יועץ פנג שואי או מסטר?

471613-445מהו באמת יועץ פנג שואי ? יש הממליכים את עצמם בתואר "מסטרים" 
בעוד אחרים ,טובים לעיתים יותר, עומדים על כך שיכנו אותם בשמם הפרטי. 
מומלץ לכל יועץ באשר הוא ובעיקר ללקוחותיו
המושג מסטר במזרח מתייחס למורה ומוענק בדרך כלל למורה על ידי תלמידיו, בעיקר לאחר שהגיע עתיר ניסיון לגיל מופלג. במערב בשל הבנה לקויה של המושג מעניק יועץ פנג שואי את התואר "מסטר" לעצמו ולהאדרתו ,ללא קשר לרמת לימודיו,בקיאותו או הישגיו . לאדם מערבי "תואר מסטר" נראה בוודאי מרשים יותר ועשוי למראית עין להעיד יותר על אותו יועץ.נכון לעכשיו בהעדר רישיון אקדמי לעיסוק בתחום אין פיקוח על קטיפת תארים.

דווקא המורים הטובים ביותר אצלם זכיתי ללמוד לא מכנים את עצמם בשם מאסטר.כך למשל גואי יאפ מומחה לפנג שואי ממלזיה ציין באוזני שאין בכוונתו לכנות את עצמו מאסטר כיוון שלאור התפיסה התרבותית בהיותך מסטר אתה נידון ללמד וכל רצונו הוא גם להמשיך ללמוד בעצמו. המכונה גרנד מאסטר יאפ שן הי ,מבכירי המומחים שהפיצו את התורה במערב,קיבל שם זה לאור גילו המופלג מעל 80 ובעיקר לצרכי שיווק והאדרת שמו בעיני תלמידים מערביים.

מהו באמת יועץ פנג שואי ?

נדרשתי לסוגיה זו לאור הבנה עמוקה שיש יועצים "כבר יודעים" כיצד לגרום ללקוח להבין שהם טעו בבחירות שלהם,שהדבר המושלם הבא בהישיג יד בזכותם והם נעדרים תבונה ורגישות לאנשים ,למקצוע ולמה שהוא מייצג.

יועץ פנג שואי מקצועי באמת ,לעניות דעתי, הוא כזה שיש לו את ההבנה הפילוסופית ואת הידע הטכני אך הוא לא עושה בהם שימוש כדי להביא למקום פתרון סופי לבעיה,אלא עושה שימוש בידע ובהבנה כדי להקל ככל האפשר.

יועץ מקצועי מבין את מורכבות החיים ואת הטבע האנושי לכן הוא מעז לא לפשט מה שהוא באופן מולד מורכב אך מאפשר למורכבות להיות ותר אחר "דרך האמצע" או הדרך המפשרת כדי לסייע לאחרים לנווט,אם באמצעות שימוש בטבע, סביבת המבנה ובתוכו כדי להוציא ממנו את המיטב.

יועץ פנג שואי מקצועי אינו מחפש אחר פתרון או רואה במשבר זמני כבעיה שיש לפתור,לעומת זאת הוא נוכח במה שהוא יכול לעשות בתהליך שעובר הלקוח כדי לסייע לנווט בין מה שהוא יכול לעשות ,מה אמור להיות ומה קיים בזמן ובחלל בזמן הייעוץ.

יועץ טוב עוסק במה שניתן לעשות ולא בבלתי אפשרי.

יועץ מקצועי יודע שאין נקודת סוף ואין הבנה שלמה וכאשר נוכל להיות נוכחים גם לזה אנו מבינים מעט יותר ורואים בבהירות רבה יותר כדי לאפשר לתהליכי החיים להתקיים כמות שהם.

להיות יועץ שלם ובעל יושרה זה להסתכל על המצב בגמישות וברעננות .רק יועץ מתחיל מחפש שלמות ביישום התיאוריות והנוסחאות של הפנג שואי ,חושב שאם הוא יצליח ליישמם הוא "יגיע" למקום שממנו ניתן לעשות קסמים עם פנג שואי

יועץ פנג שואי מקצועי ראה בתים רבים ואינו כה תמים,הוא יודע ומקבל את הבלתי ידוע כאילו יש חשיכה בין הכוכבים היוצרים את שמי הלילה. המסתורין והצד החשוך זו הנקודה שממנה מתחילה הפריצה המובילה אותו אל הכוכבים. לשיטה הפופולרית בפנג שואי מכנים שואן קונג והפירוש אינו במקרה "ריק ומסתורי".

ליועץ פנג שואי מומלץ לאמץ את עקרונות הפילוסופיה הטאואיסטית העומדים מאחורי השיטה-

• לזרום עם הצ'י (אנרגיה) באשר הוא של האנשים,של הבתים ,של מה שיש ומה שבינהם כדי להיות בהרמוניה עם יין וינג. 
• ללכת עם הלב ולא עם הראש, עם היושרה הפנימית והמוסרית, לוותר על לדעת את הכל ,לאמץ ענווה יחד עם התשוקה לסייע ללקוח ולהקל עליו ככל האפשר 
• תיאוריות,נוסחאות ומידע חשובים אך התבוננות על ומודעות לדברים כולם בעת ובעונה אחת הם הליבה של הכל

לשלב את כל אלה לא נוכל בלימוד קצר לשם כך נדרשים שנים של "לימודים" בלתי פוסקים .לזה יקרא מסטר.