כיצד נפטרים מנכס?

46502-House4SaleSignהנכס שלכם מחכה מזה חודשים רבים לקונה ? (…האמת שכמעט התייאשתם ) 
אתם מצפים בכיליון ששוק הנדל'ן יתאושש ? 
לגזירות כלכליות חדשות שיקבעו את עתיד מגורכם?
 
כתבה: שרונה פומס

הכתבה הופיעה בעלון האגודה הישראלית לפנג שואי  2003

אתם בוודאי מכירים את המשפטים השגורים אודות שוק הנדל'ן בארץ . זה הולך ככה: מצב הנדל'ן חלש ביותר. שפע של דירות חדשות למכירה מעמידות את הקבלנים בפני תחרות מאתגרת ובעיות נזילות, דירות יד שנייה מוצעות לשוק ומחכות זמן רב לקונים ומי שיוצא נשכר הוא בעל הממון והרצון לרכוש דירה …ובאמת כמה כאלה יש במצב הכלכלי השורר היום? 

עצתי החמה- אל תאמינו למה שקראתם. מאוד נוח לא לקחת אחריות ולהאשים את ראש הממשלה, שר האוצר, המצב, המיקום, את עצמך וכד'. 
מסתבר שיש עוד פתרונות קלים ליישום ויעילים בצורה משמעותית. 
אז למה לא לנסות? 

חברת "המילטון" ,חברת הנדל'ן הגדולה ביותר באנגליה , חברה מאוד מכובדת המעסיקה אנשים מאוד רציניים עם "רגליים העומדות היטב" על כל קרקע כמעט המוצעת למכירה, מעסיקה יועץ פנג שואי המייעץ ללקוחות המכובדים של החברה באיזה דירה יש פנג שואי טוב, כדי שייקנו או ישכירו אותו לכל דורש ולו בשל העובדה שהם מצאו שקנייה של נכס שעשו בו פנג שואי נמכר בקלות רבה יותר מנכס שלא עשו בו. …ולמה זה? 

מסתבר שלכל מבנה יש אנרגיות שעל פי רוב אינן נראות בעין אך השפעתן רבת עוצמה. על פי תאריך הלידה של המבנה, מיקומו בסביבה, מיקום החדרים בו, מיקום דלת הכניסה, מיקום הפתחים בבית (חלונות ודלתות פנימיות) עיצוב החללים הפנימיים, המעטפת החיצונית ועוד ניתן לדעת איזו אנרגיה קיימת בו ואיזה חיים יחוו אנשים בבניין כזה. האם אנרגיה של שפע , בריאות זוגיות והצלחה או חלילה אנרגיה של מחלות קשות, פיטורין, בעיות כלכליות, גירושין ושאר אתגרים (לזכותם יאמר שהם מזמנים צמיחה רוחנית) אך אפשר גם לחוות קלות רבה יותר. 

טוב יעשו קבלנים אם הם יעזרו ביועץ פנג שואי כדי לבחור את הקרקע הטובה ביותר לבנייה , כדי להחליט על הצבת המבנה בשטח ביחס לתנאי השטח ומבנים המצויים בסביבה, חשוב לא פחות תכנון המבנה כולו הכולל מיקום חזית המבנה, הפתחים – חלונות ודלתות פנימיות,מיקום החדרים בבית (כדאי לאחר אבחון מדוקדק למקם חדר שינה במקום עם אנרגיות טובות וחדר שירותים במקום עם אנרגיות קשות) צורת המבנה ביחס לעצמו וביחס למבנים בסביבה. תכנון נכון של המבנה לא רק יביא למכירתו ביתר קלות ,הוא גם יגרום למבנה להיראות במיטבו גם לאחר שנים רבות בזכות התחלופה האיטית של הדיירים בו וכל זה למה? לדיירים יהיה כל כך טוב שהם לא ירצו לעזוב את הבניין . כי כאשר המבנה נבנה נכון על פי זרימת האנרגיה בחלל אנשים מרגישים טוב בבית שלהם ומרוצים לא פחות מחייהם. 
תשאלו את דונלד טראפ שלא מקים אף בניין לפני שהוא נועץ עם יועץ פנג שואי. הוא הצהיר באמצעי התקשורת שהוא בונה את המבנים הטובים ביותר על הקרקע הטובה ביותר. 

שאלו את גרנד מסטר יאפ שן הי, מגדולי המומחים בעולם לפנג שואי מהי הדרך הטובה ביותר להיפטר מנכס ותשובתו הייתה: לפני תהליך המכירה מומלץ לך לקחת יועץ כדי לפנג שואי את הנכס העומד להימכר…ובכן אפילו אם אתם עוברים למקום חדש … הסיבה היא פשוטה 
אתם נושאים עימכם את ביתכם לכל מקום אליו תלכו…כמו הצב. 
מוטב לאתר ולנטרל בו אנרגיות בעייתיות, לדעת מה עובד או לא עובד בחייכם ,להיפרד יפה מזיכרונות העבר כדי לפנות מקום למשהו חדש ולזכות לתמיכה במכירה מוצלחת של הנכס. 

