מחילה על מה?

4084-stuckלקראת יום הכיפורים וכל יום חדש אני פועלת למען הקמת " תנועה למען מחילה" בינלאומית. כי הגיע הזמן לחגוג ביום כיפור ולצום לכבוד הנושא החשוב הזה במיוחד בחודש ספטמבר חודש של אלמנט מתכת העוסק בהתכווצות,התכנסות,בקורת ,שליטה וכל הצדק הזה .

חשבו על הביקורת הפוגשת אותנו בכל מקום ומטעינה אותנו בתקשורת שלילית :

ויכוחים על כל דבר ועל שום דבר בתוכניות פופוליטיות, בהישרדות וי. איי.פי ,ברדיו ,בטלוויזיה ,במפגשים חברתיים ואיפה לא?

משטרת האופנה היוצאת חוצץ נגד כסותם החיצונית והמיותרת של סלבריטאים שאולי בכלל קיבלו את ההגדרה הזרה והבומבסטית מעיתונאים שחיפשו דרך להעסיק את עצמם במיותר מכל באמת. גיחוך עולה על דל שפתי כשאני רואה איך לכל אורך השנים איך הבגדים הם אותם בגדים שמגיעים למבצעי סוף עונה אותם אנו פוגשים היום בשווקים הסיניים, בחנויות הזולות והיוקרתיות כשההבדל הוא בשיווק ,באיכות הבד (אך מי שם לב חוץ מאיתנו? ) ובדעתה של עורכת ווג בי'צית שהחליטה על זה שלבן הוא הצבע של החורף כי בא לה!

מחילה על פטפטת מיותרת בנושא הגרעין , מלחמה עם או נגד איראן עם או בלי האמריקאים כאשר כל מידע כזה מאופיין בדרמטיות של קריין בקול עבה או קריינית בקול עמוק המבקשים להכריז על כמעט סוף העולם ולהרעיף את כולנו באטמוספרה של פחד כאילו הם יודעים משהו שאנחנו לא ויש להם על מה לשדר, פטפטת על מלחמה כן או לא או אולי ואני תוהה איך יכולים לישון בעיקר כל אותם "מזדקנים" המקבלים צורה של כורסה והדבר היחיד שזז אצלם בגוף זה פעימות הלב ופעימות המוח מרוב לחץ ואימה ,בשעה שהם שומעים את זה כל שעה לכל אורך היום כשטיפת מוח לווריד כולל הניתוחים של כל מיני חשובים שחוזרים על הכלום שאמרו קודם

המחילה גדולה יותר כי זה כבר מביא למחלות ,זה המידע הנסתר. המלחמה עליה שומעים בתקשורת הופכת להיות מלחמה פיזית המחלחלת לכליות הנותנות מחסה קר לפחדים החשוכים.
אנשים לא ערים למחירים שהם משלמים מלבד התשלום עבור האגרה..אך הסמוי מכל חשוב במיוחד ולכן ביום הכפורים הזה זהו זמן למחול על הביקורת,הציניות, השיפוט והפטפטת

וכמובן מחילה גדולה לכל מי שמהלל את הציניות ומשבח את הביקורתיים !

מחילה על הביקורת היוצאת משליטה נגד ילדים שלנו/שלהם בגלל שהם לא הכינו שיעורים, לא התנהגו כיאות,אכלו יותר מידי ,הפריעו, לא סדרו את החדר ולא עשו את מה שצריך, צודק, נכון וראוי לפי התפיסה של הורים צדקנים שחוו את זה בעצמם דרך התקשורת,בבית ההורים ,בבית הספר, לנוחיותם של המורים,ההורים, החברה ,התרבות ,הלאום, הפוליטיקאים..ומי שלא יהיה

מחילה גם על כל הדברים הטובים שאומרים לילדים בשל מה שראוי ונכון ועל כך שהם ילדים טובים,ממושמעים,משעשעים,חכמים …שיהיו ימי שהם רוצים בכל זמן נתון ושיבחרו בעיקר… לטעות

מחילה על כל הדברים המיותרים שלומדים בבית הספר ואוי למי שלא משיג בהם ציונים טובים והרי איך זה יתכן שכולנו אוהבים ונדרשים וזקוקים לאותו הדבר?

מחילה על זה שאבות אבותינו שמו את גלילאו גליליי במעצר ללא הגבלת זמן בשל הדעות השנויות במחלוקת שלו ועל כך שיצא חוצץ נגד דברי ההבל של הכנסייה . יש בעיה לצאת נגד תפיסות מסורתיות שמבקשות הוכחות לגבי כל דבר , הסינים בכלל טוענים שהרמוניה מתקבלת כשיש חוסר איזון.

בעיקר מחילה על הביקורת שלנו כלפי עצמנו

שינוי מתחיל כששואלים שאלות ומשתחררים מהודאות 
כשמתחילים להיות מודעים למשהו שהפכו אותו לאוטומטי משהו מתחיל להשתחרר

נהפוך אותיות של מחילה בחמלה לעצמנו

ונחגוג בצום של מילים,בקורת ושיפוט

לא צריך לשם כך בתי תפילה וגם לא את יום כיפור , בואו נחליט שביום הכיפורים הזה חוגגים (אם אפשר בכל העולם ובכל הדתות) מחילה (להלהלה) בשמחה ,בקלות ,בשחרור …למה לא בעצם?