורמת לבחירה נכונה של מקום, התייחסות להשפעות הסביבה, תכנון נכון ונגישות לחים יותר קלים ,שופעים ובריאים בעיקר לנוכח היתרון הכלכלי שיש למזרח.