לפני שאציע טיפים למכירת נכס חשוב לדעת שהם אינם מהווים תחליף לייעוץ פנג שואי מקצועי המכניס קלות וזרימה לנכס , בודק מה הוא התאריך האידיאלי למכירה על פי נוסחאות מורכבות ומרתקות ועוד. 
וחשוב לא פחות- אף עשוי לתת לכם כלים נפלאים למצוא נכס מוצלח יותר מהקודם. 

להלן טיפים כלליים (לא רק פנג שואי) שיסייעו לכם למכור נכס

1. ראשית לוודא האם באמת , עם יד על הלב , אתם מוכנים להפטר מהנכס שלכם,כי אז התהליך זורם יותר, לעומת, אם אינכם לגמרי שלם עם ההחלטה מבחינה נפשית ועוצרים את המכירה בתת המודע שלכם או של אחד מבני המשפחה. סירוב תת הכרתי שלכם או של אחד מבני המשפחה עלול לעצור את תהליך המכירה. 
2. כשעוברים לבית חשוב לעגן אותו (כמו ספינה) וכשמוכרים אותו יש להרים את העוגן. כיצד מעגנים אותו? על ידי מצפן. באמצעותו בודקים מה קורה באזורים החשובים בבית לתהליך המכירה . באזורים החשובים משנים , מחליפים ומניעים את הספינה כדי שתצא אל דרך המכירה. 
3. אזור המייצג באופן כללי את מערכות היחסים שלנו עם הכסף הוא האזור הדרום מזרחי של הבית- רוקנו , זרקו או העבירו עומס, בלאגן ופריטים מיותרים מהאזור הדרום מזרחי של הבית/הסלון. 
4. אזור דרום מזרח במבנה נחלק לאזור של יין- כבדות ואיטיות ולאזור של יאנג- פעילות ותנועה. הוציאו תמונות של המשפחה ורהיטים כבדים מהקיר השמאלי של האזור הדרום מזרחי הוא האזור הייני של השפע המקבע את האנרגיה במקום. הניחו עציץ בקיר הימני – האזור היאנגי של האזור הדרום מזרחי כדי לרענן את האזור מבחינה שיווקית ולאפשר לאנרגיה של שפע מתהליך המכירה להיכנס אליכם הביתה. 
5. אזור תמיכת החברים,המשאבים, השכנים, משרדי התיווך או "מלאכי שמיים" הוא האזור הצפון מערבי של הבית- זרקו או העבירו עומס, בלאגן, פריטים מיותרים ,העבירו מהמקום רהיטים כבדים כדי לקבל תמיכה טובה לתהליך המכירה. 
6. הניחו בקיר הימני היאנגי של האזור הצפון מערבי בבית/בסלון כלי ממתכת כדי לקדם תמיכה. 
7. העבירו לפינה הצפון מערבית את התמונות של המשפחה , הוסיפו ריחות של שמנים ארומטיים או ריחות מאפה חמים כדי לתת תחושה של שייכות וחמימות משפחתית לקונה. 
8. מומלץ לשים את השלט למכירה באזור/בחלון הצפון מערבי של הבית. חשוב שהשלט יהיה ברור ובולט. 
9. תאורה, צבע אדום, תנועה של פעמונים או שבשבות יזמינו את הקונה להיכנס אליכם הביתה. 
10. שימו פריט בצבע אדום או נרות בקיר הדרומי של הסלון לחיזוק האנרגיה הינגית של הבית. 
11. סדרו ונקו את הגינה ופיתחו לרווחה את שביל הכניסה המוביל אל הבית. 
12. הפעילו את אזור השפע של השנה בה מוצע הנכס למכירה. (תחזית אסטרולוגית שנתית למבנה מופיעה באתר). 
13. הבית עוצר אנרגיות של מריבות, תלונות ,וויכוחים ובעיות אחרות שגרמו לרצון להתפטר ממנו …מוטב לעשות לו טיהור מקצועי כדי להכניס בבית רעננות שיווקית וכדי לנקות את האנרגיות שחלילה לא יעברו לקונים הבאים 
14. בקשו בקשה חד משמעית אך מנומסת מהיקום – למכור את הבית ,לא לפני שדמיינתם כבר את בית חלומותיכם. 

אחרי שתנקו ,תסדרו ,תאווררו ותקשטו אל תתפלאו אם יבואו חברים לשאול אתכם למה אתם בכלל מוכרים? מוטב להפעיל שינויים בהדרגה כדי להתרגל לרעיון המכירה של מקום שאוהבים.